چگونه سرعت لود سایت را افزایش دهیم

روش های افزایش سرعت لود سایت

روش های افزایش سرعت لود سایت,سئو سایت,رابطه افزایش سرعت سایت با سئو

چگونه سرعت لود سایت را افزایش دهیم

یکی دیگر از آیتم های مورد نظر گوگل سرعت بالای سایت می باشد چنانچه کاربر وارد سایت شودو به سرعت تمامی المان های سایت لود گردد یک امتیاز مثبت برای شما لحاظ خواهد گردید. برای افزایش سرعت لود سایت راه های زیادی وجود دارد که به توضیح هر یک می پرازیم.

1-استفاده از قالب ساده و کم حجم در طراحی سایت ارزان:

هنگام طراحی سایت تنها به زیبایی قالب بسنده نکنید. درست است که زیبایی قالب، یک فاکتور مهم در طراحی سایت ارزان می باشد و لیکن این مدیریت درست شماست که در حین زیبایی کدهای کم و در نتیجه سایت کم حجمی را ارئه دهید. هرچه حجم سایت کمتر سرعت لود بیشتر می شود به این موضوع هم دقت کنید که خط های خالی و یا توضیحات بیش از حد در Html باعث افزایش حجم کد می گردد. سعی کنید فایلهای cssو jsرا به صورت مینیمایز شده آپلود کنید. تنبلی را کنار گذاشته و کدهای خود را از یکنواختی خارج کرده و مرتب کنید پیشنهاد ما برای طراحی قالب استفاده از نرم افزار Brackets است که با نصب Beautify.ioاز قسمت Extensionها می توانید تنها با فشردن کلیدهای Ctrl+Shift+L کدهای خود را مرتب و شکیل نمایید.

2- بهینه سازی تصاویر:

تعداد تصاویر سایت مخصوصا صفحه اصلی سایت را تا حد امکان کاسته و حجم مابقی تصاویری که لازمه سایت شماست از طرق مختلف مثل فتوشاپ کاهش دهید. این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که حجم تصاویر JPGکمتر از PNG و TIF می باشد.

3-قابلیت کش(Cache)

وقتی کاربر از سایت شما بازدید می کند درخواست هایی از سمت کاربر برای دریافت فایل های css,jsو تصاویر به سمت سرور ارسال می گردد. از طریق این قابلیت، شما می توانید زمانی که برای بار اول کاربر سایت را مشاهده می کند این اطلاعات را کش کنید تا دفعات دیگر که همان کاربر قصد بازدید دارد دیگر درخواستی به سمت سرور نرود و فایل های مورد نیاز از کش خوانده شده و سریع به کاربر نمایش داده شود.

4- کاهش تعداد درخواستها( Request)

تا حدامکان کدهای cssرا در یک فایل قرار دهید. به طور مثال شما از فریم ورک بوت استرپ استفاده می کنید و فایل bootstrap.min.css را به پروژه اتچ نموده اید ولی نیاز دارید که یک سری کدهای اختصاصی نیز خودتان وارد کنید فایل css دیگری ایجاد نمایید و تمامی کدهایی که خودتان اضافه می کنید درون آن فایل قرار دهید. همچنین تمامی کدهای جاوا اسکریپت را درون یک تگ <script></script> قرار دهید و از تعدد استفاده از این تگ جلوگیری نمایید. همچنین از فایلهای jquery با حجم زیاد استفاده نکنید.

5-استفاده از سرویس CDN :

CDN ها شبکه هایی هستند که شما می توانید یک سری از فایل ها را از این شبکه ها لود کنید که زمانی که درخواست به سمت سرور داده می شود درخواست این فایل ها به شبکه CDN ارسال شود و تمامی فشارها روی سرور سایت شما نباشد. همچنین قابلیت کش کردن نیز دارد. یکی دیگر از مزایای این شبکه ها این است که درخواست ها را از نزدیک ترین سرور پاسخ می دهد و همین امر باعث افزایش سرعت لود می شود.

6- فشرده سازی GZIP:

با استفاده از روش پیاده سازی GZIPشما می توانید حجم فایل ها را هنگام ارسال از سمت سرور به سمت کلاینت کاهش دهید.

7- قرار دادن تبلیغات در سایت:

قرار دادن تبلیغات دیگران در سایت شما باعث افزایش بازدید سایت و کسب درآمد بیشتر می شود ولیکن اگر بیش از حد از این تبلیغات استفاده کنید سرعت لود سایت شما کاهش می یابد.

8- استفاده بیش از حد از فایل های Flash:

امروزه سایت های فلش منسوخ شده اند زیرا حجم این فایل ها بسیار بالا و سرعت لود کم می شود. فلذا اگر شما هم چنان از فایل های فلش در سایت خود استفاده می کنید تا حد امکان این فایل ها را کاهش دهید.

9- استفاده از سرور اختصاصی:

بیشتر افراد در حال استفاده از هاست اشتراکی هستند که به دلیل اینکه هاست بین چندین کاربر مشترک است سرعت سایت پایین می آید اگر تمام کارهای بالا را انجام داده ولی هنوز از سرعت سایت خود راضی نیستید و یا بازدیدکننده سایت شما خیلی زیاد است بهتر است از سرور اختصاصی استفاده نمایید که البته هزینه این سرور ها نسبت به هاست های اشتراکی خیلی بیشتراست.

اگر سوالی در رابطه با این مطلب دارید می توانید از طریق فرم زیر ارسال کنید
  • ایمیل شما به هیچ عنوان در سایت نمایش داده نمی شود
  • کامنت شما بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود