آشنایی با Asp.net تنها در چند دقیقه

Asp.netچیست

ASP,ASP.Net,ای اس چی,تکنولوژی ASP

آشنایی با Asp.net تنها در چند دقیقه

ابتدا به ساکن لازم است بدانید asp.net یک زبان نیست بلکه یک تکنولوژی معرفی شده توسط شرکت مایکروسافت می باشد.  ASPمخفف Active Server Pages می باشد و برای ایجاد صفحات داینامیک که با سرور در ارتباطند استفاده می گردد. برای استفاده از این تکنولوژی نیاز به نصب نرم افزار Microsoft VisualStudio.net دارد. برای بارگذاری سایتی که بر اساس ASP.net نوشته شده در بستر وب، باید از هاست ویندوز استفاده کرد. وب سروری که با این زبان برنامه نویسی هماهنگ است صرفا وب سرور شرکت مایکروسافت که همان IIS است می باشد البته در فناوری core این دو محدودیت که حتما هاست ویندوز باشد و در بستر IIS قرار بگیرد حذف شد.معمولا به عنوان پایگاه داده نیز در این نوع زبان برنامه نویسی از Microsoft SQL Server استفاده می شود. کدهای ASP.net چون هنگام کامپایل به زبان ماشین تبدیل می شوند دارای سرعت و امنیت بالایی هستند.

زبان های مورد استفاده ASP.net

زبان هایی که می توان در این تکنولوژی از آنها استفاده کرد شامل زبان C++,C#,F#,VB می باشد.

فناوری سرور ASP.net

1-صفحات وب با ترکیب Razor
2-MVC کنترل کننده مدل نمایش
3-Core جدیدترین فناوری که این تکنولوژی را open source کرد.
4-فرم های وب (ASP.net سنتی)

پسوند فایل های ASP.net

• فایل های ASP کلاسیک دارای پسوند فایل .asp هستند.
• فایل های ASP.NET دارای پسوند فایل .aspx هستند.
• فایل های ASP.NET با ترکیب Razor C# دارای پسوند فایل. cshtml هستند.
• فایل های ASP.NET با ترکیب Razor VB دارای پسوند فایلvbhtml. هستند.
این مقاله توضیح کلی در مورد این تکنولوژی بود.قابل به ذکر است این تکنولوژی دارای امکانات خیلی زیادی است شاید نسبت به موارد مشابه در ابتدای کار برای یادگیری کمی سختی بکشید و کمی پیچیده به نظر بیاید اما با کمی تمرین متوجه می شوید که چه امکانات وسیعی در اختیار شما قرار می دهد که کار شما را بسیار آسان در عین حال حرفه ای کرده و به مدیریت یک کار تیمی سهولت می بخشد.
تیم پلن سایت با توجه به تجربه ای که در زمینه برنامه نویسی داشته تصمیم به استفاده از این تکنولژی جهت طراحی سایت ارزان گرفته در میان فناوری های موجود از MVCبهره برده و تمام تلاش خود را در رعایت استانداردها جهت افزایش کیفیت، بهره وری بالا و حصول نتیجه دلخواه در کنار صرفه جویی در مصرف منابع و حافظه سرور کرده و امید است رضایت مشتریان را جلب و به هدف خود رسیده باشد.

اگر سوالی در رابطه با این مطلب دارید می توانید از طریق فرم زیر ارسال کنید
  • ایمیل شما به هیچ عنوان در سایت نمایش داده نمی شود
  • کامنت شما بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود