طراحی سایت اینترنتی | طراحی سایت فروشگاهی اینترنتی

طراحی سایت اینترنتی | طراحی سایت اینترنتی در کرج و تهران

طراحی سایت اینترنتی,طراحی سایت,طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت اینترنتی | طراحی سایت فروشگاهی اینترنتی

طراحی سایت اینترنتی 

طراحی سایت اینترنتی یکی از مهمترین اقدامات برای شروع یک بازاریابی و تبلیغات گسترده برای یک کسب و کار است.در طراحی سایت شما باید ابتدا نیازهای خود را برای طراحی سایت ( طراحی سایت شرکتی ، طراحی سایت فروشگاهی و....) بیان کنید و برنامه نویس و طراح اقدام به برطرف کردن نیازهای شما نمایند.ما در گروه پلن سایت حرفه ای ترین سایت ها را طراحی میکنیم. در سایت های طراحی شده توسط تیم پلن سایت تمام اصول سئو سایت رعایت شده و شما یک سایت با صفحات کم حجم و سریع خواهید داشت.

سایت اینترنتی چیست؟ وب سایت چیست؟

در  طراحی وبسایت و ساخت سایت  تشکیل شده است از فایلها و تصاویر مختلف که توسط طراح سایت ایجاد و بارگذاری میگردد ،كه در تعداد مشخصی از فایلها در هر دسته ایجاد میگردد و برای طراحی سایت صفحه ای خاص مرتب شده اند،مانند چیدن و منظم کردن فایلها و عکسها در کامپیوتر خودمان. صفحه اصلی یا Homa Page یك سایت معمولا" default.htmlیا index.html یا index.htm  نامیده میشود ولی با اسمی مختلف نیز می توان آنها را صدا یا بارگذاری کرد و این مهم صرفأ بسته به سلیقه طراح سایت ما دارد. در  طراحی وبسایت و ساخت سایت وقتی یک سایت اینترنتی را تایپ میکنیم  (مثلا" www.plansite.ir)، مرور گر کامپیوتر ما از طریق Domain ما  ما به سراغ Hosting سایت ما میرود كه این آدرس آمده است. اگر فایل یا صفحه ی مورد نظر را در آن وبسایت پیدا كند، این فایل( یا صفحه) را صدا میکند و محتویات آنرا نمایش میدهد . فایل index.html  ترکیبی می باشد و  متون و تصاویر و عکسها و جداولی که ما بارگذاری کرده ایم استفاده میکند .

متن مورد نظر در خود سایت موجود می باشد این مهم در حالی است که طراح سایت ما ممکن است مطالب و عکسهای آن صفحه خاص را در پوشه های مختلفی بارگذاری کرده باشد و ممکن است بعضی از نوشته ها وتصاویر یک صفحه به یک پوشه یا صفحه ای دیگر لینک داده شده باشد .(یعنی می توان با کلیک روی آن صفحه به آدرس یک صفحه طراحی شده دیگر هدایت شد) این اطلاعات در یک فضای میزبانی به نام Hosting وجود دارد که مجموعأ یک وبسایت را می سازند.

 مرحله های طراحی و تولید و  راه اندازی وبسایت در طراحی وبسایت و ساخت سایت :

1.انتخاب یک نام مناسب براي سایت مورد نظر ما
2. ثبت Domain name (نام سايت دلخواه) در اينترنت داخلی و خارجی
3.طراحي نرم افزار و پنل مدیریت محتوا و طراحی  گرافیک اختصای برای سایت
4. خريد هاست و یا سروی های میزبانی ویندوز و یا لینوکس بسته به طراحی سایت انجام شده
5.بارگذاری سایت طراحی شده بر روی فضای میزبانیلینوکس یا ویندوز  تهیه شده (هاست) و افتتاح اولیه سايت

طراحی سایت اینترنتی

برای طراحی سایت به چه ابزاری نیاز داریم؟

حتما با خودتان فکر می‌کنید، یک کامپیوتر خوب که با سرعت بالا همه چیز را اجرا کند و اعصاب ما را هنگام اجرای فرمان‌های مختلف به هم نریزد؟ بله، یکی از اصلی‌ترین ابزارها برای طراحی وب یک کامپیوتر خوب با سیستم عامل به روز و مناسب است. اما مهم‌تر از آن ابزار اصلی طراحی وب یا همان زبان های برنامه نویسی مختلف هستند.
ابزارهای طراحی سایت، معمولا با توجه به اینکه در چه پروسه‌ای از بحث طراحی وب درگیر باشند، می‌توانند کاملا از هم متفاوت باشند. این ابزارها معمولا در گذر زمان با نسخه‌هایی جدیدتر جایگزین می‌شوند تا کار طراحی سایت را راحت‌تر و مفیدتر کنند. البته تکنولوژی که پشت هر کدام از این ابزار قرار دارد، همچنان ثابت می‌ماند و فقط کارایی آن‌ها است که دستخوش تغییر می‌شود.
یک طراح سایت از ابزار و تکنولوژي‌هایی مثل HTML، CSS، PHP یا هر زبان و تکنولوژی دیگری مربوط به طراحی سایت استفاده کند.

طراحی سایت فروشگاهی

در یک سایت فروشگاهی شما این امکان را دارید که خدمات و کالاهای خود را به صورت منظم و دسته بندی شده و در جداول و لیست های مناسب قرار داده و برای فروش یا ارائه آنها تلاش کنید. سایت فروشگاهی باید متناسب با دید مشتریان ساده و بسیار زیبا و جذاب باشد و این امکان را داشته باشد که بازدید کنندگان در کمترین وقت ممکن بیشترین میزان از محصولات را دیده و از فضای ظاهری سایت خسته نشوند. امکان خرید و فروش محصولات در این سایت ها باید به گونه ای باشد که تبادل به راحتی صورت پذیرد و در کمترین زمان ممکن عملیات داد و ستد انجام شود.

تفاوت طراحی سایت فروشگاهی با سایر سایت ها چیست؟

ظاهر سایت فروشگاهی از جهاتی بی شباهت به یک مغازه لوکس نیست. به این صورت که صفحه اصلی سایت فروشگاهی به مانند ویترین مغازه ها شامل گلچینی از بهترین محصولات و اجناس است و با دیدن آن دیدی کلی از تمام محصولاتی که می توان در سایت یافت می دهد. از تفاوت های دیگر سایت های فروشگاهی با سایر سایت ها نحوه مدیریت سایت های فروشگاهی است. نحوه مدیریت سایت های فروشگاهی باید به گونه ای باشد که به آسانی بتوان تغییرات را در آنها اعمال کرد زیرا ممکن است یک سایت فروشگاهی هر روز و یا حتی در روز چند بار مجبور به اعمال تغییراتی در قیمت ها و موجودی و نوع کالا و غیره شود. برای اینکه این بروز کردن لحظه ای برای صاحبان سایت های فروشگاهی وقت گیر نبوده و بدل به یک دغدغه نشود، باید در طراحی سایت فروشگاهی راهکارهای مناسب اندیشیده شود.

انواع طراحی سایت

وب سایت‌های امروزی به دو گونه وب سایت استاتیک و وب سایت داینامیک دسته‌بندی می‌شوند.

  • طراحی سایت استاتیک

  • طراحی سایت داینامیک

طراحی سایت

طراحی سایت استاتیک

صفحات یک سایت استاتیک محتوای ثابتی دارند. این صفحات با زبان HTML کد‌نویسی شده‌اند و هر یک از آن‌ها در هر زمان و به هر کسی که از آن صفحه بازدید کند، محتوای یکسانی را نمایش می‌دهد. سایت‌های استاتیک از ابتدایی‌ترین انواع سایت‌ها هستند و ساختن آن‌ها بسیار آسان‌‌تر از سایت‌های دیگر است. یک سایت استاتیک برخلاف سایت‌های داینامیک، نیازی به برنامه نویسی وب یا طراحی دیتابیس ندارد. می‌توان به سادگی با ساختن چند صفحه HTML و قرار دادن آن‌ها روی وب سرور، یک سایت استاتیک طراحی کرد.
از آنجایی که یک سایت استاتیک کد‌های ثابتی دارد، محتوای این سایت‌ها تغییری نمی‌کند، مگر اینکه توسط وب‌مستر به‌روز‌‌رسانی یا تغییر داده‌ شوند. سایت‌های کوچک را می‌توان به روش استاتیک ساخت و مدیریت کرد، اما سایت‌های بزرگ با صدها و یا هزاران صفحه را نمی‌توان با این روش مدیریت کرد. بنابراین سایت‌های بزرگ صفحات داینامیک دارند که می‌توانند به‌راحتی با تغییر یک رکورد از دیتابیس به‌روزرسانی شوند. سایت‌های استاتیک که صفحات زیادی دارند با استفاده از قالب‌ها طراحی می‌شوند. این روش به ما این امکان را می‌دهد که چندین صفحه‌ را به صورت یکجا و باهم به روز رسانی کنیم. همچنین کمک می‌کند تا یک طرح سازگار در سراسر سایت داشته باشیم.

طراحی سایت داینامیک

همانطور که از اسم آن می توان برداشت کرد، در طراحی سایت داینامیک یا پویا تاکید بر روی پویایی سایت است. مهمترین ویژگی یک سایت داینامیک ، داشتن یک پنل مدیریتی می باشد. ایجاد صفحات وب و بارگذاری محتوا در آن نیازمند مسلط بودن به دانش تخصصی طراحی وب دارد . اما در یک سایت داینامیک با وجود پنل مدیریتی هر کسی با دانش ابتدایی کار با کامپیوتر و اینترنت و بدون داشتن اطلاعات در خصوص کد های html می تواند سایت را به روز رسانی کند.

 چرا به روز رسانی سایت و داشتن یک پنل مدیریتی یک ویژگی مهم در طراحی سایت می باشد؟

طراحی سایت در کرج یکی از فعالیت های مهم به شمار میرود اما باید بدانید امروزه موتور های جستجو نقش بسیار مهمی در هدایت نمودن کاربران اینترنت به وب سایت ها دارند. در واقع تعامل کاربران در فضای مجازی با یک جستجوی اینترنتی شروع می شود بنابراین بهینه سازی سایت برای وب سایت ها امری ضروری است.
یکی از مهم ترین فاکتور های تاثیر گذار بر روی سئو سایت ، به روز رسانی مداوم وب سایت می باشد. بنابراین در صورتی که بهینه سازی سایت و مخاطبانی که از سمت موتور جستجو به سمت سایت شما هدایت می شوند برای شما اهمیت داشته باشد ، اهمیت داینامیک بودن یک سایت برای شما قابل درک خواهد بود.

اگر سوالی در رابطه با این مطلب دارید می توانید از طریق فرم زیر ارسال کنید
  • ایمیل شما به هیچ عنوان در سایت نمایش داده نمی شود
  • کامنت شما بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود