سئو کلاه سفید، کلاه سیاه و کلاه خاکستری در یک نگاه

سئو کلاه سفید، کلاه سیاه و کلاه خاکستری چیست؟

سئو کلاه سفید، کلاه سیاه و کلاه خاکستری چیست؟,سئو کلاه سفید,سئو کلاه سیاه,سئو کلاه خاکستری,سئو

سئو کلاه سفید، کلاه سیاه و کلاه خاکستری در یک نگاه

برای افزایش رتبه سایت در گوگل و سایر موتورهای جستجو دو روش مرسوم است: 1- سئو کلاه سفید 2- سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری ترکیبی از دو مورد بالا می باشد.

سئو کلاه سفید:

سئوکاری که این روش را انتخاب می کند برای افزایش رتبه سایت فعالیت های اصولی را انجام می دهد که در طی انجام این فعالیت ها تمام قوانین سئو را رعایت می کند. در این روش زمان بیشتری برای رسیدن به هدف لازم است ولیکن چنانچه رتبه سایت شما افزایش یابد مدت زمان زیادی شما در نتایج اولیه خواهید بود و ماندگار می شوید. تکنیک های اصولی این روش در مقالات پیشین تحت عنوان نکاتی راجع به طراحی سایت که برای گوگل اهمیت دارد، اصول محتواگذاری در سایت جهت افزایش رتبه سایت، تاثیر متاتگ بر سئو، رعایت اصول لینک دهی موثر بر روی سئو، لیستی از پرکاربرد ترین فعالیت ها بر روی کلمات کلیدی در زمینه افزایش سئو سایت، تعریف فریم ورک Amp و نحوه استفاده و تاثیر آن بر سئو، نشانه گذاری Schema چیست و چه تاثیری بر روی سئو دارد؟، توضیح متاتگ ها،Open Graphs و تاثیر آن ها بر سئو، دامنه ها، urlها و وب مستری چه تاثیری بر روی سئو دارد؟

سئو کلاه سیاه:

در این روش سئو کار از طریق یکسری تکنیک های تقلبی سعی در افزایش رتبه سایت دارد. که اتفاقا خیلی سریع هم به نتیجه می رسد. اما مشکل اصلی که البته از نظر سئو کار کلاه سیاه مشکل به حساب می آید وگرنه یکی از قابلیتهای خوب موتورهای جستجو مخصوصا گوگل می باشد که اصطلاحا باعث می شود حق به حق دار برسد و سایت های واقعا مفید الویت بیشتری داشته باشند. که این قابلیت همان هوشمندی موتورهای جستجو است که تمامی تکنینک های تقلبی را شناخته و سایت مذکور را جریمه می کنند. در واقع به همان سرعتی که سایت بالا می آید به همان سرعت هم از نتایج حذف می شود و تلاش مجدد جهت افزایش رتبه برای این سایت شامل هزینه و زمان زیادی می شود.

تکنیک های سئو کلاه سیاه:

1-محتوای پنهان:

در این روش محتوایی در سایت قرار می گیرد که به طرق متفاوت از دید کاربر پنهان شده و تنها موتورهای جستجو آن ها را بررسی می کنند در صورتیکه برای موتورهای جستجو، کاربر احترام ویژه ای دارد و هرچه مفید است باید در معرض دید کاربر قرار گیرد در غیر این صورت سایت مجازات می شود.

2-استفاده بسیار از کلمات کلیدی:

استفاده غیر معمول از کلمات کلیدی در بخش های مختلف سایت نیز نقض قوانین سئو می باشد بلکه چگالی کلمه کلیدی در صفحه مربوطه طبق قانون، تنها یک تا سه درصد می باشد.

3-کپی محتوا از سایت های دیگر:

چنانچه متون دیگر سایتها را کپی کرده و در سایت خود قرار دهید مجازات می شوید.

4- کامنت های اسپم:

بارها به چشم دیده اید که کاربران در زیر مطالب سایت کامنت گذاشته و لینک سایت خود را هرچند غیر مرتبط با مطلب آن سایت باشد در قسمت کامنت ها ذکر می کنند اگر شما هم این کار را می کنید بهتر است بدانید که اغلب سایت ها لینک هایی که دیگران در سایت آن ها درج می کنند را nofollow کرده و عملا این حرکت بی تاثیر می باشد. در حالت دیگر چنانچه شما بخش کامنت را در سایت خود فعال کرده اید حتما قبل از تائید کامنت ها،  آن ها را مطالعه و سپس تائید نمایید تا کامنت های اسپم از این قبیل وارد سایت شما و موجب افت سایت شما نشود.

5- خرید بک لینک:

خیلی افراد از طریق خرید بک لینک سایت خود را بالا کشیده و هزینه زیادی در قبال تولید محتوا صرف نمی کنند اما فراموش نکنید گوگل بسیار هوشمندتر از تصور شماست. و نکته بعدی که باید در این مورد مدنظر داشته باشید این است که تعداد بک لینک خود را در روز در حالت متعادل قرار دهید و نگذارید چهره غیر طبیعی به خود بگیرد.

6- Doorway page:

در این روش لینک هایی را در صفحه می گذارند تا کاربر بین صفحات سایت عبور کند به طور مثال: جهت مطالعه عوامل موثر بر سئو کلیک نمایید و کاربر به صفحه ای منتقل می شود که محتوای مرتبط با عنوان لینک در آن قرار ندارد بنابراین شاید با این کار کاربر زمان بیشتری در سایت شما حضور داشته باشد اما گوگل متوجه دور زدن قوانین شده و سایت را مجازات می کند.
پس توصیه ما به شما این است که هنگام طراحی سایت ارزان تمامی قوانین سئو را رعایت کنید و سرعت را فدای کیفیت نکنید.

اگر سوالی در رابطه با این مطلب دارید می توانید از طریق فرم زیر ارسال کنید
  • ایمیل شما به هیچ عنوان در سایت نمایش داده نمی شود
  • کامنت شما بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود