طراحی سایت خوب | طراحی سایت عالی

طراحی سایت خوب | طراحی سایت عالی

طراحی سایت خوب,طراحی سایت عالی

طراحی سایت خوب | طراحی سایت عالی

طراحی سایت خوب

در مقالات قبل درباره ویژگی های یک شرکت طراحی سایت خوب صحبت کردیم و گفتیم که یک تیم خوب به چه صورتی کار می کنند، چه روالی برای طراحی سایت دارند و چه صافی هایی برای این که یک تیم طراحی سایت خوب است وجود دارد را نیز تقریبا به طور کامل گفتیم.
در این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد اینکه چه سایت هایی را میتوان با عنوان سایت خوب نام برد صحبت کنیم. این نکته لازم به ذکر است که بخش چگونه یک طراحی سایت خوب داشته باشیم و برای آن باید چه کار هایی و چه ترتیبی را برای این مورد انجام دهیم در مقالات قبلی آورده شده است که میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر به آن ها دسترسی داشته باشید و استفاده کنید.

ویژگی سایت خوب چیست؟

این که یک طراحی به نظر فردی خوب و حتی عالی است ولی از نظر دیگری جالب نباشد ممکن است اما برای این که بتوانیم نظر اکثر مردم را درباره سایت خودمان و یا سایتی که طراحی میکنیم جلب کنیم تا احساس کنند با یک سایت خوب روبرو شده اند نکاتی وجود دارد. به عبارتی ما ترفند هایی داریم که بتوان به کمک آن ها سایت را خوب جلوه داد تا از نظر کاربران راضی کننده باشد. شاید بتوان گفت سایتی خوب است که موارد زیر در آن اجرا شده باشند:

رعایت اصول طراحی سبک سایت

برای اینکه سایت به راحتی بالا و پایین اسکرول شود و کاربران را از خود راضی کند، لازم است تا در هنگام طراحی به این نکته دقت داشت. ممکن است سایتی داشته باشیم که از فرط سنگین بودن و داشتن مواردی از جمله عکس های پر حجم و یا کد نویسی اشتباه و ارور های زیاد در بک گراند سایت مشتریان را از خود زده می کند.
به سایتی میتوان سبک گفت که گیر نکند و حجم آن پایین باشد تا کاربران از نظر سرعت عمل بتوانند وضعیت بهتری داشته باشند و علاوه بر این مشکلی در حجم مصرفی بازدید سایت شما نداشته باشند.
به عنوان مثال شما برای این که سایت سبکی داشته باشید باید عکس ها را با حجم کمتری در سایت خود قرار دهید. این کار چند قابلیت مفید دارد که یکی از آن ها سبک شدن سایت است. (اگر بخواهیم به طور خلاصه در مورد دیگر خواص این کار بگوییم میتوان به کم تر شدن مصرف پهنای باند، کم شدن حجم سایت برای بک آپ گیری و کم شدن مصرف اینترنت کاربران اشاره کرد)

صفحه فرود مناسب

صفحه فرود به صفحه اولیه هر سایت گفته می شود که معمولا مردم با جستجوی سایت شما درگوگل به آن وارد می شوند. این صفحه باید حد الامکان با قدرت ساخته شود. قبل از اینکه بگوییم چه صفحه های فرودی مناسب هستند باید گفت که طبق قوانین روانشناسی باید به این نکته توجه داشته باشید که افراد از سایت شما تنها 30 ثانیه اول را به ذهن بلند مدت خود می سپارند. این نکته باعث شده که اهمیت صفحه فرود بسیار بالا باشد و شما باید در واقعیت 30 ثانیه طلایی مواجه کاربران با سایت خود را غنیمت بشمارید و چیز هایی را در آن قید کنید که کاربر را جذب خود کند.
صفحه های فرود باید با تم سایت شما هماهنگ باشند. به عنوان مثال اگر لوگوی شما بنفش و سبز است باید سعی کنید در این صفحه نیز از همین دو رنگ بهره بگیرید و به گونه ای ترتیبشان را قرار دهید که بتوانند جلوه خوبی به وجود بیاورند.
یک طراحی سایت خوب باید این نکته که صفحه فرود معمولا خالی تر است را رعایت کند. معمولا صفحه های فرود خلوت تر هستند این نکته نیز از نظر روانشناسی ثابت شده که مردم زمانی که با صفحه ای با دو طرف خالی مواجه می شوند ذهن های خود را بیشتر درگیر مطالب وسط صفحه می کنند و در واقع تاثیر جملاتی که در صفحه نوشته شده است بالا می رود. البته این نکته که باید دو طرف و بالا و پایین صفحه های فرود خالی باشد تا توجه بیشتری به جملات جلب شود در همه جا صادق است.
در صفحه فرود باید به معرفی اجمالی پرداخت نه معرفی کلی. این معرفی های کوتاه می توانند به مطالب شما که در بخش معرفیتان یا معرفی تیم وجود دارند لینک داده شوند تا این صفحه حالت خلوت خود را از دست ندهد و جلوه خوب خود را داشته باشد.

نقش رنگ ها در صفحه فرود

رنگ ها در صفحه فرود بهتر است به گونه ای باشند که آرامش مخاطب را بالا ببرند. رنگ های ملیح و آرام می توانند بر روی اعصاب کاربران به گونه ای تاثیر بگذارند که آن ها برای ماندن در سایت شما و خواندن در مورد آن زمان بیشتری را اختصاص دهند. برای طراحی سایت خوب و مخصوصا بخش صفحه فرود لازم است تا نکاتی از جمله ثبت نام راحت برای خبر نامه سایت و یا خود واژه ها و جملاتی که به کار برده می شوند صریح باشند و از استفاده کلمات درشت و دیر فهم پرهیز شود. بهتر است در این صفحه جملاتی استفاده شود که مخاطبین بتوانند با اولین بار خواندن آن ها تمام جان کلام را متوجه شوند.
با توجه به زیاد بودن تعداد موارد مهم در این زمینه و همچنین در مورد اینکه یک سایت خوب چه ویژگی هایی دارد بهتر است تا بیشتر در مورد آن ها تحقیق کنید و این مقاله شروعی برای یافتن نکات بیشتر در دل گوگل باشد. پلن سایت به عنوان یک تیم مختصص برای طراحی سایت خوب پیشنهاد میکند که اگر دوست دارید تمامی موارد بالا بدون تذکر شما به برنامه نویس و طراح سایتتان انجام شوند و به عبارتی کار طراحی سایت شما حرفه ای باشد میتوانید با ما تماس بگیرید.
در پایان باید گفت برای طراحی سایت خوب نکات بی شماری وجود دارند که تنها راه فراگیری آن ها یاد گیری این نکات و خواندنشان در مقالات مختلف مانند این مقاله و تجربه های گوناگون از عمل به آن هاست.

ایجاد بهترین طراحی سایت

طراحی سایت علاوه بر دانش و تخصص نیاز به هنر و سلیقه و مشارکت جمعی دارد. در مورد بهترین طراحی سایت توضیح دادیم که چنین چیزی را نمی توان با قاطعیت گفت و این موضوع نسبی بوده و تعداد زیادی سایت که نظر طراحی، بهترین باشند وجود دارد. اشاره کردیم که برای نزدیک کردن طراحی سایت خود به این گونه سایت ها باید معیارها و شرایطی را در نظر بگیرید. در ابتدا باید جمعی از متخصص های با تجربه را شناسایی کرده و آنها را گرد هم جمع کنید و یا با یک شرکت معتبر در زمینه طراحی وب سایت که از پیشینه و اعتبار مناسب برخوردار است ارتباط برقرار کنید. سپس اهداف و برنامه های خود و ایده هایی که برای سایت خود در نظر دارید را انتخاب و مرتب سازی کنید. دقت داشته باشید که سایت شما باید در حیطه فعالیت کاری شما بوده و برای مثال به یکی از این انواع طراحی سایت نیاز خواهید داشت. طراحی سایت پزشکی، طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی و یا موارد مشابه که به صورت حرفه ای و تخصصی برای کسب و کار شما طراحی شده و خواسته های شما و کاربران شما را در آن در نظر گرفته باشند.

امکانات بهترین طراحی سایت ها

در مورد ویژگی ها و امکاناتی که باید در طراحی وب سایت شما مشاهده شود نمی توان بدون اطلاع از برنامه ها و ایده های شما نظری را ارائه کرد، هر چند که برخی از این امکانات به صورت کلی در همه سایت ها باید وجود داشته باشد و نوع فعالیت شما تأثیری بر روی آن ندارد، برای مثال می توان به بخش "درباره ما" و یا "تماس با ما" اشاره کرد. شما در یک بانک اطلاعاتی به بخشی برای جستجوی پیشرفته ممکن است نیاز داشته باشید، در حالی که در یک سایت شخصی به ندرت به چنین امکانی نیازمند خواهید شد. در مورد امکانات مورد نیاز سایت شما که آن را تبدیل به بهترین ها در حوزه خود کند باید ابتدا نیازسنجی از کاربران و مشتریان شما و سپس آنالیز محصولات و خدمات شما انجام شده و تجزیه و تحلیل شود.

مهمترین مزیت های یک شرکت طراحی سایت خوب 

طراحی سایت خوب

یکی از مواردی که می بایست در شرکت طراحی شما رعایت شود این است که طراحی وب سایت شما با مورد بررسی قرار دادن نقاط قوت تان پیش رود و این مسئله را در اولویت کار های خود قرار دهد .
شرکت طراحی سایت میبایست مزیت های بیزینس شما را بخوبی بررسی کند تا بتواند با پیشنهاد موثر ، بازدید کننده مفیدی برای شما جذب کند. و البته ضروری است که با محل فعالیت شما بخوبی آشنا باشد تا بتواند در انتخاب کلمات کلیدی مناسب یاری رسان شما باشد. برای مثال وقتی صحبت از طراحی سایت برای کسب و کارهای مقیم کرج میشود، تیم پلن سایت با شناختی که از کلمات کلیدی مناسب این منطقه دارد میتواند مشتری های بالقوه را برای شما جذب کند.
هم چنین یک شرکت طراحی سایت خوب میبایست برای برقراری ارتباطی نزدیک تر و بهتر میان کاربران وب سایت و مدیریت سایت ، بخش مربوط به تماس با ما را به بهترین صورت ممکن طراحی نماید . اصلی ترین هدف یک شرکت طراحی سایت حفظ مشتریان وب سایت با افزایش کاراکتر های موثر در جذابیت یک سایت می باشد .

در زیر لیستی از باید های طراحی سایت کرج برای دوستان مقیم در کرج آورده شده است:

1.    یک طرح و نقشه راه منطقی برای طراحی و پیاده سازی وب سایت مناسب شهر کرج
2.    نمایش اطلاعات مهم مربوط به کسب و کار در قسمت های مهم وب سایت :
3.     در طراحی وب سایت کرج از لینک دهی مشخص و نام های واضح برای منوها و لینک ها استفاده شود
4.    امنیت یکی از مهم ترین ویژگی های وب سایت حرفه ای و از جمله آن طراحی سایت کرج است.
5.     استفاده از امکان نشر مطالب و خدمات وب سایت شما در شبکه های اجتماعی کرج و استان البرز
6.     نمایش مناسب وب سایت شما در موبایل یکی از مهم ترین ویژگی های وب سایت حرفه ای می باشد.
7.    صفحه سوالات متداول را در وب سایت حرفه ای خود حتما قرار دهید.
8.     برای وب سایت حرفه ای خوب یک میزبان حرفه ای پیدا کنید.
9.    سازگار با موتورهای جستجو
10.    سازگار با کسب و کار های عرضه شده در کرج
11.    طراحی بروز
12.    بارگزاری سریع صفحات وبسایت برای ایرانیان

طراحی یک وب سایت عالی 

امروزه بهترین و زیباترین ویترین برای کسب و کار شما می تواند یک وب سایت عالی باشد. وب سایت شما بزرگترین پایگاه اینترنتی شماست و می توانید آنطور که خودتان می پسندید آن را به نمایش بگذارید و از طریق آن با مشتری ارتباط برقرار کنید. شکی نیست که ساخت وب سایت اولین قدم برای ورود شما به دنیای اینترنت است. پس طراحی وب سایت شما اهمیّت بسیار زیادی دارد. ما در پلن سایت به خوبی این موضوع را درک کرده ایم و طراحی سایت را با مهارت و تجربه بالا برای ایجاد یک وب سایت با کیفیت و درخور نام شما انجام می دهیم.

ویژگی های یک وب سایت عالی

اکثر انسانها زیبا پسند هستند و طرفدار انسانهای زیبا و منظم هستند این حقیقت در مورد وب سایت شما نیز صدق می کند. پس باید کار طراحی سایت خود را به متخصصینی با سلیقه بسپارید تا کار طراحی یک وب سایت عالی را بدون هیچ دردسری برایتان انجام دهند. از طرفی وب سایت نباید پیچیدگی زیادی داشته باشد و دسترسی به موضوع مورد نظر را برای کاربر سخت کند. اگر استفاده از وب سایت شما راحت نباشد، حتی یک طراحی بصری فوق‌العاده هم کمک چندانی به شما نخواهد کرد. وب سایت شما باید هویت داشته باشد. طراحی سایت شما باید نشان دهد که کسب و کارتان چه باورها و ارزش‌هایی دارد.
تمام آنچه برای ساختن یک وب سایت عالی نیاز است طراحی اصولی و چشم نواز، رعایت استاندارد های جهانی، امکانات لازم برای مدیریت و توسعه وب سایت، آموزش و پشتیبانی می باشد.
با یک سرچ کوتاه در گوگل انواع اسم شرکت طراحی سایت در کرج را خواهید یافت. برای انتخاب یک طراح سایت مناسب باید رزومه شرکت را بررسی کنید. یعنی نکات ذکر شده را در کارهای پیشین شرکت مورد بررسی قرار دهید و چنانچه مورد پسند شما بود اقدام به برقراری ارتباط و شرح پروژه برای یک طراحی سایت کنید.

طراحی سایت عالی

به راستی طراحی سایت عالی می بایست چه فاکتورها و قابلیت های عالی و متمایزی را دربرداشته باشد.نمایش عالی از طراحی سایت، گرافیک عالی در طراحی سایت و داشتن سئو قدرتمند و عالی در طراحی وب سایت، شاید بتوان گفت که از فاکتورهای طراحی سایت عالی قلمداد می شوند. در ادامه به تشریح ویژگی های یک طراحی سایت عالی خواهیم پرداخت.

برنامه نویسی عالی صفحات طراحی سایت

اگرچه از نظر برخی از کاربران، برنامه نویسی انجام شده در صفحات طراحی سایت اغلب بسیار مورد توجه قرار نمی گیرد اما می بایست بیان نمود برنامه نویسی منسجم و منظم به عنوان فاکتوری در سئو سایت شناخته می شود. کدها و اسکریپت های فراوان نیازمند صرف زمان برای بارگذاری می باشند که در نتیجه عمل سرعت سایت را کاهش خواهد داد و همانطور که می دانید سرعت لود و بارگذاری صفحه طراحی وب سایت به عنوان فاکتوری در سئو سایت شناخته می شود. اعمال قابلیت های مورد نیاز کاربر با پیاده سازی برنامه نویسی عالی در صفحات طراحی سایت موجب عملکرد عالی طراحی وب سایت خواهد شد.

گرافیک عالی در طراحی سایت

در نظر گرفتن گرافیک سایت به عنوان فاکتوری در جذب کاربران به سمت طراحی سایت مهم قلمداد می شود. کاربران در وهله ورود به طراحی سایت اولین عاملی که مشاهده می نمایند گرافیک سایت و نمای ظاهری از سایت می باشد. گرافیک عالی سایت در کنار در نظر گرفتن فاکتور سرعت، می تواند تجربه خوب و لذت بخش را از طراحی سایت شما در ذهن کاربر حکاکی نماید. درج تصاویر و بنرهای گرافیکی با فاکتور قرار دادن سرعت بارگذاری می تواند موجب جلب نظر مطلوب کاربر به طراحی وب سایت شما شود و یا حتی حس اعتماد را بوجود آورد.

سئو قوی در طراحی سایت

ظاهر گرافیکی عالی از طراحی سایت تا زمانی که به مشاهده و بازدید کاربران قرار نگیرد ارزش و کارایی عالی خود را نشان نخواهد داد. سئو سایت مبحثی است که به تقویت ترافیک سایت بواسط هدایت سایت از طریق موتور جستو می پردازد. کاربران از طریق کلیک بر روی لینک شما در صفحه جستجو به طراحی سایت شما هدایت می شوند که انجام این عمل از طریق بهینه سازی سایت یا همان سئو سایت امکان پذیر خواهد بود.

چه کارهایی برای طراحی وب سایت عالی انجام دهیم؟

طراحی سایت عالی

هدف طراحی وب سایت این است که ایجاد یک فضای منحصر به فرد و فریبنده بوجود آورد که باعث شود یک بازدید کننده طولانی مدت در یک صفحه مشخص باقی بماند. سایت هایی که نمی توانند به وضوح و درستی اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات خود را از طریق طراحی سایت ارائه دهند، حجم کمتر بازدید کننده خواهند داشت. یک وبسایت ساده و ممتاز نه تنها مشتری را جذب می کند بلکه مشتریان موجود را علاقه مند می کند. همانطور که ایجاد یک شرکت طول می کشد ؛ یک طراحی وب سایت عالی نیاز به همان سطح برنامه ریزی و توجه به جزئیات دارد. پس این چهار مرحله اولیه می تواند به شما کمک کند فرایند طراحی وب را برای طراحی وب سایت عالی شروع و تکمیل کنید:

مرحله 1: برنامه ریزی

اولین گام در ایجاد یک طراحی وب سایت عالی: برنامه ریزی است. این که شما بتوانید یک تصویر درست از کسب و کار خود را در وب سایت طراحی شده نمایش دهید بسیار مهم است. استفاده از لوگوی مناسب، تبلیغات برنامه ریزی شده و تصاویر سازگار و قوی که شرکت شما را به خوبی معرفی کند.
قبل از طراحی وب سایت بهتر است سئوالات زیر را از خود بپرسید:
•    تمرکز کسب و کار شما چیست؟
•    چه چیزی می فروشید؟ خدمات؟ خرده فروشی؟ محل؟
•    مشتریان فعلی شما چه کسانی هستند؟
•    چه نوع از بازدید کنندگان می خواهید پایگاه مشتری خود را اضافه کنید؟
•    وقتی که آنها در ابتدا سایت شما را مشاهده می کنند چه کاری را می خواهید انجام دهید؟
•    شما در وبسایت ایده ای دارید که به راحتی بتوان خدمات را در آن پیدا کرد؟
•    آیا حرکت در سایت شما آسان است؟

مرحله 2: جدول طراحی

هنگامی که تصمیم گرفته اید تمرکز و مخاطب خود را انتخاب کنید، می توانید با روند طراحی واقعی شروع کنید. باز هم برنامه ریزی بسیار مهم است. آیا شما وب سایت را طراحی می کنید یا آیا به کسی نیاز دارید که این کار را برای شما انجام دهد؟ حتی اگر از یک طراح وب بیرونی کمک می گیرید، باید رنگ، طرح بندی و عملکرد صفحات را مورد بحث قرار دهید. طرح پایه ای که شما برای طراحی وب سایت نیاز دارید، رنگ، طرح، خانواده و اندازه فونت ها برای وب سایت می باشد. انتخاب رنگ و فونت هایی که به راحتی قابل خواندن و جالب می باشند، بازدید کنندگان شما را به خواندن و جستجوی اطلاعاتی که به نوبه خود آنها را به محصول یا خدمات شما هدایت می کند، حفظ خواهد کرد.

مرحله 3: طراحی و توسعه

همانطور که شروع به ایجاد طرح واقعی وب سایت خود میکنید، برنامه ریزی همچنان مهم است. پیدا کردن یا ایجاد محتوا برای وب سایت شما ضروری است. در حالی که شما ممکن است قبل از شروع طراحی وب خود، تمام مقالات یا کپی آنها را داشته باشید، باید بدانید چه محتوایی را در وب سایت خود می خواهید. طراحی قالبی که شما ایجاد خواهید کرد مهم است جنبه های فنی طراحی وب سایت مانند توسعه و به روز رسانی آن اهمیت زیادی دارد. بهترین محتوای وب سایت موجب جذب و حفظ بازدید کنندگان می شود.

مرحله 4: محتوا کلید است

پرسش های جستجو اغلب مشتریان بالقوه منجر به رسیدن به وب سایت شما می شوند. آخرین، جدیدترین و بروز ترین محتوا در رابطه با کسب و کار شما باعث بالا رفتن رنک وب سایت شما در موتورهای جستجو می شود. تصمیم گیری درباره آنچه که می خواهید برای مشتریان خود ارائه دهید، چیزی است که باید بررسی کنید. شما می توانید یا مطالب خود را بنویسید و یا آنرا خریداری کنید تا به بهترین وجه به نیازهای بازدیدکنندگان و بهینه سازی موتورهای جستجو پاسخ دهید.
یک sitemap ساده بازدیدکنندگان وب سایت شما را هدایت خواهد کرد و این به نفع شما نیست که مشتریان با کلیک زیاد به صفحه مورد نظر خود برسند. با رعایت این مسائل ساده شما می توانید یک وب سایت خوب طراحی کنید.

اگر سوالی در رابطه با این مطلب دارید می توانید از طریق فرم زیر ارسال کنید
  • ایمیل شما به هیچ عنوان در سایت نمایش داده نمی شود
  • کامنت شما بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود