نکاتی راجع به طراحی سایت که برای گوگل اهمیت دارد:

نکاتی راجع به طراحی سایت که برای گوگل اهمیت دارد

قوانین مهم گوگل راجع به طراحی سایت

نکاتی راجع به طراحی سایت که برای گوگل اهمیت دارد:

یکی از مواردی که بر روی سئو تاثیر دارد چگونگی استفاده از کدهای اچ تی ام ال و جاوا اسکریپت در طراحی سایت ارزان می باشد.

جاواسکریپت

اگر از کدهای جاوااسکریپت عاقلانه استفاده شود، صدمه ای وارد نمی شود. اما اگر محتوای اصلی خود را از طریق جاوا اسکریپت نمایش دهید، این امر باعث می شود که ربات گوگل برای پیگیری بیشتر مشکل داشته باشد و اگر کد جاوا اسکریپت ظاهر شود و ربات های گوگل نتوانند از آن پیروی کنند، رتبه شما کاهش می یابد.

تصاویر در متن

سایتی که تنها شامل متن است و هیچ تصویری ندارد خسته کننده است در مقابل سایتی هم که تنها شامل تصاویر است متن کمی دارد از سئو خوبی برخورد نیست بنابراین نسبت این دو را باید رعایت کرد. بین متون چندین تصویر قرار دهید و به تصاویر خود altاختصاص دهید در بخش alt توضیح مرتبط با تصویر را وارد نمایید اما این بخش را با کلمات کلیدی پر نکنید.

پادکست ها و فیلم ها

پادکست ها و فیلم ها روز به روز محبوب تر می شوند اما با توجه به اینکه متن نیستند گوگل قادر به شناسایی آن ها نیست بنابراین حتما از نوار فیلم در سایت خود استفاده نمایید تا گوگل متوجه وجود این المان ها هم شود.

تصاویر به جای لینک های متنی

استفاده از تصاویر جهت لینک دادن کار اشتباهی است حتی اگر برای تصویر خود altتعریف کنید چون alt قابلیت برجسته شدن و یا کج کردن و در مجموع به چشم امدن را ندارد. بنابراین تنها در مواقعی که برای گرافیک سایت خود مجبورید از تصویر جهت لینک دهی استفاده کنید.

فریم

استفاده از فریم ها فوق العاده برای سئو بد می باشد فقط در مواقع اجبار از آن ها استفاده نمایید.

فایل Flash

ربات گوگل قادر به خواندن فایل های فلش نیست بنابراین هرگاه از این فایل ها استفاده کردید حتما توضیحی به صورت متن کنار فایل مورد نظر ذکر کنید.

صفحه اصلی فلش

سایت هایی که صفحه اصلی ان ها به صورت فلش است و یا بخش عمده ای از آن صفحه بصورت فلش می باشد بای سئو فوق العاده بد است که خدا را شکر تقریبا نسل این نوع سایت ها منسوخ شده است.

 

اگر سوالی در رابطه با این مطلب دارید می توانید از طریق فرم زیر ارسال کنید
  • ایمیل شما به هیچ عنوان در سایت نمایش داده نمی شود
  • کامنت شما بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود