جذب بازدیدکننده برای سایت

تبدیل بازدیدکننده سایت به مشتری

تبدیل بازدیدکننده سایت به مشتری,کاربران سایت,مشتریان سایت,جذب کاربران

جذب بازدیدکننده برای سایت

جذب مشتری در تمامی کسب و کارها، دغدغه صاحبان مشاغل بوده و هست. فرقی هم نمیکند که این کسب و کار سنتی باشد و یا اینترنتی. ما در اینجا، در مورد کسب و کار اینترنتی صحبت می کنیم و مواردی را که باید رعایت کنیم تا کاربر،بین تمامی سایت ها و خدمات و محصولات مختلف، ما را انتخاب کند بررسی می کنیم.

1- قالب سایت:

همانطور که در مقاله  "تفاوت ui و ux در طراحی سایت چیست؟" توضیح دادیم قالب سایت هم باید زیبا و هم کاربر پسند و اصولی باشد در واقع کاربری آسان داشته باشد و تمامی نکات ریز که کاربر را اذیت می کند حتی فاصله های غیر متعارف، تورفتگی ها، فونت، فضاهای خالی، نا مرتب و شلوغ بودن سایت و ... بررسی و رفع گردد. همچنین کاربر دسترسی آسان به تمامی صفحات داشته باشد.

2- عدم محدودیت کاربران:

این موضوع را مد نظر داشته باشید که تا سیاست ها و امنیت سایت، شما را مجبور نکرده فرم عضویت برای کاربر قرار ندهید. برای دریافت ایمیل و شماره همراه کاربران راه های دیگری هم وجود دارد. زیرا طی کردن مراحل ثبت نام برای کاربران دشوار است و ممکن است سایت شما را ترک کنند.

3- افزایش رتبه سایت در گوگل:

بارها برای شما پیش آمده که موردی را در گوگل جستجو کرده باشید. با خودتان فکر کنید تا کنون چند بار بیش از دو تا سه صفحه از نتایج را بررسی کردید؟ نود درصد مواقع کاربران در بین همان نتایج صفحه اول به مطلوب خود می رسند. و زمان برای بررسی سایت های دیگر نمیگذارند پس تمام سعی خود را بکنید که در صفحه اول قرار گیرید. پیشنهاد ما به شما خواندن مقالات زیر در این زمینه می باشد.
"اصولی در مورد لینک ها که جهت بالا بردن رتبه سایت باید رعایت کنیم"، "لیستی از پرکاربرد ترین فعالیت ها بر روی کلمات کلیدی در زمینه افزایش سئو سایت"، "سئو کلاه سفید، کلاه سیاه و کلاه خاکستری چیست؟ "، "نشانه گذاری Schema چیست و چه تاثیری بر روی سئو دارد؟ "، "Ampچیست؟ چگونه استفاده می شود؟ آیا بر سئو تاثیر دارد؟ "، "توضیح متاتگ ها، اپن گراف ها(Open Graphs) و تاثیر آن ها بر سئو "، "دامنه ها، urlها و وب مستری چه تاثیری بر روی سئو دارد؟ "، "نکاتی راجع به طراحی سایت که برای گوگل اهمیت دارد"، "اصول محتواگذاری در سایت جهت افزایش رتبه سایت"، "تاثیر متاتگ بر سئو"

4- برند سازی:

تا زمانی که دیگران شما را بعنوان یک برند معروف نمی شناسند قیمت های بالا ارائه ندهید و سعی کنید قیمت های منصفانه ای داشته باشید. به این نکته نیز توجه کنید که قیمت های خیلی پایین هم، مشتری را به شک می اندازد پس اعتماد مشتری را جلب کنید. به عنوان مثال کار ما طراحی سایت ارزان است منتهی پلن های مختلفی برای این کار آماده کرده ایم و قیمت منصفانه را بر اساس نیاز مشتری و کیفیت کار خود ارائه می دهیم.

5- راه های ارتباطی:

راه های ارتباط مشتری را با خود افزایش دهید و سعی کنید در بهترین نقطه سایت قرار دهید که به راحتی در همان نگاه اول به چشم کاربر بیاید اگر تنها یک شماره همراه در سایت قرار دهید مسلما مشتری به شما نمیتواند اعتماد کند.

6- تصاویر و متون مناسب:

دقت داشته باشید تصاویر تکراری، سایت را یکنواخت و کاربر را خسته می کند. همچنین حجم بالای تصاویر و در مجموع حجم بالای سایت باعث کندی سرعت لود و در نتیجه ترک سایت شما توسط کاربر می شود که به تفضیل در مقاله "روش های افزایش سرعت لود سایت" توضیح داده شد.

اگر سوالی در رابطه با این مطلب دارید می توانید از طریق فرم زیر ارسال کنید
  • ایمیل شما به هیچ عنوان در سایت نمایش داده نمی شود
  • کامنت شما بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود