الگوریتم رنک برین چیست؟ آشنایی با الگوریتم رنک برین

الگوریتم رنک برین

<p>الگوریتم رنک برین به بررسی مفهوم عبارات سرچ شده می&zwnj;پردازد و اگر با کلمه&zwnj;ای ناآشنا روبه&zwnj;رو شود، شروع به حدس زدن درباره آن می&zwnj;کند تا متوجه منظور کاربر بشود. این حدس زدن می&zwnj;تواند بر اساس موقعیت جغرافیایی کاربر، سابقه و تاریخچه سرچ&zwnj;های او و نکاتی از این دست باشد.</p>

پلن سایت
پلن سایت

از آن جایی که گوگل همیشه به میزان رضایت کاربران توجه کرده و رفتار کاربران را در سایت‌های مختلف همواره مورد بررسی قرار داده، به منظور راحت کردن سرچ کاربران و به دست آوردن اطلاعات دلخواه در زمان کوتاه، الگوریتم‌هایی را روی کار آورده که موجب درک کلمه سرچ شده توسط کاربران و رتبه گرفتن سایت‌های با ارزش و با کیفیت بشوند. یکی از باهوش‌ترین الگوریتم‌های گوگل، الگوریتم رنک برین است که هوش مصنوعی گوگل نامیده می‌شود. اما این هوش مصنوعی چه وظیفه‌ای را به عهده دارد؟ و چه تاثیری روی سئو و رتبه گرفتن سایت دارد؟ در این مقاله به طور کامل با الگوریتم رنک برین آشنا خواهید شد. 

با ما همراه باشید تا با الگوریتم رنک برین و تاثیر آن بر سئو سایت آشنا شوید.

الگوریتم رنک برین

الگوریتم رنک برین چیست؟

خیلی ساده بخواهیم بگوییم، الگوریتم رنک برین به بررسی مفهوم عبارات سرچ شده می‌پردازد و اگر با کلمه‌ای ناآشنا روبه‌رو شود، شروع به حدس زدن درباره آن می‌کند تا متوجه منظور کاربر بشود. این حدس زدن می‌تواند بر اساس موقعیت جغرافیایی کاربر، سابقه و تاریخچه سرچ‌های او و نکاتی از این دست باشد. در واقع رنک برین یک فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی است که نزدیک‌ترین نتایج به جستجوی کاربر را نمایش می‌دهد.

رنک برین به چه معناست؟

رنک برین یا rank brain به معنای رتبه بندی با استفاده از هوش مصنوعی است. این روند به نمایش محتواهای کاربرپسند و افزایش رضایت کاربران کمک فراوانی می‌کند. 

الگوریتم رنک برین چه تاثیری بر سئو دارد؟

با طراحی الگوریتم رنک برین، تحول بزرگی در سئو سایت‌ها رخ داد. رنک برین در واقع به محتواهایی که به سرچ کاربران نزدیکتر باشد و کاربران از آن‌ها رضایت داشته باشند رتبه می‌دهد، به همین دلیل باید روی کلماتی کار کنید که به عبارات سرچ شده نزدیک و به مفهوم کاربران شبیه باشد. همچنین محتواهای شما باید ساده و قابل فهم باشند و در فواصل زمانی به روز شوند. اگر به دنبال طراحی سایت در کرج و سئو سایت مطابق با الگوریتمهای گوگل هستید، میتوانید با کارشناسان شرکت پلن سایت تماس بگیرید تا به طور کامل راهنمایی شوید و مشاوره بگیرید.

چرا الگوریتم رنک برین طراحی شد؟

تا قبل از رنک برین، گوگل تنها روی کلمات سرچ شده کاربران تمرکز می‌کرد. این امر موجب می‌شد تا یک سری کلمات برای گوگل قابل فهم نباشد و متوجه منظور کاربر نشود. طبیعی است که در چنین حالتی رسیدن کاربر به مطلب مورد نظرش کمی دشوار شود. الگوریتم رنک برین دقیقا برای این منظور روی کار آمد تا کاربر به راحتی به نتایج دلخواه خود برسد. زمانی که الگوریتم رنک برین نتایج را نشان می‌دهد، به رفتار کاربر توجه می‌کند تا میزان رضایت او از سایت را درک کند. اولین نکته‌ای که مورد بررسی قرار می‌دهد، مدت زمانی است که کاربر در سایت حضور دارد. در این صورت می‌تواند به رتبه بندی نهایی سایت‌ها بپردازد. از دیگر مواردی که گوگل در هنگام بررسی رفتار کاربر مورد توجه قرار می‌دهد، کلیک و دنبال کردن لینک‌های داخلی و خارجی موجود در محتوا و باز کردن ویدیوهای آن است. 

الگوریتم رنک برین گوگل

وظایف الگوریتم رنک برین چیست؟

  1. شناسایی مفهوم عبارات جستجو شده توسط کاربر
  2. بررسی رفتار کاربر و میزان رضایت او از نتایج سرچ 

مثالی برای طرز کار الگوریتم رنک برین

برای مثال کاربری که کلمه بدنسازی را سرچ می‌کند، الگوریتم رنک برین متوجه می‌شود کاربر دنبال فواید ورزش بدنسازی است و محتواهایی که درباره مزایای ورزش بدنسازی است برای فرد نمایش می‌دهد. 

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...