طراحی سایت آموزشگاهی

دو گام مهم برای داشتن یک وب سایت موفق آموزشگاهی

ارائه آموزش و محتویات آموزشی در هر زمان و مکانی برای استفاده کنندگان از آن بسیار مهم بوده است. مخصوصا که در حال حاضر امکان ارائه این آموزش ها بصورت آنلاین هم امکان پذیر شده است. در حال حاضر موسسات و آموزشگاه های علمی و آموزشی بسیار زیادی در سطح تهران و شهرستان ها در حال فعالیت می باشند که رقابت آنها نه تنها بر سر جذب دانشجو بیشتر،بلکه بر سر ارائه سرویس های بهتر برای جلب رضایت آن ها نیز می باشد . یکی از بهترین راه حل ها برای ارائه بهترین خدمات به دانش آموزان و دانش جویان ،طراحی سایت آموزشگاه می باشد.

در سال های اخیر تیم پلن سایت به عنوان بهترین شرکت طراحی سایت آموزشگاهی و آموزشی شناخته شده است .کار طراحی سایت مجموعه آموزشی، خود را به ما بسپارید تا از یک وب سایت با قیمت بسیار مناسب وحرفه ای ، با تمام امکانات برخوردار شوید.برای داشتن یک وب سایت خوب و تاثیرگذار برای آموزشگاه، شما باید دو مرحله را پشت سر بگذارید.

طراحی سایت

طراحی سایت

وب سایت های آموزشی مانند دیگر وب سایت ها هستند با کمی انتظارات متفاوت. در ابتدا قبل از انتخاب قالب سایت، باید دقیقاً اهداف خود را مشخص کنید. برای مثال اگر قصد ارائه مطالب آموزشی برای کودکان 9 ساله را دارید باید ظاهر سایت و چینش آن به شکلی باشد که هم برای کودکان و هم والدینشان خوشایند و کاربردی باشد. یا اگر قصد ارائه خدمات آموزشی برای مقاطع تحصیلی بالا را دارید باید سایتتان تخصصی تر و با ظاهری حرفه ای تر طراحی شود. طراحی سایت آموزشی باید به گونه ای باشد که دانش پذیر بتواند مدت طولانی در سایت بماند، بدون اینکه دچار بی حوصلگی و خستگی شود. این کار با یک طراحی کاملا ریسپانسیو، جذاب و حرفه ای امکان پذیر خواهد بود.درست همان ویژگی که تمام سایت های طراحی شده در پلن سایت از آن برخوردار هستند.

سئو سایت

سئو سایت

طراحی سایت به تنهایی شما را به اهداف بلند مدتتان نمی رساند. مسلما هدف شما برای طراحی سایت، علاوه بر ارائه خدمات و آموزش ها به دانش پذیران، جذب دانش پذیر جدید و معرفی آموزشگاه به دیگر افراد می باشد.این مساله یک راه حل دارد و آن انجام اصول سئو بر روی سایت است. اغلب آموزشگاه ها دارای سایت هستند، اما علاوه بر کیفیت آموزشی، میزان حضورشان در فضای وب که مدیون سئو اصولی سایت است، در انتخاب آن ها توسط کاربران نقش اساسی دارد .سئو سایت آموزشگاهی در راستای معرفی هر چه بهتر خدمات آموزشی قابل ارائه توسط شما به کاربرانی است که به دنبال پیدا کردن بهترین پیشنهاد آموزشی در وب هستند. زیرا یک فرآیند اصولی سئو و بهینه سازی سایت می تواند وجه تمایز بسیار خوبی میان شما و رقبایتان در فضای مجازی باشد.

ویژگی های یک سایت آموزشگاهی و آموزشی چیست؟

در تیم پلن سایت، طراحی سایت آموزشگاهی با توجه به نیاز و خواسته کارفرما، هدفمند و حرفه ای انجام خواهد شد. به طوری که در صورت نیاز بتوان به راحتی سایت را گسترش داد و نیازهای جدید آموزشگاه را به آن افزود. همچنین طراحی ظاهر سایت بسیار مورد اهمیت قرار داده میشود، طوری که علاوه بر زیبایی سایت، کار با سایت نیز بسیار ساده خواهد بود. این امر باعث میشود دانش آموزان با رغبت و تمایل بیشتری به بازدید از سایت بپردازند.
 

برگزاری دوره های آنلاین

برگزاری دوره های آنلاین

فضای مجازی در تمامی عرصه‌های اجتماعی دنیای امروز، به شدت اثرگذار است. آموزش و تدریس نیز، از مواردی است که در سال‌های اخیر از فضای مجازی تاثیر بسیاری گرفته و این تاثیرپذیری روز به روز در حال گسترش است. یکی از ابعاد این تاثیرپذیری، استفاده از کلاس آموزشی آنلاین است که مورد توجه و استقبال بسیاری از مخاطبان در سراسر جهان قرار دارد. با استفاده از کلاس آنلاین، امکان دسترسی به آموزش‌های گوناگون، بدون محدودیت زمان و مکان، فراهم است. یکی از مهم ترین ویژگی های طراحی سایت آموزشگاهی امکان برگزاری کلاس های آنلاین می باشد. در صورت تمایل، این ویژگی به وب سایت آموزشگاهی شما افزوده خواهد شد.

قابلیت ارتقا سایت

قابلیت ارتقا سایت

سایت های آموزشی و آموزشگاهی باید به نحوی طراحی و پیاده سازی شوند که کاملاً با نیاز کاربر متناسب بوده و بسته به هدفی که برای آن طراحی شده اند پاسخگوی تمامی نیاز های کاربران باشند. از طرف دیگر سایت های آموزشی باید این ویژگی را هم داشته باشد که بسته به نیازهای آینده مجموعه، امکان اضافه شدن قسمت های جدید به راحتی فراهم باشد. به عنوان مثال اضافه کردن زبان جدید به سایت یا امکانات دیگر. کارفرمایان ما اغلب از ما در مورد امکان رشد و ارتقاء سایت سوال می کنند. باید بگوییم تمام نکات مربوط به بهینه سازی سایت و امکان ارتقا، در سایت های طراحی شده توسط پلن سایت رعایت شده است.

طراحی ریسپانسیو

طراحی ریسپانسیو

با فراگیر شدن استفاده از تلفن های همراه هوشمند و تبلت ها برای وب گردی، ریسپانسیو و واکنش گرا بودن یکی از ملزومات سایت های امروزی می باشد. حدود 50 درصد از کاربران از موبایل و تبلت برای مشاهده سایت ها استفاده می کنند و در صورتی که قالب سایت آموزشگاه شما نمایش درستی در موبایل و تبلت نداشته باشد کاربران بسیاری را از دست خواهید داد. همچنین امکان آموزش و خواندن مطالب برای دانش آموزان سخت خواهد شد و بدین ترتیب سایت شما بازدیدکنندگان خود را از دست خواهد داد. سایت های آموزشگاهی طراحی شده در پلن سایت کاملا ریسپانسیو بوده و در تمامی پلت فرم ها به خوبی نمایش داده می شود.

در وب سایت یک موسسه آموزشی میتوان خدمات و سرویس های زیر را ارائه نمود:

 •  نمایش اخبار آموزشگاه و سایر اخبار مرتبط
 • اعلام دوره های آموزشی در حال برگزاری و دوره های آموزشی آتی
 • نمایش برنامه زمان بندی کلاس ها
 • امکان معرفی کتاب ها و جزوات آموزشی
 • امکان ثبت نام آنلاین و پرداخت شهریه به صورت آنلاین
 • امکان صدور گواهینامه و اعلام نتایج و نمایش نمرات
 • امکان دانلود نمونه سوالات
 • امکان برگزاری کلاس های آنلاین
 • برگزاری آزمون های آنلاین
 • درج نظرات راجع به آموزشگاه و دوره های آموزشی
 • خبرنامه ایمیلی و پیامکی برای کاربران
 • پنل کاربری دانش آموزان یا دانشجویان: پس از ثبت نام هر دانش آموز برای خود یک پنل کاربری دارد که در این بخش از وب سایت آموزشی و آموزشگاهی، دوره های ثبت نام شده، شهریه های پرداخت شده و نمرات خود را مشاهده و مدیریت می کنند.
 • پنل کاربری اساتید: هر استاد می تواند عضوی از سایت آموزشی و آموزشگاهی باشد و از طریق پنل شخصی خود، زمانبندی دوره ها، دانشجویان یا دانش آموزان ثبت نام شده در دوره و نمرات آن ها، فیش حقوقی و .... را مشاهده و مدیریت کند.