نحوه انتخاب عنوان مناسب برای صفحات سایت

نحوه انتخاب عنوان مناسب برای صفحات سایت

انتخاب عنوان مناسب برای صفحات سایت,عنوان سایت,عنوان صفحات سایت,عنوان درست برای سایت,عنوان درست برای صفحات سایت

نحوه انتخاب عنوان مناسب برای صفحات سایت

تا کنون در مطالب پیشین موجود در سایت با مراحل مختلف جهت طراحی سایت ارزان آشنا شدیم که به اختصار در ذیل نام می بریم:

نیازسنجی مشتری

طراحی پیش نمایش قالب در فایل لایه باز PSD

پیاده سازی قالب نهایی از طریق کد نویسی

برنامه نویسی و ایجاد پنل مدیریت

آموزش پنل مدیریت به مشتری


اما تا به اینجای کار ما فقط یک سایت داریم منتهی نا شناخته. که قرار شد برای معرفی سایت خود به دیگران موارد سئو را رعایت کنیم. آخرین مرحله ایجاد سایت و مهم ترین بخش در سئو سایت، محتوا گذاری است. و اولین و مهم ترین مبحث در محتواگذاری انتخاب عنوان مناسب برای صفحات به جهت فهم بهتر مطالب توسط کاربر و تائید گوگل جهت بالا بردن رتبه سایت می باشد.
نکاتی که در انتخاب عنوان سایت باید رعایت کنیم:

عنوان سایت نباید خیلی کوتاه و یا خیلی بلند باشد:

تعداد کاراکتر مجاز برای عنوان سایت:

تعداد کاراکتر مجاز برای عنوان سایت بین 10 تا 70 کاراکتر است و چنانچه عنوان کمتر و یا بیشتر از حد مجاز باشد عنوان نامناسبی است.

عنوان سایت باید کاملا واضح و شفاف باشد:

عنوانی که برای صفحات سایت در نظر گرفته می شود باید مرتبط با موضوع صفحه باشد و به گونه ای انتخاب گردد که کاربر با یک نگاه متوجه شود که چه مطلبی در این صفحه قرار گرفته شده و هیچ نقطه ابهامی در ذهن وی باقی نماند. اینجاست که در صورت تمایل مابقی مطالب صفحه را مطالعه می کند.

استفاده از کلمات کلیدی در عنوان صفحه:

مطالب مندرج شده در هر صفحه سایت شامل چندین کلمه کلیدی است که شما باید به صورت ماهرانه این کلمات را در عنوان بکار بگیرید. اما اگر کلمات کلیدی شما زیاد است نباید از تمامی آن ها در عنوان صفحه استفاده کنید این کار اشتباهی است. بلکه از اصلی ترین کلمات بهره ببرید.

استفاده از عناوین متفاوت و منحصر به فرد:

نود درصد مطالبی که در سایت قرار می دهید مسلما با نگارش متفاوتی در سایت های رقیب شما هم ذکر گردیده است اما آنچه باعث وجه تمایز شما نسبت به رقبا می گردد، عدم استفاده از عناوین تکراری است. پس سعی کنید عناوینی را انتخاب کنید که در سایت های رقیب استفاده نشده و منحصر به فرد باشند.
عدم استفاده از عناوین پیش فرض: عنوان هر صفحه در بالای صفحه مرورگر قرار می گیرد. و مرورگرها برای صفحاتی که عنوان ندارند عنوان پیش فرضی را در نظر می گیرند. به همین جهت حتما برای صفحات خود عنوان مشخص کنید.
اگر سوالی در رابطه با این مطلب دارید می توانید از طریق فرم زیر ارسال کنید
  • ایمیل شما به هیچ عنوان در سایت نمایش داده نمی شود
  • کامنت شما بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود