لیستی از پرکاربرد ترین فعالیت ها بر روی کلمات کلیدی در زمینه افزایش سئو سایت

لیستی از پرکاربرد ترین فعالیت ها بر روی کلمات کلیدی در زمینه افزایش سئو سایت

سئو سایت,کلمات کلیدی,تاثیر کلمات کلیدی بر سئو,افزایش سئو سایت از طریق کلمات کلیدی,چگالی کلمه کلیدی,بهینه سازی کلمات کلیدی

لیستی از پرکاربرد ترین فعالیت ها بر روی کلمات کلیدی در زمینه افزایش سئو سایت

عنوان صفحه  (title)

مهم ترین بخش برای قرار دادن کلمات کلیدی، این قسمت می باشد. چرا که در نتایج جستجو در جایگاه عنوان صفحه، نمایش داده می شود. برچسب عنوان باید کوتاه باشد حداکثر 6 یا 7 کلمه(حداکثر 70 کاراکتر)

آدرس صفحه(url)

بخش دیگری که جهت قرار دادن کلمات کلیدی استفاده می شود آدرس صفحه است که در نوار آدرس مرورگر و همچنین در بخش جستجوی گوگل به نمایش گذاشته می شود.

چگالی کلمه کلیدی در متن

یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که باید مد نظر داشت چگالی کلمه کلیدی در متن می باشد، منظور از چگالی در واقع تعداد دفعات تکرار کلمه کلیدی است  که به درصد هم بیان می شود. بهترین چگالی حداقل بین 1تا 2 درصد و بیشترین چگالی بین 3 تا 7 درصد می باشد. ولی اگر این میزان به بیشتر از 10 درصد برسد از نظر گوگل غیر طبیعی جلوه می کند و نه تنها باعث افزایش سئو نمیشود بلکه گوگل شما را در جستجوها حذف می کند.

استفاده از کلمه کلیدی در متن تگ a

این مورد نیز حائز اهمیت می باشد مخصوصا در مورد لینکهایی که از سایت های دیگر وارد می شود در اینجا منظور از متن داخل تگ a را در مثال زیر مشاهده خواهید کرد.

<a href="#" >کلمه کلیدی</a>

تگ های h1h2

این دو تگ مهم ترین تگهای html موثر بر سئو می باشند که کلمات کلیدی رو در خود جای می دهند فقط مراقب باشید با استفاده بیش از حد از این تگ ها محتوای خود را غیر طبیعی جلوه ندهید.

استفاده از کلمه کلیدی در آغاز متن

اگر چه این مورد به اندازه موارد ذکر شده پیشین اهمیت ندارد ولیکن تاثیر بسزایی دارد. منظور از آغاز متن حتما پاراگراف اول نیست.

کلمه کلیدی در تگ Alt

قراردادن کلمه کلیدی در تگ altتصاویر، بیشتر برای یاهو و bingاهمیت دارد و کمتر برای google، اما رعایت این مورد میتواند در بالابردن سئو به شما کمک کند.

نزدیکی کلمات کلیدی

برای درک بهتر این موضوع مثالی را بیان میکنیم:

فرض کنید کلمه کلیدی شما طراحی سایت ارزان می باشد اگر شما در متن خود از کلمه طراحی سایت ارزان استفاده کنید و در جمله بعدی از کلمه طراحی استفاده کنید، کلمه طراحی هم بر روی سئو تاثیر دارد اما نه به اندازه کلمه طراحی سایت ارزان، پس نتیجه میگیریم استفاده از کلمات کلیدی در نزدیکی هم و بدون قرار دادن هیچ کلمه ای در بین آنها تاثیر بیشتری بر سئو سایت دارد.

عبارات کلیدی

فرض کنید کلمه کلیدی شما سئو می باشد این اشتباه است که فقط از کلمه سئو در متن خود استفاده کنید بلکه بهتر است چندین کلمه را با کلمه سئو ترکیب کرده و در مورد آنها هم توضیح دهید. بعنوان مثال: قیمت سئو، خدمات سئو، سئو سایت و .......

بهینه سازی کلمات کلیدی

بهینه سازی کلمات کلیدی ثانویه  می تواند کلید طلایی در دستان شما باشد. کلمه کلیدی که شما استفاده می کنید شاید تعداد دفعات کمتری جستجو می شود اما برای کار شما تاثیر بسزایی دارد مثلا کلمه املاک و مستغلات به نسبت کلمه املاک و مستغلات در کرج بیشتر جستجو می شود اما شما تنها روی املاک کرج  کار میکنید پس کسانی که به دنبال ملک در کرج هستند مشتریهای اصلی شما حساب می شوند حتی اگر تعدادشان کمتر از کسانی باشد که املاک و مستغلات جستجو می کنند پس شما از کلمه املاک و مستغلات در کرج به عنوان کلمه کلیدی استفاده نمایید.

مترادف

ممکن است بعضی کلمات در موقعیت های مختلف معانی متفاوتی داشته باشند بنابراین همیشه از کلمات مترادف برای بیان منظور خود استفاده نمایید.

عدم استفاده از کلمات کلیدی غیر مرتبط

اگر از کلمات کلیدی زیادی استفاده نمایید باعث می شود که ارزش کلمات کلیدی اصلی شما هم از بین برود بنابراین سعی کنید زمان خود را صرف کلمات کلیدی اصلی و مرتبط کنید.

اگر سوالی در رابطه با این مطلب دارید می توانید از طریق فرم زیر ارسال کنید
  • ایمیل شما به هیچ عنوان در سایت نمایش داده نمی شود
  • کامنت شما بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود