Responsive بودن یک سایت به چه معنا است؟

منظور از واکنش گرا بودن یا طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

ریسپانسیو,بوت استرپ,طراحی سایت

Responsive بودن یک سایت به چه معنا است؟

منظور از واکنش گرا بودن یا طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

شاید واژه ریسپانسیو(Responsive) به گوشتان خورده باشد. اما مفهوم آن را ندانید. کلمه Responsive به معنای واکنش نشان دادن است. به سایت هایی که در دستگاه های مختلف اعم از موبایل، تبلت، لپ تاپ و... به شکل صحیح نمایش داده میشوند به اصطلاح وب سایت ریسپانسیو می گویند.

انتخاب واژه ریسپانسیو در طراحی سایت واکنشگرا

زمانی که یک سایت به صورت ریسپانسیو طراحی میشود، در سایزهای متخلف مرورگر واکنش های متفاوتی از خود نشان داده به شکل های متخلف نمایش داده می شود. در تصویر زیر یک نمونه وب سایت را در سه حالت موبایل، تبلت و لپ تاپ می بینید.

تاثیر ریسپانسیو بودن بر سئو سایت

امروزه اکثر افراد از گوشی های هوشمند برای گشت و گذار در اینترنت استفاده می کنند. گوگل سایت هایی که به صورت ریپانسیو طراحی و پیاده سازی شده باشند را تشخیص داده و در نتایج رتبه بهتری به آن ها می دهد.البته این موضوع یکی از فاکتورها برای سئو سرچ های موبایلی به شمار می رود.

اگر از بحث گوگل و سئو سایت بگذریم، حتما سایت شما باید ریسپانسیو طراحی شده باشد چون ممکن است کاربران شما به صورت مستقیم(بدون استفاده از گوگل) وارد سایت شما بشوند. در نتیجه باید بتوانند به راحتی با سایت ارتباط برقرار کرده و بین صفحات مختلف جا به جا شوند.

فریم ورک هایی که کار ریسپانسیو بودن سایت را انجام می دهند

بدون شک فریم ورک محبوب بوت استرپ، به صورت کاملا استاندارد و حرفه ای کار ریپانسیو کردن سایت شما را انجام میدهد. البته فریم ورک های مختلفی  برای این کار وجود دارند. اما یکی از بهترین، راحت ترین و استانداردترین آن ها Bootstrap می باشد.

اگر سوالی در رابطه با این مطلب دارید می توانید از طریق فرم زیر ارسال کنید
  • ایمیل شما به هیچ عنوان در سایت نمایش داده نمی شود
  • کامنت شما بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود