Ampچیست؟ چگونه استفاده می شود؟ آیا بر سئو تاثیر دارد؟

تعریف فریم ورک Amp و نحوه استفاده و تاثیر آن بر سئو

تعریف فریم ورک Amp و نحوه استفاده و تاثیر آن بر سئو

Ampچیست؟ چگونه استفاده می شود؟ آیا بر سئو تاثیر دارد؟

Amp چیست؟

Amp مخفف Accelerated Mobile Page می باشد. Amp  فریم ورک جدید برای افزایش سرعت لود صفحات سایت در موبایل می باشد که در سال 2016 توسط گوگل معرفی شد. پروژه Ampتوسط گوگل و توییتر نوشته شد و باعث کاهش حجم صفحات HTML می شود.
امروزه استفاده از موبایل روز به روز در حال افزایش است و بیشتر افراد از طریق موبایل وارد دنیای اینترنت شده و به بررسی سایت های مورد نظر خود می پردازند. به همین جهت گوگل برای راحتی کاربران خود اقدام به معرفی این تکنولوژی کرد تا کاربران با کلیک بر روی نتایج گوگل با سرعت خیلی بالا صفحات سایت را مشاهده کنند.

چگونگی استفاده از فریم ورک amp

در ابتدای کار شما نیاز به آموزش این فریم ورک دارید جهت آموزش این فریم ورک وارد سایت AmpProject شوید. در این فریم ورک ، شما از همان ترفندهای طراحی سایت ارزان استفاده خواهید کرد منتهی با محدودیت هایی مواجه خواهید شد. به این صورت که از تمامی کدهای css نمیتوانید استفاده کنید بلکه از برخی از کدهای css ساده که کاربرد زیادی دارند می توانید بهره ببرید. همچنین مجاز به استفاده از تمام کدهای HTMLنیستید و در همه جا نمی توانید از کدهای javascript استفاده نمایید. در واقع شما باید سایت خود را دوبار طراحی کنید. یکبار قالب مدنظر خود را از نظر گرافیک و غیره بر اساس سلیقه خود طراحی می کنید و در لپ تاپ و pc به شکل مورد نظر خود نمایش می دهید و یک قالب طبق استانداردهای Ampجهت نمایش در موبایل به گوگل معرفی می کنید.

آیا Ampبر روی سئو تاثیر دارد؟

همان طور که در بخش بالا ذکر شد شما می توانید دو قالب برای سایت خود طراحی کنید که مسلما در جای خود کار شما را دشوار می کند و زمان بیشتری را صرف خواهید کرد اما اینکار ارزش دارد زیرا با توجه به اینکه از دیرباز سایتهایی که سرعت بالا و حجم کمی دارند محبوب گوگل و کاربران می باشند و وقتی کاربر با سایتی کار میکند که صفحات با کندی باز می شوند خسته شده و به زودی از سایت خارج می شود اما وقتی سرعت بالا رود زمان بیشتری صرف بررسی سایت شما می کند و این از نظر گوگل امتیاز مثبت سایت شما محسوب می شود. ترسی به خود راه ندهید یادگیری Ampکار دشواری نخواهد بود.

چگونگی نمایش سایت های Ampدر نتایج گوگل:

در پایان باید ذکر گردد که در نتایج گوگل هر سایت که با علامت ampنمایش داده شود به این معنی است که از فریم ورک Ampاستفاده کرده است.

اگر سوالی در رابطه با این مطلب دارید می توانید از طریق فرم زیر ارسال کنید
  • ایمیل شما به هیچ عنوان در سایت نمایش داده نمی شود
  • کامنت شما بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود