رعایت نکات سئو هنگام درج تصاویر هنگام طراحی سایت

اصول سئو در مورد تصاویر سایت

تصاویر سایت,تصاویر,عکس های سایت,سایز تصاویر,حجم تصاویر,کیفیت تصاویر,تصاویر و سئو سایت

رعایت نکات سئو هنگام درج تصاویر هنگام طراحی سایت

تصاویر نقش مهمی در ظاهر سایت دارند همانطور که می دانید سه فیلد مهم که در مورد تصاویر باید در نظر گرفت شامل :اندازه، کیفیت و حجم می باشد.

1- سایز تصاویر:

سایز تصاویر توسط طراح سایت و با توجه به قالب سایت و چینش عناصر تعیین می شود. حتما بارها با سایت هایی مواجه شده اید که اخرین مقالات،آخرین اخبار، آخرین نمونه کارها و مواردی از این قبیل را در صفحه اصلی به همراه یک تصویر کوچک به کاربر نشان می دهند و با کلیک بر روی آیتم مورد نظر وارد صفحه ای می شوید که همان تصویر با سایز بزرگتر به همراه ادامه مطلب نمایش داده می شود. آنچه در این جا حائز اهمیت می باشد اینکه این دو تصویر کوچک و بزرگ باید هم تراز باشند. به گونه ای که تصویر بزرگ تر دفرمه نشود. برای درک این موضوع نرم افزار فتوشاپ را باز کرده و تصویری در ابعاد 300*200 ایجاد نمایید سپس از طریق منوی image->image size… سایز 470*515را انتخاب کنید خواهید دید که تصویر در یک نگاه به صورت کشیده نشان داده و به اصطلاح دفرمه می شود. بری حل این مشکل بهتر است سایز تصویری را که میخواهید در سایت قرار دهید ( فرقی نمی کند سایز تصویر کوچک و یا تصاویر بزرگ) را مشخص کنید سپس برای تعیین سایز تصویر بعدی از طریق همین منو بر روی آیکونی که شبیه آیکون لینک هست کلیک کنید و widthمد نظر خود را مشخص کنید خواهید دید که ارتفاع را خود نرم افزار مشخص می کند سپس با فشردن کلید های ctrl+Tو نگهداشتن کلید های alt+shift تصویر را در سایز ایجاد شده فیکس کنید آنگاه هر دو تصویر شکل درست را به خود میگیرند.

2- حجم و کیفیت تصاویر:

نکته ای که هم بر سئو و هم سرعت لود سایت در نتیجه زمان ماندگاری کاربر در سایت تاثیر دارد حجم تصاویر است که نباید خیلی بالا باشد. هم سایز تصویر و هم پسوند فایل هم میزان کیفیت تاثیر مستقیم بر روی حجم تصویر دارند. تا جایی که ممکن است از تصاویر با پسوند jpgاستفاده کنید چرا که حجم تصاویر png بیشتر است مگر اینکه مجبور به استفاده از فایل های Transparentباشید. و هنگام ذخیره عکس از منوی Fileگزینه Save For Webرا انتخاب نمایید این گزینه باعث میشود حجم تصاویر از حالت عادی کمتر باشد در عین حال از کیفیت کاسته نشود.

نکاتی در مورد تصاویر، که بر سئو تاثیر گذار است:

1- نام تصویر:

برای انتخاب نام تصاویر از کلمات کلیدی استفاده کنید.

2- لینک تصاویر:

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد گاهی در صفحه اصلی توضیح کوتاهی در مورد یک موضوع داده می شود سپس به صفحه ای لینک داده می شود معمولا برای لینک دهی از عنوان مطلب و یا کلمه "ادامه مطلب" استفاده می کنند اما بهتر است بدانید علاوه بر عنوان و یا کلمه ادامه مطلب میتوان تصاویر را نیز به صفحه مورد نظر لینک داد.

3- خصوصیت Alt:

هنگام طراحی سایت ارزان حتما برای تمامی تصاویر موجود در سایت از خصوصیت altاستفاده نمایید. عبارتی که در این قسمت مشخص می شود هنگامی که به هر دلیلی کاربر قادر به لود تصویر نباشد مثل سرعت پایین اینترنت ، این عبارت در جای تصویر نمایش داده می شود و کاربر متوجه می شود تصویر ارائه شده در این قسمت مرتبط به چه موضوعی بوده است.

<image src="1.jpg" alt="site Design"/>


نکته: از تصاویر تکراری استفاده نکنید حتی در زمان تست و نمایش اولیه سایت به مشتری زیرا که باعث دلزدگی می شود.

 

اگر سوالی در رابطه با این مطلب دارید می توانید از طریق فرم زیر ارسال کنید
  • ایمیل شما به هیچ عنوان در سایت نمایش داده نمی شود
  • کامنت شما بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود