طراح سایت در کرج | طراح وب سایت در کرج | استخدام طراح سایت در کرج

طراح سایت در کرج | طراح وب سایت در کرج | استخدام طراح سایت در کرج

طراح وب در کرج,طراح وب سایت در کرج

طراح سایت در کرج | طراح وب سایت در کرج | استخدام طراح سایت در کرج

وظایف طراح وب در کرج

طراح وب حرفه ای وظایف مختلفی را دارد که وابسته به موقعیتی که در آن کار می کند گهگاه متفاوت است. اگر طراح وب در درون یک تیم پروژه فعالیت کند کارش تخصصی تر می شود ولی اگر خودش تمام کار طراحی و تولید یک وب سایت را برعهده داشته باشد، دایره کارهایی که انجام می دهد وسیعتر می گردد. اما به طور کلی مهمترین وظایف طراح وب به شرح زیر است :
•    ملاقات با مشتریان برای صحبت در خصوص نوع کار و نوع بازدید کنندگان سایت شان به منظور درک بهتر از خواسته ها و انتظارات مشتری یا کارفرما و تولید یک وب سایت بهتر و نزدیکتر به سلیقه وی
•    تهیه یک طرح که نشان دهنده ساختار سایت و نحوه ارتباط بخش های مختلف باشد – این طرح گاهی به صورت کاغذی و گاهی به صورت الکترونیکی ایجاد می شود و مبنای کار طراح وب است.
•    تصمیم گیری در مورد متن، رنگ ها و پس زمینه های مورد استفاده – این بخش ها نیز با مشورت کارفرما صورت می گیرد.
•    ایجاد صفحات، آیکون ها، لینک ها و عکس ها با استفاده از نرم افزار طراحی وب -  برای این منظور نرم افزارهای متعددی تولید شده است که به نرم افزار  Dream viewer و Bracketبه عنوان یکی از معروف ترین آنها می توان اشاره کرد.
•    اضافه کردن امکانات مولتی مدیا مانند فیلم، صدا و انیمیشن به سایت – در این بخش نیز از نرم افزارهای متعددی استفاده می گردد.
•    آزمایش و اصلاح طراحی سایت در صورت نیاز
•    گذاشتن سایت روی سرور برای شروع کار آن و تحویل به کافرما

طراحی وب شغل مناسب شماست اگر که …

اگر شما عاشق کامپیوتر هستید، کمی استعداد طراحی و گرافیکی دارید و از انجام کارهای خلاقانه لذت می برید، این شغل مناسب شماست. طراح وب از خلاقیت و مهارت های فنی خود برای ایجاد وطراحی وب سایت ها استفاده می کند.
کلمه طراح سایت همیشه به افرادی گفته می شود که از ابتدا تا انتها ساخت یک سایت را به عهده می گیرند اما درواقع اینطور نیست. برای طراحی یک سایت، به افراد با تخصص های مختلفی مورد نیاز است مانند طراح سایت، برنامه نویس، بازاریاب اینترنتی و سئوکار، گرافیست و غیره. در این مقاله قصد داریم که نقش طراح سایت را در پروژه ساخت یک وب سایت بیان نماییم.

نقش طراح سایت در کرج

طراح سایت شخصی است که مسئول برنامه ریزی، ایجاد و کدنویسی یک صفحه وب است. یک طراح سایت جنبه های گرافیکی و تکنیکی یک صفحه وب را مورد بررسی قرار می دهد و در واقع مسئول ایجاد ظاهر یک صفحه می باشد نه بیشتر و نه کمتر. البته همانطور که بیان شد، بعضی اوقات طراح مسئول ساخت سایت از ابتدا تا انتها یعنی حتی وظیفه برنامه نویسی و گرافیک آن را نیز به عهده خواهد داشت، اما اصولا طراحان سایت میزان دانش و تسلطشان به کدنویسی کمتر است و اینکار را به عهده برنامه نویس می گذارند.
در سال اخیر با توجه به رشد گوشی های هوشمند و تبلت، میزان استفاده مردم از اینترنت توسط این ابزارها رشد وسیعی داشته است. بنابراین یک طراح باید با تکنولوژی های اخیر طراحی سایت ، یعنی تکنیک های واکنشگرا کردن نیز آشنایی کامل داشته باشد.
طراح می تواند به ازای تحویل یک سایت واکنشگرا هزینه بیشتری دریافت کند و این را در پیش فاکتور طراحی سایت بیان نماید.

مهارت هایی که یک طراح باید بلد باشد شامل:

•    طراح سایت و آشنایی با اصول آن ( آشنایی با تگها، انواع ساختارها و غیره)
•    گرافیک دیزاین
•    طراحی وب مولتی مدیا
•    آشنایی با علوم کامپیوتر و اطلاع از آخرین تکنولوژی های به روز کامپیوتر و ابزارهای دیجیتالی
برنامه نویسی، کد نویسی، گرافیک، روانشناسی رنگ مواردی هستند که به طراح سایت در کارش خیلی کمک می کند اما لازم نیست که به آن ها مسلط باشد یا حتی اگر هم بلد نبود، مشکلی در سیستم کاری او پیش نخواهد آمد.

تولید محتوا برای وب سایت وظیفه طراح سایت نیست 

در برخی موارد دیده شده، کارفرمایان انتظار تولید و درج محتوای وب سایت را از طراحان سایت دارند که این امر موجب ایجاد چالش بین کارفرمایان و طراحان وب سایت شده است. طبق استانداردهای تعریف شده برای شغل طراحی سایت، این گروه وظیفه ایجاد و ساخت وب سایت را بر عهده دارند و هیچ گونه تعهدی خارج از این ندارند ولی می توانند با عقد قراردادهای مجزا اقدام به تهیه و تولید محتوا و نهایت درج آن در وب سایت کارفرمایان نمایند. پس اگر بعنوان کارفرمایی هستید که قصد راه اندازی وب سایت را دارید، حتما قبل از شروع پروژه تکلیف این بخش را مشخص نمایید.
در ادامه باید به یک نکته درگوشی به افرادی که در شغل طراحی وب سایت حضور دارند بگوییم. برای اینکه خروجی نهایی پروژه مورد پسند کارفرمایان و هر فرد دیگری شود، حتما باید وب سایت را بصورت تکمیل تحویل دهید و از محتوای مناسب در بخش های مختلف وب سایت استفاده نمایید. به زبان دیگر، یک وب سایت را بصورت زمین بایر تحویل ندهید و اگر می توانید چند درخت در این زمین بکارید.
جهت طراحی یک وب سایت شکیل و استاندارد باید یک طراح وب سایت همگام با دانش بروز دنیا را پرورش بدهیم،جهت طراحی یک وب سایت از متخصصین زیادی در شاخه های مختلف از قبیل بازاریاب سایت، طراح و گرافیست سایت،برنامه نویس سایت، سئو کار حرفه ای سایت،پشتیبان سایت و … استفاده میشود،که یکی از این  مهم ترین این متخصصان گرافیست سایت و  برنامه نویس و سئو کار سایت میباشد. 

وب چیست؟

اگر بخواهیم به سوال طراحی وب چیست پاسخ بدهیم، اول باید بدانیم که وب چیست و به چه چیزی وب میگویند. در زیر یک تعریف بسیار ساده (و شاید تا حدودی اشتباه از لحاظ فنی) از وب ارائه میدهیم:
وب یا همان شبکه جهانی یا World Wide Web که به اختصار www نامیده میشود، همان چیزی است که امروزه به آن اینترنت میگوییم. امروزه از طریق یک مرورگر و با اتصال به این شبکه‌ی جهانی، میتوانیم به تمام اطلاعات درون آن دسترسی داشته باشیم.
اگر به دنبال یک تعریف خیلی جامع و تخصصی هستید، صفحه‌ی وب جهان گستر در ویکی پدیا میتواند برای شما مفید باشد. اما همین تعریف ساده برای ما کافی است، که بدانیم اینترنت محلی از داده‌هاست که میتوانیم به آن متصل شویم.

وب سایت چیست؟

بعد از پاسخ به سوال وب چیست ، میرسیم به وب سایت. حتما شما هم بارها اسم وب سایت به گوشتان خورده است. میخواهم با یک مثال مفهوم وبسایت را برایتان توضیح دهم.
همانطور که ما در دنیای واقعی بخشی از زمین را برای زندگی و یا کسب و کار اجاره میکنیم، در دنیای اینترنت هم میتوانیم اینکار را انجام دهیم. به این معنی که میتوانیم بخشی از اینترنت را اجاره کنیم و آن‌ قسمت را مدتی برای خودمان داشته باشیم. به بخشی که ما روی اینترنت اجاره میکنیم و برای مدتی متعلق به ما می‌باشد وب سایت میگویند. در واقع وب سایت ها، زمین های ما در اینترنت هستند که میتوانیم از آن‌ها استفاده های مختلفی داشته باشیم.

چرا باید سایت داشته باشیم؟

شاید باور این نکته برای بسیاری از افراد سخت باشد و آن اینکه، هنوز هم با وجود هزینه بسیار مناسب طراحی سایت و در آمد بسیار زیاد حاصل از آن ، افراد زیادی سایت ندارند و یا سایتی که به سود آوری رسیده باشد برای خود دست و پا نکرده اند. شاید در گذشته یک سایت تنها برای درج روی کارت ویزیت کاربرد داشت اما امروز دیگر داشتن سایت با محتوای مناسب و جذاب ، برای هر کسب و کاری یک ضرورت است. از آنجاییکه آمار استفاده کنندگان اينترنت در ايران رو به افزايش است بر آنیم که اهمیت طراحی سایت در کرج را برای شما دوستان مقیم این شهر توضیح دهیم.همانطور که میدانید  کرج یکی از کلانشهرهای ایران و همچنین مرکز استان البرز و مرکز شهرستان کرج است.  جمعیّت این شهر طبق آمار رسمی سال ۱۳۹۰ برابر ۱٬۶۱۴٬۶۲۶ نفر می‌باشد که از این جهت در حال حاضر پس از شهرهای تهران و مشهد و اصفهان به‌عنوان چهارمین شهر پرجمعیت ایران به‌شمار می‌رود. ایجاد فرصت های مختلف شغلی در این کلانشهر ما را بر آن داشت تا با طراحی سایت اختصاصی برای شهر کرج ، خدمتی خاص به شرکت ها و مشاغل مختلف شاغل در این استان کرده باشیم.

روش های انتخاب یک شرکت طراحی سایت خوب در کرج

آیا میدانید؟ بر اساس تحقیقات به عمل آمده از بدو ورود کاربران به وب سایت تنها 3 ثانیه زمان می برد تا کاربر درباره کاربردی بودن یا نبودن سایت شما تصمیم قطعی بگیرد. بر همین اساس اگر در نگاه اول در جلب توجه کاربران به خوبی عمل نکنید ، قطعا آن ها را از دست خواهید داد .
1001
1002
1003
تنها 3 ثانیه وقت دارید!
حقیقت این است که در انتخاب شرکت طراحی سایت دقت بسیاری را می بایست به خرج دهید زیرا می تواند در رسیدن یا نرسیدن شما به موفقیت و تبدیل کاربران به مشتری برای شما به شدت تاثیرگذار باشد . شاید مهمترین قدمی که شما می بایست بردارید همین قدم است. بهره گرفتن از دانش یک تیم خوب طراحی سایت در کرج  برای تضمین موفقیت شما کاملا ضروری ست.
بیشتر مشتریان ما پیشتر با شرکت های دیگر تجربه های ناموفقی داشته اند. امروزه افراد زیادی مدعی داشتن دانش طراحی سایت و بهینه سازی آن هستند.

مهمترین مزیت های یک شرکت طراحی سایت خوب 

یکی از مواردی که می بایست در شرکت طراحی شما رعایت شود این است که طراحی وب سایت شما با مورد بررسی قرار دادن نقاط قوت تان پیش رود و این مسئله را در اولویت کارهای خود قرار دهید .
شرکت طراحی سایت میبایست مزیت های بیزینس شما را بخوبی بررسی کند تا بتواند با پیشنهاد موثر ، بازدید کننده مفیدی برای شما جذب کند. و البته ضروری ایست که با محل فعالیت شما بخوبی آشنا باشد تا بتواند در انتخاب کلمات کلیدی مناسب یاری رسان شما باشد. برای مثال وقتی صحبت از طراحی سایت برای کسب و کارهای مقیم کرج میشود، پلن سایت با شناختی که از کلمات کلیدی مناسب این منطقه دارد میتواند مشتری های بالقوه را برای شما جذب کند.

اصول و عناصر مهم طراحی سایت

در زیر لیستی از باید های طراحی سایت کرج برای دوستان مقیم در کرج آورده شده است:
 
1.    یک طرح و نقشه راه منطقی برای طراحی و پیاده سازی وب سایت مناسب شهر کرج
2.    نمایش اطلاعات مهم مربوط به کسب و کار در قسمت های مهم وب سایت :
3.     در طراحی وب سایت کرج از لینک دهی مشخص و نام های واضح برای منوها و لینک ها استفاده شود
4.    امنیت یکی از مهم ترین ویژگی های وب سایت حرفه ای و از جمله آن طراحی سایت کرج است.
5.     نمایش مناسب وب سایت شما در موبایل یکی از مهم ترین ویژگی های وب سایت حرفه ای می باشد.
6.    صفحه سوالات متداول را در وب سایت حرفه ای خود حتما قرار دهید.
7.     برای وب سایت حرفه ای خوب یک میزبان حرفه ای پیدا کنید.
8.    سازگار با موتورهای جستجو
9.    سازگار با کسب و کار های عرضه شده در کرج
10.    طراحی بروز
11.    بارگذاری سریع صفحات وبسایت

طراح وب کیست ؟

طراح سایت در کرج

در دنیای واقعی برای تولید دنیای مجازی ! مثلا یک وب سایت اینترنتی از متخصص های مختلفی استفاده می شود که یکی از آنها طراح وب است. طراح وب بیشتر به طراحی و برنامه نویسی لایه ظاهری سایت می پردازد و برنامه نویس های دیگر به تولید کد نرم افزاری برای تولید، کنترل و پردازش محتوا که در بخش های مختلف وب سایت نمایش داده می شود مشغولند.
 طراح وب باید ظاهر سایت را در ذهن خود تصویر سازی کرده و درک کند وب سایت مورد نظر چگونه کار خواهد کرد. طراح وب حتما به داشتن مدرک مرتبط نیازی ندارد اگرچه اغلب طراحان در انواع دیگر طراحی ها تجربه داشته و یا در طراحی وب آموزش دیده اند. شما به عنوان یک طراح وب می توانید روی انواع سایت ها از سایت های آموزشی و تبلیغاتی تا فروشگاه های اینترنتی کار کنید.

اولین سایت و اولین طراح وب

در سال ۱۹۹۱ زمانیکه “تیم برنرزلی” اولین صفحه وب دنیا را که شامل چند پاراگراف و یک لینک به ایمیل خودش به صورت mailto را ایجاد کرد، اولین سایت دنیا متولد شد و اولین طراح وب خودش را به دنیا معرفی کرد. در آن زمان وب واقعا فقط همین بود!
پس تیم برنرزلی شد اولین طراح وب تاریخ شد. اما داستان به همین جا ختم نشد بعد از این اختراع, خیلی ها از وب استقبال کردند و وب روز به روز پیشرفت کرد.
 

ساعت کار طراح وب در کرج

معمولا طراح وب سایت به صورت تمام وقت مشغول به کار است اما بسیاری از طراحان وب به صورت آزاد کاری (freelancer) کار می کنند و ساعت کاری شان  در اختیار خودشان می باشد. گاهی بنا به نیاز یک پروژه یا به دلیل بروز برخی مشکلات در سایت مشتری در خارج از ساعات کاری نیز باید فعالیت کنند.

محل کار طراح وب در کرج

محل کار طراح وب می تواند در یک شرکت و یا در خانه باشد. طراحی وب از جمله مشاغلی است که امروز در ایران و بسیاری از کشورهای دنیا طرفدار پیدا کرده و برای متخصصین این شغل بازار کار بسیار خوبی ایجاد شده است.

مهارت های پایه لازم برای یک طراح وب حرفه ای در کرج

تسلط کامل بر  HTML
تسلط کامل بر  CSS
تسلط بر کدنویسی ریسپانسیو
آشنایی با  JavaScript
تسلط نسبی بر Photoshop 
آشنایی با استانداردهای طراحی وب سایت و بکارگیری آنها در طرحهای خود
تسلط بر یکی از زبانهای برنامه نویسی ASP، PHP، Asp.Net
آشنایی با یکی از نرم افزارهای بانک اطلاعاتی مثل Access،Sql ،MySql
 

مقایسه‌ی برنامه نویس وب سایت و طراح وب

اشتباهی که معمولا افراد تازه کار به آن مبتلا می شوند این است که طراحی وب را با برنامه نویسی وب اشتباه میگیرند. در صورتی که این دو مفهوم کاملا با یکدیگر متفاوت هستند و نباید به جای دیگری از آن‌ها استفاده کرد.
طراحی وب به مجموعه کارهایی گفته میشود که زیبایی ظاهری سایت را ایجاد میکند. در واقع هر آن چیزی که کاربر با آن مواجه میشود و آن‌را در صفحه مانیتور خود میبینید، حاصل طراحی وب و کار طراح وب است. در واقع کار اصلی یک طراح وب، طراحی چیزهایی است که کاربران با آن بصورت مستقیم در ارتباط هستند و آن‌را در مانیتور خود مشاهده میکنند.
اما برنامه نویسی وب متفاوت است. یک برنامه نویس وب کدهایی را مینویسد که کاربر نمیتواند آن‌ها را ببیند و آن کدها بصورت مستقیم تاثیری روی ظاهر سایت ندارند و در پشت صحنه اجرا میشوند، برای مثال مقالات را از پایگاه داده یا دیتابیس در پشت صحنه میگیرند و به کاربر نشان میدهند.

برای طراحی وب به چه ابزارهایی نیاز داریم

تا اینجا سعی کردیم به سوال طراحی وب چیست پاسخ دهیم. حالا میخواهیم ببینیم که برای طراحی وب به چه ابزارهایی نیاز داریم.
برای طراحی صفحات اینترنتی، نیاز به داشتن امکانات پیچیده نیست. حداقل هایی که نیاز داریم را در زیر مشاهده میکنید:
•    یک محیطی که بتوانیم کدهایمان را در آن بنویسیم. این محیط میتواند Notepad ویندوز باشد و یا یک Text Editor یا IDE حرفه‌ای تر(مثل phpStorm, Bracket)
•    یک مرورگر اینترنتی (Browser) که بتوانیم کدهایمان را از طریق آن اجرا کنید (مثل فایرفاکس، گوگل کروم و…)

شغل طراحی وب سایت در کرج

شغل طراحی وب سایت از جمله مشاغلی است که در این سال‌ها مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. طراح وب سایت از خلاقیت و مهارت‌های فنی خود، برای ایجاد و طراحی وب سایت‌ها استفاده می‌کند. یک طراح برای طراحی یک وب سایت ابتدا باید ظاهر سایت را در ذهن خود تصویرسازی کرده و درک کند که وب سایت مورد نظر چگونه کار خواهد کرد. سپس به کمک طرح‌های اولیه در صفحه‌ی کاغذ کار طراحی خود را آغاز می‌کند. سپس طرح اتود زده شده را در نرم افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ پیاده‌سازی می‌نمایند و در انتها طرح را به کد تبدیل می‌کنند.

تحصیلات لازم برای شغل طراحی وب سایت 

معمولاً رشته‌های تحصیلی علوم کامپیوتر، مهندسی نرم‌افزار و مهندسی فناوری اطلاعات، برای شغل طراحی وب مدرکی مرتبط محسوب می‌شوند. فارغ‌التحصیلان برخی از رشته‌های مرتبط مثل گرافیک رایانه‌ای و برخی رشته‌های دیگر هنری نیز می‌توانند به این کار وارد شوند. ولی شما حتماً به داشتن مدرک دانشگاهی مرتبط نیازی ندارید. می‌توانید دوره‌های آموزشی طراحی وب را در آموزشگاه‌های آزاد بگذرانید. اما بسیاری از افراد هستند که بدون داشتن مدرکی مرتبط، وارد این شغل شده‌اند و موفق بوده‌اند. بنابراین در این شغل بیشتر از اینکه مدرک مهم باشد، داشتن علاقه و مهارت اهمیت دارد.

مهارت‌های مورد نیاز طراح وب در کرج

•    دانستن زبان های برنامه نویسی مربوط به وب
•    تسلط نسبی به نرم افزارهای گرافیکی مثل photoshop
•    تسلط بر اینترنت و مفاهیم وب
•    خلاقیت بالا به منظور خلق آثار جدید
•    داشتن توانایی حل مسئله و رویکرد منطقی به کار
•    به‌روز بودن و توانایی به‌روز نگه داشتن دانش خود

موقعیت‌های شغلی یک طراح وب سایت در کرج

اگر شما یک طراح یا برنامه نویس وب سایت شوید، می‌توانید برای شرکت‌های طراحی وب سایت یا در بخش‌های فناوری اطلاعات سازمان‌ها و یا به‌طور مستقل کار کنید.
در حال حاضر بیشتر سازمان‌ها و شرکت‌ها دارای وب سایت رسمی می‌باشند و اطلاعات خود را از این طریق به مردم ارائه می‌دهند. هرچه به سمت آینده پیش می‌رویم تعداد افرادی که مشتاق سفارش وب سایت هستند بیشتر می‌شود. از این رو می‌توان امیدوار بود که این شغل رو به رشد باشد. 
در کل می‌توان گفت بسیاری از طراحان با طراحی سایت، پشتیبانی و مدیریت وب سایت، تولید محتوا، سئو و بهینه سازی وب سایت و … موقعیت‌های شغلی نسبتاً خوبی دارند.

میزان درآمد شغل طراحی وب سایت  در کرج

طراح وب سایت در کرج

این شغل از جمله مشاغلی است که درآمد آن کاملاً وابسته به میزان مهارت، دانش و تلاش شما است. برخی از طراحان و برنامه نویسان کارکشته در ماه ده‌ها میلیون تومان درآمد دارند و از سوی دیگر برخی از آنها درآمدهای چند صد هزارتومانی عایدشان می‌شود. اما در حالت میانگین برای افرادی که به مهارت‌های لازم دست یافته‌‌اند اما تجربه‌ی زیادی ندارند حقوق پایه‌ی وزارت کار در نظر گرفته می‌شود. اگر شما در این زمینه به تسلط خوبی برسید می‌توانید به‌صورت پروژه‌ای فعالیت نمایید، برای هر پروژه دستمزد خوبی بگیرید و شما تعین کننده‌ی دستمزد باشید.
طراحان وب سایتی هستند که بعد از کسب مهارت‌های لازم به‌صورت آزادکاری جدا از شرکت‌ها با طراحی سایت ارزان و حرفه ‌ای برای خود درآمد خوبی کسب می‌نمایند.

سفارش طراحی سایت 

شیوه سفارش طراحی سایت برای افرادی که می‌خواهند کسب و کاری را در فضای وب آغاز کنند یک مساله حیاتی و تعیین کننده است. پیش از طراحی سایت لازم است اطلاعات خوبی در مورد ماژول ها و امکانات مورد نیازتان بدست آورید تا بهتر بتوانید در سفارش طراحی سایت موفق شوید.  پلن سایت به دلیل تخصص در زمینه سئو، به بهینه سازی سایت شما برای موتورهای جستجو هم کمک می‌کند.

امنیت شغلی طراح وب

در طراحی سایت تنها مهارت و تلاش شماست که امنیت شغلی ایجاد می‌کند. اگر مهارت خود را به‌روز نگه ندارید، از تلاش دست بردارید قطعاً افراد دیگر از شما سبقت می‌گیرند و شما کم‌کم از این رقابت شغلی باز می‌مانید.
سخن پایانی :
شغل طراحی وب سایت مناسب کسانی است که از یادگیری مداوم خسته نشوند، در مواجه با چالش‌های مداوم خستگی ناپذیر باشند و از کار طراحی لذت ببرند. بی‌شک یک طراح وب سایت با داشتن این ویژگی‌ها بعد از چند سال به درآمد و جایگاه خوبی نیز خواهند رسید.

1.    افت و خیزهایی در درآمد شغل ساخت وب سایت مستقل

زمانی که شغل طراحی وب سایت مستقل را انتخاب می کنید، باید به یاد داشته باشید که شما دارای یک درآمد همیشگی نیستید- افت و خیز های در این مورد وجود دارد. گاهی اوقات کار و پروژه های ساخت سایتی زیادی را در اختیار دارید و گاهی هم حتی یک پروژه طراحی وب سایت به شما پیشنهاد نمی شود.
این مشکل هم برای طراحان وب سایت با تجربه و هم مبتدی ها این شغل روی می دهد. شما باید توسط پس انداز کردن و برنامه ریزی، این شرایط را کنترل کنید.
زمان هایی که با پروژه های زیاد ساخت سایت  سرتان شلوغ می شود را نیز پیش بینی و برنامه ریزی کنید. طراحان وب سایت مستقل دیگری را بشناسید تا در این مواقع مشتریان ساخت وب سایت را به آن ها ارجاع دهید، مطمئن باشید که آن ها هم این کار را برای شما انجام خواهند داد.

2.    زمان بندی در طراحی وب سایت مستقل

یکی از مشکلات طراح سایت مستقل این است که باید بر اساس برنامه ریزی خودتان کار کنید. آیا باید جمعه ها را به استراحت بپردازید؟
این مورد خیلی هم آسان نیست. زمان بندی، بستگی به پروژه طراحی وب سایتی دارد که روی آن کار می کنید. اگر سرتان شلوغ باشد، ممکن است روزها تا دیر وقت و حتی شب ها نیز کار کنید. این روند ممکن است برای مبتدیان که سرعت کمی دارند نیز وحشتناک باشد.
مورد بعدی که در شغل ساخت وبسایت وجود دارد، زندگی شخص می باشد. اطمینان حاصل کنید که تمام افراد در منزل تان نوع شغل شما را درک می کنند و به زمان بندی و محل کارتان احترام قائل می شوند. به عنوان مثال اگر همسرتان ساعت ۴ از کار باز می گردند و شما هنوز ۳ ساعت به پایان کارتان وجود داشته باشد، نباید توسط همسرتان از کار خارج شوید و حواس تان پرت شود.

3.    شما باید مانند یک تاجر زیرک و باهوش باشید

یکی از مزیت هایی که در شغل راه اندازی سایت مستقل وجود دارد، این است که در کاری که مهارت دارید، می توانید بدرخشید. اگر یک طراح وب سایت مستقل هستید، می توانید تمام روز طراحی کنید و خلاق باشید.
البته باید مانند یک تاجر زیرک و باهوش نیز باشید. زندگی و عمر شما بستگی به این موضوع دارد. اگر مسائل اقتصادی در شغل طراحی وب سایت مستقل وجود دارد که نمی توانید از پس آن بر بیایید، کمک بگیرید. یک CPA را استخدام کنید تا مالیات و حسابداری شما را انجام دهد، کلاس های آنلاینی را شرکت کنید و یا در دانشکده محلی خود در رشته حسابداری تجاری ثبت نام کنید و اطمینان حاصل کنید که یاد می گیرید چگونه پروسه نقدینگی را در تجارت خود اداره کنید.

4.    مردم ممکن است کار و شغل شما را درک نکنند

خیلی از مردم معنی مستقل کار کردن در منزل را نمی فهمند. البته توضیح دادن این شغل پیاده سازی سایت مستقل به دیگران هم می تواند مشکل نیز باشد. اگر شغل شما ساخت سایت و یا مربوط به هنر خلاقیت باشد، دوستان و آشنایان شما کمتر این موضوع را متوجه می شوند.

5.    شروع و پایان هر کاری در ساخت سایت به دست شما است

شما رئیس خودتان هستید. زمانی که یک مشتری سایت عصبانی با شما تماس می گیرد، می توانید این اتفاق را کنترل کنید، نه اینکه تماس را به سرپرست خود ارجاع دهید.
موارد و وظایف دیگری نیز در شغل ساخت فروشگاه اینترنتی مستقل وجود دارد که بر عهده شما می باشد. شما باید به تنهایی خود را بسط داده و پروژه های طراحی وب سایتی را بیابید. شما باید اطمینان حاصل کنید که صورتحساب ها در زمان موعد پرداخت می شوند. شما باید مطمئن باشید که قراردادها آماده و امضا شده هستند. شما باید با هر بخش از تجارت تان در ارتباط باشید و آن ها را کنترل کنید.

6.    باید برای خود نظم و انضباطی را نیز فراهم کنید

حواس پرتی برای طراح وب سایت مستقل، یک دشمن بی رحم می باشد. این مورد در طراح سایت مستقل نیاز به نظم شخصی دارد تا با این حواس پرتی ها مبارزه کنید. چه شما در یک کافی شاپ کار کنید و یا در منزل، فرقی ندارد، اجتناب از حواس پرتی ها یکی از بخش های مهم کاری هر روزتان می باشد.
قوانینی را برای خود وضع کنید: هر چقدر هم که هوای بیرون مطلوب باشد، سگم را به پیاده روی نمی برم، یا FACEBOOK خود را چک نمی کنم. این حواس پرتی های کوچک، زمان را از شما می گیرد و نمی گذارد که به طور مفید کار کنید.

7.    مردم درباره کار شما دچار سوء تفاهم می شوند

متاسفانه مردم شغل طراح سایت مستقل را بد تعبیر می کنند.
از جایی که درآمد شما دارای افت و خیز می باشد، خیلی سخت است تا برای بانک این امر را برای گرفتن وام خانه و یا ماشین، توضیح دهید. بهترین موردی که در این امر به شما کمک می کند همان موردی است که در شماره ۲ توضیح دادیم: پس انداز، پس انداز، پس انداز.

8.    هزینه ها ممکن است باعث زایل شدن سود و بهره شما شود

هزینه های مخفی طراح سایت مستقل می تواند بسیار گران باشد. خیلی از طراحان وب سایت مستقل نیاز به تجهیزات برای شروع کار دارند، به این موضوع، هزینه های مالیاتی را نیز بیافزایید.
هر دلاری که درآمد زایی می کنید، برای خود شما نیست. 

9.    شغلی است که می توانید به دلخواه انتخاب و به دلخواه آن را ترک کنید

رازی که در شغل ساخت سایت مستقل وجود دارد این است که طراحان مستقل وب سایت، آرزوی کار در شرکت را دارند و کارمندان شرکت طراح سایت آرزوی شغل ساخت سایت مستقل را دارند.
این مورد می تواند به عنوان شغل پاره وقت و یا تمام وقت برای طراحان وب سایت محسوب شود. این راه خیلی هم آسان نیست، زیرا باید تجارت و نامی را برای خود در شغل ساخت سایت مستقل، فراهم آورید.
شغل ساخت سایت مستقل، شغلی است که به دلخواه می توانید انتخاب کنید. اگر این شغل را دوست دارید، به دنبال آن بروید، و اگر هم مخالف آن هستید، می توانید از این شغل صرفه نظر کنید. ساخت وبسایت مستقل برای هر کسی مناسب نیست.
نتیجه گیری
زندگی در قالب ساخت سایت مستقل، بسیار می تواند سخت باشد. اما با داشتن برنامه ریزی و درک از این شغل، می تواند انتخاب شغلی حیرت انگیزی برای شما باشد.

چرا نباید شغل طراحی وب سایت را انتخاب کرد

قبلا به مراحل مختلف یادگیری طراحی وب سایت اشاره کردیم و بطور مفصل در این مورد توضیحاتی ارائه دادیم. اما همه ماجرا یادگیری و آشنایی با زبانهای برنامه نویسی نیست. زیرا یادگیری هر حرفه ای به چند سال زمان نیاز دارید. طراحی وب سایت نیز به حداقل سه سال زمان نیاز دارد تا شما به یک حرفه ای تبدیل شوید و بتوانید انواع وب سایت را طراحی و راه اندازی کنید.
قبل از اینکه شغل طراحی وب سایت را برای خود انتخاب کنید باید به این سوال پاسخ دهید که آیا با این شغل می توانید احتیاجات ابتدایی خود و خانواده خود را برآورده سازید؟
بهتر است قبل از اینکه این شغل را برای خود انتخاب کنید با مشکلاتی که پیش رو دارید آشنا شوید.

علوم وابسته به کامپیوتر و اینترنت خیلی سریع تغییر می کند

تقریبا 2 یا 3 سال قبل خبری از تبلتها و گوشی های هوشمند در بازار ایران نبود، زبان HTML5 و CSS3 ارائه نشده بود یا فقط اسمی از آنها بر سر زبانها بود. در آن زمان خبری از الگوریتمهای پاندا و پنگوئن گوگل نبود و...
اما با یک چشم بر هم زدن انواع و اقسام تکنولوژی ها و زبانهای جدید ارائه شد و طراحان وب سایت برای اینکه از رقابت حذف نشوند راهی جز یادگیری و هماهنگ کردن خود با جریان پویای اینترنت ندارند.
یک طراح وب هر سال باید منتظر تکنولوژی های جدیدی باشد و مدام در کتابهای راهنما طرز کار این تکنولوژی را جستجو کند اما یک کارمند همواره بدون اینکه نگران درآمد خود باشد همواره همان کارهایی که سالهای گذشته انجام می داده است را انجام می دهد.

رقبای فراوان و با سابقه ای وجود دارد

رقبای بسیار زیادی در بازار وجود دارد که گاه امکاناتی چندین برابر امکانات شما در اختیار دارند.

سیستم های مدیریت محتوای رایگان و افرادی که برنامه نویس نیستند

سیستم های مدیریت محتوای فراوانی وجود دارد که تقریبا هر نوع نیاز یک وب مستر را از قبل آماده دارند و فقط کافی است که این سیستمها را روی سرور نصب کنید و امکانات مورد نیاز خود را مشخص کنید تا با صرف مدت زمان کمی بتوانید این امکانات جدید را به وب سایت اضافه کنید.
متاسفانه افرادی که اصولا اطلاعی از برنامه نویسی ندارند یا از دانش کمی در این زمینه برخوردار هستند، سیستم های مدیریت محتوا را برای سفارش دهنده نصب می کنند و مبلغی بسیار ناچیز به عنوان دستمزد دریافت می کنند. با انجام چنین کاری سایر سفارش دهندگان نیز انتظار دارند با قیمتهایی بسیار کم برای آنها وب سایت راه اندازی شود.
این مشکل در حال حاضر در وب فارسی وجود دارد و تنها باعث رکود در بازار برنامه نویسی شده است، بلکه سطح امنیت و بهره وری وب سایتها را به شکل قابل توجهی کاهش داده است.
افراد و شرکتهایی که وب سایتهای ارزان قیمت سفارش می دهند تنها باعث رکود در بازار برنامه نویسی می شوند بلکه خود را از مزایا و موقعیت بازار گسترده اینترنت محروم می سازند.
صبح که از خواب بر می خیزید همه رویا های خود را بر باد رفته می بینید
برخلاف دیگر مشاغل، ممکن است صبح زود که از خواب بیدار می شوید و وب سایت شرکت خود را چک می کنید با یک آرم و متن بزرگ HACKED مواجه شوید. در اینترنت و بطور کل در دنیای برنامه نویسی امنیت مطلق وجود ندارد و اگر بهترین تیم امنیتی را در اختیار داشته باشید باز هم باید انتظار مشکلاتی مانند هک و نفوذهای غیر مجاز را داشته باشید.

سایر مشکلات یک طراح وب سایت

مواردی که در این مقاله به آنها اشاره شد فقط بخشی از مشکلات پیش روی یک برنامه نویس می باشد و اگر قصد دارید در این زمینه فعالیت کنید بهتر است ابتدا در مورد این شغل به خوبی تحقیق کنید و پس از اینکه اطلاعات کافی بدست آوردید تصمیم خود را بگیرید.
اگر در این مورد تحقیق نکنید ممکن است سرنوشتی مانند سرنوشت افراد زیادی که بدون اطلاع وارد این حرفه شدند و پس از چند سال با سرخوردگی به سوی مشاغل دیگر رفتند، پیش روی شما باشد.

بازار کار طراحی سایت در ایران چگونه است؟

با توجه به این‌که الان بیشتر کسب و کارها در حال ورود به دنیای اینترنت هستند و خیلی‌ها به دنبال این هستند که سایت یا فروشگاه اینترنتی خودشان را راه‌اندازی کنند، می‌شود گفت که بازار طراحی سایت در حال حاضر داغِ داغ است و در آینده نیز می‌توان به آن امید داشت. باورتان نمی‌شود؟
اگر باورتان نمی‌شود خودتان با روش تحقیق کلمات کلیدی ببینید که کلماتی مثل طراحی سایت، شرکت طراحی سایت، طراحی وب سایت، طراحی وب و ... چه جستجوی بالایی در اینترنت دارند! برای مثال عبارت "طراحی سایت" 6627 بار در ماه و عبارت شرکت طراحی سایت 162 بار در ماه جستجو می‌شود. این آمار نشان‌دهندۀ این است که تعداد افرادی که به دنبال راه‌اندازی سایت هستند خیلی زیاد است و هر کدام از این جستجوکننده‌ها می‌تواند مشتری احتمالی شما باشد.

اگر سوالی در رابطه با این مطلب دارید می توانید از طریق فرم زیر ارسال کنید
  • ایمیل شما به هیچ عنوان در سایت نمایش داده نمی شود
  • کامنت شما بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود