آشنایی کامل با Rich Snippets

Rich Snippets چیست؟

rich snippet,Breadcrumbs snippet,Reviews snippet,Person snippet,Products snippet,Recipes snippet,Events snippet,اسنیپت Breadcrumbs,اسنیپت Reviews,اسنیپت Person,اسنیپت Products,اسنیپت Recipes,اسنیپت Events

آشنایی کامل با Rich Snippets

Rich Snippets مجموعه ای از کدها می باشد که برای نشانه گذاری وب سایت ها استفاده می شود.همانطور که در مقاله "نشانه گذاری Schema و تاثیرش بر سئو" ذکر گردید زبان های نشانه گذاری جهت شفاف سازی محتوا و المان های سایت برای موتورهای جستجو استفاده می شود. در حالت عادی هنگام نمایش لینک سایت شما در نتایج گوگل، اطلاعاتی از قبیل عنوان و آدرس سایت و متادیسکریپشن ها نمایش داده می شود.اما با استفاده از Rich Snippet ها میتوانید موارد بیشتری به کاربران نمایش دهید.

تفاوت زبان نشانه گذاری Rich Snippets و زبان نشانه گذاری Schema:

قابل به ذکر است که به طور کلی کدهای این دو زبان با هم متفاوت هستند اما تفاوت دیگر این دو در این است که کدهای Schema فقط برای موتورهای جستجو می باشد.اما کدهای Rich Snippets نتایجی را تولید میکند که در معرض دید کاربران نیز قرار می گیرد.

انواع کدهای Rich Snippets:

اسنیپت Breadcrumbs:

با استفاده از این اسنیپت مسیر مطلب مورد نظر را به کاربر نمایش می دهید و کاربر متوجه می شود برای رسیدن به این صفحه میتواند مسیر نمایش داده شده را طی کند.

اسنیپت Reviews (نقد و بررسی):

با استفاده از این اسنیپ تعداد رای هایی که کاربران به مطلب شما داده اند و حتی نام کاربر را نیز نمایش دهید

اسنیپت Person (نویسنده یا شخص):

اگر نام افراد معروف را جستجو کنید اطلاعات کامل آنها در نتیجه گوگل نمایش داده می شود. شما نیز قادر خواهید بود برای پرسنل خود پروفایل بسازید تا با جستجوی نام آنها در گوگل اطلاعات کامل به همراه تصویر شخص نمایش داده شود.

اسنیپت Products (محصولات):

چنانچه سایت فروشگاهی دارید میتوانید نام محصول، قیمت، برند و اطلاعات محصول را نمایش دهید حتی محدوده قیمت را نیز نشان دهید.

اسنیپت Recipes (دستورالعمل ها):

دستورالعمل آشپزی را با استفاده از این اسنیپت نمایش دهید. دستورالعمل هایی اعم از: مواد اولیه، زمان پخت، مراحل پخت و ....

 

اسنیپت Events (رویدادها):

چنانچه قصد انجام فعالیتی در آینده نزدیک دارید به عنوان مثال شرکت در نمایشگاه، با استفاده از این اسنیپت می توانید مکان و زمان برگذاری و اطلاعاتی از این قبیل را ذکر کنید.

منبع: طراحی سایت ارزان

 

 

 

اگر سوالی در رابطه با این مطلب دارید می توانید از طریق فرم زیر ارسال کنید
  • ایمیل شما به هیچ عنوان در سایت نمایش داده نمی شود
  • کامنت شما بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود