چرا برخی سایتها توسط گوگل پنالتی می شود؟

پنالتی گوگل چیست؟

پنالتی گوگل,Google Penalty

چرا برخی سایتها توسط گوگل پنالتی می شود؟

پنالتی به معنای جریمه شدن به نفع رقیب می باشد. تاکنون کلمه پنالتی را در فوتبال زیاد شنیده اید اما لازم است بدانید مفهومی بنام پنالتی گوگل نیز داریم. 

پنالتی گوگل چیست؟

همه چیز از زمانی شروع شد که گوگل تصمیم گرفت نتایج مطلوبی را به کاربران ارائه دهد به همین جهت سایتهای بی کیفیت را جریمه می کرد وقتی سایتی جریمه می شود اصطلاحا می گویند سایت توسط گوگل پنالتی شد.

انواع پنالتی گوگل:

دو نوع پنالتی گوگل وجود دارد:

1- پنالتی اتوماتیک یا الگوریتمیک گوگل - Algorithmic penalties

در این روش، سایت با بررسی توسط موتورهای جستجو پنالتی می شود. و هیچ اطلاعی به مدیر سایت داده نمی شود.

2- پنالتی دستی - Manual penalties

در این نوع از پنالتی، شخص به گوگل اطلاع می دهد که فلان سایت از روش اسپم پیش می رود اگر گزارشات متنوع  توسط افراد زیادی به دست گوگل برسد سایت را پنالتی می کند. پس دو پارامتر تنوع و تعداد گزارشات مهم است و شما نمیتوانید به این فکر کنید که من با یک گزارش از سایت رقیبم می توانم آن را پنالتی کنم بلکه گوگل خیلی باهوش است. در این نوع پنالتی، گوگل از طریق وب مستر پیفام جریمه شدن را به مدیر سایت می دهد اما این پیغام جزئیات کامل ندارد. به گونه ای که مدیر متوجه نمی شود که دقیقا به چه علت پنالتی شده است.

از کجا بفهمیم سایت ما پنالتی شده است؟

چنانچه نام برند خود را در گوگل جستجو می کنید و همانند قبل در نتایج اولیه ظاهر نمی شوید و یا برخی صفحات سایت شما که رتبه خوبی در گوگل داشت ولی اکنون در نتایج جستجو دیده نمیشود. احتمال زیاد پنالتی شده اید. البته اگر این اتفاق طولانی مدت در حدود چند هفته به طول انجامید می تواند نشانه پنالتی باشد. ولی اگر فقط چند روز به صورت موقت این اتفاقات رخ دهد و دوباره سایت به حالت قبل برگردد جای هیچ نگرانی نیست. گاهی گوگل در ابتدای کار می خواهد شما را امتحان کند سایت را به صفحات دورتر میفرستد تا ببیند شما نا امید می شوید و یا دست از تلاش خود برنمی دارید و همچنان در حال به روز رسانی سایت می باشید تا شما را به حالت قبل برگرداند.

راه دیگر اینکه در گوگل عبارت "site:yourdomain.com " را جستجو کنید اگر صفحات سایتتان لیست نشد شدیدا مشکوک شوید.

چه سایتهایی پنالتی می شوند؟

سایتهایی که از سئو سیاه استفاده می کنند شدیدا باید نگران پنالتی شدن باشند در مقاله سئو کلاه سفید سیاه و خاکستری تا حدودی در مورد  مواردی که باعث پنالتی شدن سایت شما می شود تحت عنوان تکنیک های سئو سیاه صحبت کردیم.

منبع: طراحی سایت ارزان

 

 

 

اگر سوالی در رابطه با این مطلب دارید می توانید از طریق فرم زیر ارسال کنید
  • ایمیل شما به هیچ عنوان در سایت نمایش داده نمی شود
  • کامنت شما بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود