راز ماندگاری کاربر در سایت و دلایل ترک سایت توسط کاربران چیست؟

دلایل ترک سایت توسط کاربران

زمان ماندگاری کاربر در سایت,دلایل ترک سایت توسط کاربر,bounce rate,Average time

راز ماندگاری کاربر در سایت و دلایل ترک سایت توسط کاربران چیست؟

یکی ازپارامتر های مهم سئو مدت زمانی است که کاربر در سایت شما باقی می ماند و مطالب سایت را بررسی می کند. هرچه کاربر زمان بیشتری را صرف خواندن مطالب سایت کند گوگل متوجه می شود که این سایت برای کاربران مفید واقع شده است. به همین جهت در این مقاله سعی داریم که شما را برای رسیدن به این مهم همراهی کنیم.

برای ماندگاری کاربر در سایت چه فعالیت هایی را انجام دهیم؟

1- مطالب واقعی در سایت خود قرار دهید:

به عنوان مثال کاربر روی لینک طراحی سایت ارزان کلیک کرده و وارد صفحه ای از سایت شما می شود که هیچ مطلب مفیدی در مورد طراحی سایت در آن ذکر نشده و با حجمی از مطالب غیر مرتبط رو برو می شود. در آن زمان حس فریب خوردن به وی دست داده و فورا از سایت خارج می شود پس سعی کنید همیشه واقعی باشید و کاربران را از راه درست جذب نمایید.

2- طراحی مناسب سایت:

دانش خود را در مورد مباحث UIو UXافزایش دهید. البته در همین سایت در صفحه" تفاوت ui و ux در طراحی سایت چیست؟ " مطالبی در این زمینه ذکر شده که میتوانید مطالعه کنید. در واقع شما باید در طراحی قالب سایت سلیقه کاربر، رنگ مناسب، دسترسی آسان و راحتی کاربر را در نظر بگیرید.

3- استفاده از لینک های داخلی :

در مورد لینک دهی بطور مفصل در مقاله "رعایت اصول لینک دهی موثر بر روی سئو" صحبت کردیم. از طریق لینک دهی داخلی درون متن خود، کاربران را به صفحات دیگر سایت ترغیب کرده و زمان ماندگاری وی را افزایش می دهید علاوه بر این اطلاعات سودمندی را در اختیار کاربر قرار خواهید داد.

4- افزایش سرعت سایت:

اگر کاربر وارد سایت شما شود و زمان زیادی طول بکشد تا صفحه شما لود شود برای صرفه جویی در وقت و هزینه فورا سایت شما را ترک میکند پس بهتر است مقاله "روش های افزایش سرعت لود سایت" را خوانده و راهکارهای مذکور را پیاده سازی کنید.

5- استفاده عاقلانه از تبلیغات و حذف پاپ آپ ها:

وقتی کاربر وارد سایت شود و پاپ آپ ها بدون اجازه کاربر باز شوند دچار بر افروختگی وی و ترک سایت می شود همچنین تبلیغات زیاد مورد پسند کاربر نمی باشد.

6- عدم استفاده از روش های قدیمی طراحی سایت ارزان:

هنوز هم برخی سایت ها از فایل های فلش استفاده می کنند بارها ذکر گردیده که این فایل ها هم حجیم و هم زمانبر هستند و باعث دلزدگی کاربر می شوند به خصوص که اکثر مرورگرها بدون اجازه کاربر این فایل ها را نمایش نمی دهند پس استفاده از فایل های فلش و همچنین فایل های صوتی و تصویری که به طور خودکار هنگام ورود به صفحه پخش می شود باعث ترک کاربر می شود.

7- طراحی مناسب سایت برای گوشی های همراه:

امروزه استفاده از موبایل افزایش یافته پس حتما سایت های خود را به صورت ریسپانسیو و سازگار با گوشی های همراه طراحی کنید.
برای طراحی سایت های سازگار با موبایل به شما پیشنهاد می کنیم که مقاله "طراحی ریسپانسیو در کرج" و" Ampچیست؟ چگونه استفاده می شود؟ آیا بر سئو تاثیر دارد؟" را مطالعه نمایید.
شایان ذکر است که AMPباعث افزایش سرعت لود سایت در گوشی های همراه می گردد.

8- حساب کاربری اجباری:

بعضی از سایت ها برای نمایش محتوای خود کاربر را مجبور به ثبت نام در سایت می کنند که این روند ثبت نام کاری زمانبر برای کاربر می باشد پس ترجیح می دهد سایت را ترک کند.
فعالیت های ذکر شده را حتما پیاده سازی کنید  زیرا Bounce Rate (درصد کاربرانی که سایت شما را سریع ترک میکنند.) و Average time (میانگین زمان ماندگاری کاربر) برای گوگل بسیار حائز اهمیت می باشد.

اگر سوالی در رابطه با این مطلب دارید می توانید از طریق فرم زیر ارسال کنید
  • ایمیل شما به هیچ عنوان در سایت نمایش داده نمی شود
  • کامنت شما بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود