مرغ مگس خوار چیست؟

مرغ مگس خوار در سئو | مرغ مگس خوار چیست | اهمیت مرغ مگس خوار بر سایت

الگوریتم مرغ مگس خوار,الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟,اهمیت مرغ مگس خوار,الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل, همیت الگوریتم مرغ مگس خوار

مرغ مگس خوار چیست؟

اهمیت الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

طی 12سال اخیر گوگل بسیار مورد رضایت کاربران قرار گرفته و عملکرد خوبی، به لطف الگوریتم ها داشته. که یکی از علت های آن، الگوریتم مرغ مگس خوار دانست که گوگل در سال 2013 میلادی و 21بهمن سال92شمسی معرفی کرد. در آن زمان که گوگل هنوز به هوشمندی سرسختی امروز نرسیده بود وبمستر ها برای این که سایت خود را بالا ببرند  یک وب سایتی طراحی می کردند و با کلمات کلیدی پرجستجو سایت شان بمبباران میکردند، و با ظاهر شدن سایت در اولین نتایج گوگل و دریافت ورودی زیاد آن سایت و بمبباران کردن صفحه با تبلیغات و استفاده از صفحات پر بازدید برای لینک دادن به صفحه خرید محصول سود زیادی می کردند. اما این سوء استفاده به لطف الگوریتم هایی چون مرغ مگس خوار که ضربه بدی برای سایتهایی که کلمات کلیدی را مهمترین روش برای رتبه سایت میدانستند به اتمام رساند. اما هنوز گوگل توضیح کاملی راجب نحوه عملکرد این الگوریتم انتشار نداده است. و طی این مدت حظور پر رنگ این الگوریتم،به نظر می رسد کمتر کسی باشد که از این بروز رسانی ناراضی باشد.

humming brid یا مرغ مگس خوار

humming brid

 در سال 2009 ارائه شد ولی درسال 2013 به طور کلی معرفی شد. و هدف آن افزایش سرعت گوگل و رضایت کاربر برای رسیدن به هدف خود است و تمرکز اصلی آن، تجزیه و تحیل کلمه جستجو شده توسط کاربر است که باعث افزایش سرعت دسترسی کاربران برای موضوع هدف است، که پس از آن وبمستر ها شروع کردن شناسایی و تحقیق سوالات کاربران برای تولید محتوای با کیفیت و  پاسخ دادن به سئوال های کاربران.

مرغ مگس خوار با مترادف ها کار میکند

الگوریتم مرغ مگس خوار   و نحوه کار با مترادف

مرغ مگس خوار را میتوان جزو برترین و کامل ترین الگوریتم های گوگل دانست.روش این الگوریتم اینگونه است که بر روی مفهوم کلمه جسجتو شده کار می کند و ابتدا کلمه مترادف آن را پیدا کرده و شروع به جستجو می کند. پس حتی اگر در سایت خود از کلمات مترادف یک کلمه پرجستجو استفاده کنید گوگل به خوبی متوجه منظور شما می شود.

تفاوت مرغ مگس خوار با سایر الگوریتم ها

تفاوت الگوریتم مرغ مگس خوار با سایر الگوریتم ها

الگوریتم های پاندا و پنگوئن  تمرکز خود را برای  شناسایی اسپم گذاشتند. الگوریتم پاندا اولین الگوریتیمی بود که شروع به تحلیل محتوای سایتها کرد و در صورت کپی کردن، مورد خشم پاندا قرار می گرفت و جریمه می شد. الگوریتم پنگوئن  به عبارتی برای سایت هایی است اسپم هستند که از طریق روش های اسپم مانند لینک سازی و کلمات کلیدی اسپم قصد دارند که به رتبه بالایی برسند را شناسایی و جریمه میکند. در اصل مرغ مگس خوار مانند الگوریتم های پاندا و یا پنگوئن و... برای جریمه کردن سایت های خطا کار نیست، بلکه وظیفه آن رساندن نتایج دقیق و مطلوب برای هدف کاربر است.
حدود 12سال پیش گوگل برای رتبه بندی سایت ها به کلمات کلیدی اهمیت میداد اما با ظهور مرغ مگس خوار رتبه بندی تغییر کرده و کم کم محتوا ارزش یافت. البته طبق مقاله نشر شده در سال 2019 توسط گوگل، همچنان استفاده از کلمات کلیدی، عنوان و تگ ها و توضیحات متا و ... اهمیت دارند. پس عنوان خوب وکلمات کلیدی را فراموش نکنید. ولی لازم نیست که متنتان را با یک کلمه خاص خفه کنید، میتوانید با کلمه های مترادف و با سئوالی کردن کلمه کلیدی اضافه کردن کلمه هایی مانند "چگونه"، "نحوه"، "ساخت" و یا هر کلمه ای که با موضوع و کلمه کلیدی شما همخوانی دارد اضافه کنید ولی نه بیش از حد. کسانی که فقط کلمه کلیدی را  به شکل بی فایده در متناشن استفاده می کنند به محتوای لازمه خود توجهی نمی کنند مرود خشم این الگوریتم قرار میگریند.
مرغ مگس خوار با دقت و سرعت فوق الهاده. کلمات کلیدی را بررسی می کند و مترادف آن هارا تا حد زیادی می شناسد و نزدیک ترین نتایج را به کاربر نشان می دهد. (که علت نام گذاری این الگوریتم، همین موضوع سرعت و دقت است)و نکته جالب این است شما برای جستجو فقط کلمه کلیدی را جستجو نمیکنید بلکه به راحتی سئوال خود را بیان میکنید و حتی خود موتور جستجو چند پشنهاد سئوالی هم به شما نمایش میدهد
صفحاتی که بیش از اندازه کلمات کلیدی استفاده کرده اند و محتوای ضعیفی دارند جریمه می شوند.که این ویژگی باعث می شود.وبمسترها به تولید محتوا با کیفیت توجه ویژه ای کنند.


جستجوی صوتی با مرغ مگس خوار

جستجو گوگل مرغ مگس خوار

یکی از بهترین عملکرد گوگل طی این مدت جستجوی صوتی بود که در همان سال2013 معرفی شد، که مرغ مگس خوار طی جمله ای که کاربر ضبط می کند، مترادف کلمات را پیدا کرده و حدس خود را به نمایش می گذارد. طی این مدت جستجوی صوتی پیشرفت فوق العاده ای داشته و روز به روز هم در حال افزایش تعداد واژه های خود در زبان های مختلف جهان من جمله فارسی است که به راحتی زبان فارسی را تشخیص میدهد.

مرغ مگس خوار به کاربرن اعتماد دارد

مرغ مگس خوار به کاربران اعتماد دارد

به طور مثال وقتی کاربران بر روی نتیجه چهارم بیشتر توجه دارند و کلیک می کنند تا نتیجه اول، مگس خوار به نتیجه چهارم ارزش قائل میشود و پس از مدتی نتیجه چهارم را ارتقا می دهد.پس تولید محتوای جذاب را درنظر بگیرید.
نکته: فقط تعداد کلیک ها نیست که تعیین کننده رتبه سایت است، بلکه محبوبیت در شبکه های اجتماعی، نرخ پرش، میزان گردش در سایت و.. بسیار اهمیت دارد.
نکته:توضیحات زیاد برای سایت بسیار مفید است هم برای کاربران و هم مورد رضایت گوگل است. اما ممکن است کاربرانی کم حوصله باشند و مطالب زیاد برایشان خسته کننده باشد، پس بهتر است برای این دسته از کاربران  بعضی اوقات مقالات خلاصه ای را تولید کنید و در بین مقاله اصلیتان بگذارید (منظورمان بک لینک است).

 جستجوی معنایی هم در الگوریتم مرغ مگس خوار اهمیت دارد

جستجوی معنای

جستجوی معنایی یعنی تاریخچه جستجوی کاربر، محل زندگی، علایق شما (طبق تاریخچه جستجو) و سایر اطلاعات مربوطه که با توجه به آن ها بهترین نتیجه را نمایش می دهد.که برنمایش نتایج مرغ مگس خوار تاثیر میگذارد و مهمترین تاثیر این الگوریتم بر سئو محلی یاlocal seo  است که شناخت محل جغرافیایی است.مثال:زمانی که شما در محدوده محل حضورتان به دنبال سوپر مارکت میگردید، فقط کافیست تا در گوگل عبارت "سوپر مارکت" را جستجو کنید، گوگل شروع به گشتن در آن منطقه میکند و محل های شناسایی شده را به شما نمایش میدهد.

اگر سوالی در رابطه با این مطلب دارید می توانید از طریق فرم زیر ارسال کنید
  • ایمیل شما به هیچ عنوان در سایت نمایش داده نمی شود
  • کامنت شما بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود