طراحی ریسپانسیو در کرج

طراحی ریسپانسیو در کرج

طراحی ریسپانسیو در کرج,طراحی ریسپانسیو,سایت ریسپانسیو,سایت ریسپانسیو در کرج

طراحی ریسپانسیو در کرج

ریسپانسیو در لغت به معنای واکنشگرا می باشد. طراحی ریسپانسیو مربوط به قالب سایت است. به این معنا که طراحی  سایت ارزان به گونه ای است که در تمامی دستگاه ها اعم از لپ تاپ،گوشی، تبلت و PC، قالب به شکل منظم و بدون نیاز به زوم نمایش داده می شود.
تیم پلن سایت، طراحی ریسپانسیو در کرج را برای تمامی سایت های خود تضمین میکند.
ریسپانسیو بودن قالب یک پوان مثبت از نظر گوگل حساب شده و باعث بالابردن رتبه سایت می گردد.

باور غلط در طراحی ریسپانسیو:

متاسفانه وقتی می گوییم قالب ریسپانسیو با تمامی دستگاه ها سازگار می باشد برخی را دچار اشتباه می کند و این تصور غلط به وجود می آید که سایت به همان شکلی که در لپ تاپ دیده می شود در گوشی هم دیده شود.
در صورتیکه این تصور اشتباه است، فرض کنید در بخشی از صفحه میخواهیم محصولات را در یک سطر و سه ستون نمایش دهیم. خب عرض گوشی از عرض صفحه لپ تاپ کوچکتر و دارای رزولیشن کمتری است. اگر بخواهیم سه ستون را در گوشی کنار هم نمایش دهیم عرض ستون ها بسیار کم شده و طبیعتا تصاویر و نوشته ها واضح نمی باشد. بعلاوه در گوشی به دلیل لمسی بودن صفحه و عدم استفاده از ماوس، کلیک بر روی لینک ها در این حالت سخت می شود. لذا استاندارد طراحی ریسپانسیو بر این است که این سه ستون به همان ترتیبی که در لپ تاپ دیده می شود اما در سه سطر زیر هم قرار بگیرد(یعنی معکوس حالت قبل:سه سطر و یک ستون) تا هم ترتیب حفظ گردد، هم نوشته ها و تصاویر واضح باشد و لمس لینکها به راحتی اتفاق بیفتد. 

طراحی ریسپانسیو چگونه اتفاق میفتد؟

اما این سوال پیش می آید که دستگاه از کجا متوجه می شود عناصر سایت را چگونه نمایش دهد؟
شخص طراح قالب، با اضافه کردن کد زیر در بخش headسایت به دستگاه می فهماند که باید عناصر را در عرض صفحه و بدون زوم نمایش دهد.

<"meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1, shrink-to-fit=no>


سپس برای انجام تنظیمات ریسپانسیو، از کدهای cssاستفاده نموده، به گونه ای  که برای عرض صفحه از طریق @media بازه های متفاوتی را مشخص کرده  و کدهای cssمربوط به هر کدام را وارد میکند. 

@media screen and (max-width: 542px) and (min-width: 400px){
.
.
.
.
Css Code
.
.
.
.
}


همانطور که مستحضرید طراحی ریسپانسیو زحمت بسیار زیادی را بر دوش طراح قالب تحمیل خواهد کرد. ولی تیم پلن سایت، برخلاف سایر شرکت ها هیچ هزینه مضاعفی را بابت این امکان دریافت نمی کند  وتمامی قالب های طراحی شده توسط این گروه چه در کرج و چه در سر تاسر کشور ریسپانسیو می باشد.

اگر سوالی در رابطه با این مطلب دارید می توانید از طریق فرم زیر ارسال کنید
  • ایمیل شما به هیچ عنوان در سایت نمایش داده نمی شود
  • کامنت شما بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود