آموزش کامل و پروژه محور بوت استرپ| bootstrap

آموزش bootstrap | آموزش بوت استرپ

آموزش بوت استرپ,آموزش bootstrap,bootstrap,بوت استرپ,طراحی ریسپانسیو,طراحی واکنش گرا

آموزش کامل و پروژه محور بوت استرپ| bootstrap

همان طور که در مقاله "طراحی ریسپانسیو در کرج" توضیح داده شد با توجه به گسترش استفاده عموم از تلفن های همراه و همچنین استفاده های مختلف از سیستم های گوناگون طراحان سایت باید به فکر نمایش درست سایت در تمامی دستگاه ها باشند به همین منظور طراحی قالب ریسپانسیو مطرح شد. در ابتدا باید تمامی کدهای مربوط به ریسپانسیو کردن توسط طراح سایت نوشته می شد اما با معرفی بوت استرپ، طراحان نفس راحتی کشیدند. به این صورت که این کدها در قالب یک فرم ورک جمع آوری شد و در تمامی سایت ها قابل استفاده بود، تداخلی هم در کدها ایجاد نمی کرد.

تاریخچه بوت استرپ:

در سال 2011 توتیر، فریم ورک بوت استرپ را معرفی کرد و در سال 2012 به محبوب ترین پروژه در سایت Github تبدیل شد.

عملکرد بوت استرپ:

بوت استرپ صفحه سایت شما را به 12 قسمت مساوی تقسیم و به اصطلاح گرید بندی می کند که این 12 قسمت در رزولیشن های مختلف به صورت درصدی تغییر سایز می دهند مثلا هر یک از این گرید ها 8.333333%  است خب 8 درصد صفحه موبایل کمتر از 8 درصد صفحه مانیتور لپ تاپ است بنابراین به سایت شما انعطاف می بخشد که بخش های سایت در دستگاه های مختلف تغییر سایز دهد.

امکانات بوت استرپ:

خوشبختانه در این فریم ورک امکانات زیادی در اختیار شما قرار می گیرد از جمله:
Button
Slideshow
Form
Modal
BreadCrumb
.
.
.
علاوه بر امکاناتی که خود بوت استرپ ارائه می دهد پلاگین های زیادی توسط افراد باتجربه و براساس بوت استرپ در سطح نت قرار گرفته که به صورت آماده می توانید از آن ها استفاده کنید.

چگونگی استفاده از بوت استرپ:

ابتدا وارد سایت بوت استرپ شده این فریم ورک را دانلود کنید سپس فایل استایل و جاوااسکرپت مربوطه را به پروژه خود اتچ کنید و با مطالعه داکیومنت موجود در سایت مرحله به مرحله سایت خود را طراحی کنید علاوه بر این به وبلاگ آموزش بوت استرپ | آموزش Bootstrap مراجعه کرده و فیلم های آموزشی رایگان و کامل در این زمینه را دانلود کنید مطمئنا کمک شایان به شما در یادگیری سریع خواهد کرد.

 

تیم پلن سایت طراحی سایت ارزان و در عین حال ریسپانسیو را تضمین میکند.

اگر سوالی در رابطه با این مطلب دارید می توانید از طریق فرم زیر ارسال کنید
  • ایمیل شما به هیچ عنوان در سایت نمایش داده نمی شود
  • کامنت شما بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود