عملکرد الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

الگوریتم پنگوئن

عملکرد الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن گوگل تکنیک دیگر گوگل برای غربال کردن سایت ها می باشد. همانطور که گفته شد در الگوریتم پاندا، گوگل بیشتر بر روی محتوای سایت فوکوس دارد. در الگوریتم پنگوئن علاوه بر کیفیت محتوا، گوگل بر روی بک لینک ها حساس می شود تا بتواند تعداد سایت هایی که از سئو سیاه استفاده می کنند را شناسایی و از نتایج خود حذف کند. منظور از بک لینک، لینکهایی است که از سایت های دیگر به سایت شما داده میشود.

خط قرمزهای الگوریتم پنگوئن

گاهی وب مستر ها از طریق سایت هایی که کارشان فقط فروش بک لینک است، با پرداخت هزینه یک سری بک لینک جعلی  میخرند، گاهی از سایت های بی محتوا و یا سایت هایی که محتوای غیر مرتبط به موضوع سایت داشته باشند بک لینک میگیرند.ممکن است خود شما از سایتهایی که پر از کلمات کلیدی نامعتبر هستند و کار آن ها تنها بک لینک دادن است، بک لینک بگیرید. گاهی صفحات سایت خود را بهم لینک می دهید که برای سئو مفید است ولی برای دور زدن گوگل در این کار زیاده روی می کنید. بهتر است بدانید تمامی این موارد توسط الگوریتم پنگوئن گوگل قابل شناسایی است و سایتهای متخلف را جریمه میکند.

ورژن های مختلف الگوریتم پنگوئن

در نسخه اول الگوریتم پنگوئن تنها بک لینک های صفحه اصلی سایت بررسی می شد که وب مسترها با اشراف به این قضیه سعی می کردند برای صفحه اصلی سایت، بک لینکهای معتبر و برای صفحات داخلی سایت حجم انبوهی از بک لینهای جعلی دریافت کنند. گوگل نیز متوجه این قضیه شد و در نسخه دوم الگوریتم پنگوئن، تمامی صفحات سایت را مورد بررسی قرار داد و صفحاتی که بک لینکهای جعلی داشتند را جریمه نمود. دقت داشته باشید از لفظ صفحه استفاده شد یعنی اگر برخی از صفحات سایت لینک جعلی داشته باشند تنها همان صفحات جریمه می شوند و نه کل سایت.همچنین اغلب سایت هایی که از چندین لینک به یک دامین اشاره می کردند از نتایج حذف شدند. در نتیجه گوگل نتایج مطلوبتری را به کاربر ارائه میداد. تا کنون 4 نسخه از الگوریتم پنگوئن توسط گوگل ارائه شده است.

منبع: طراحی سایت ارزان

اگر سوالی در رابطه با این مطلب دارید می توانید از طریق فرم زیر ارسال کنید
  • ایمیل شما به هیچ عنوان در سایت نمایش داده نمی شود
  • کامنت شما بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود