الگوریتم کبوتر چیست و چه تاثیری روی سئو سایت دارد؟

الگوریتم کبوتر

<p>یکی از الگوریتم&zwnj;های گوگل که ویژگی&zwnj;های نسبتا متفاوتی با دیگر الگوریتم&zwnj;ها دارد، الگوریتم کبوتر گوگل است. اما این الگوریتم چیست؟ چه وظایفی به عهده دارد؟ و چه تاثیراتی روی سئو سایت دارد؟</p>

پلن سایت
پلن سایت

یکی از الگوریتم‌های گوگل که ویژگی‌های نسبتا متفاوتی با دیگر الگوریتم‌ها دارد، الگوریتم کبوتر گوگل است. اما این الگوریتم چیست؟ چه وظایفی به عهده دارد؟ و چه تاثیراتی روی سئو سایت دارد؟ در این مطلب به طور کامل به بررسی الگوریتم کبوتر و ویژگی‌های آن می‌پردازیم. 

الگوریتم کبوتر

یکی از اهداف طراحی الگوریتم کبوتر، کمک به کسب و کارهای محلی است. این الگوریتم نتایجی را که به کاربر نزدکیتر باشد، نمایش می‌دهد. برای مثال اگر در محله پاسداران تهران باشید و عبارت باشگاه‌های نزدیک من را سرچ کنید، لیستی از باشگاه‌های محله پاسداران تهران را در نتایج گوگل مشاهده خواهید کرد. به عبارتی دیگر معیار الگوریتم کبوتر برای نمایش سایت‌ها، موقعیت مکانی کاربر است. 

برای آن که الگوریتم کبوتر به سایت ما رتبه دهد، چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

  1. مهمترین نکته برای بهینه سازی سایت بر اساس ویژگی‌های الگوریتم کبوتر، این است که گوگل باید موقعیت مکانی و جغرافیایی شما را به خوبی بشناسد. بنابراین اولین کاری که باید بکنید این است که سایت خود را در گوگل مپ ثبت کنید.
  2. نکته بعدی این است که نام، آدرس، تلفن و ایمیل خود را در صفحات سایت خود قرار دهید. بهترین مکان برای درج این اطلاعات، فوتر سایت است. 
  3. سایت خود را در دایرکتوری‌های محلی ثبت کنید. دایرکتوری‌های محلی وب سایت‌ها را بر اساس موقعیت محلی آن‌ها، تفکیک می‌کنند و فهرستی از سایت‌ها را بر اساس مکان آن‌ها برای کاربران نمایش می‌دهند.

الگوریتم کبوتر

چرا سئوی محلی اهمیت زیادی دارد؟

جستجوی محلی روز به روز در حال افزایش است و افراد زیادی روزانه مکان‌های دلخواه نزدیک خود را سرچ می‌کنند. با این کار از دردسر مسیرهای طولانی و ترافیک‌های سنگین دور می‌مانند. بنابراین گوگل نیز باید فکری به حال راحت کردن سرچ کاربران و رسیدن آن‌ها به مقصد مورد نظرشان می‌کرد. از این رو الگوریتم کبوتر را طراحی کرد تا تحولی در چگونگی رتبه بندی سایت‌ها ایجاد کند و سایت‌هایی که سئوی محلی شده‌اند را در نتایج بالاتر موتورهای جستجو نمایش دهد. 

الگوریتم کبوتر چه تاثیری روی سئو سایت دارد؟ 

گفتیم که اصلی‌ترین هدف الگوریتم کبوتر کمک به کسب و کارهای محلی است. این اقدام گوگل باعث شد کاربران به راحتی و با یک سرچ ساده به مکان‌های دلخواه نزدیک خود دسترسی داشته باشند و اطلاعات لازم را کسب کنند. بنابراین الگوریتم کبوتر گوگل باعث شد که صاحبان سایت‌ها، به فکر سئوی محلی بیفتند و سایت خود را بر اساس هدف جستجوی محلی کاربران بهینه کنند.

تاثیر الگوریتم کبوتر بر سئو

جمع بندی

در این مطلب با الگوریتم کبوتر گوگل آشنا شدید. حال می‌دانید که این الگوریتم موقعیت جغرافیایی کاربر سرچ کننده را مد نظر قرار می‌دهد. به همین دلیل با کبوتر گوگل تاثیر مکان در نتایج گوگل بسیار زیاد است. اگر به دنبال بهینه سازی و سئو سایت خود بر اساس فاکتورهای الگوریتم کبوتر و جستجوهای محلی کاربران هستید می‌توانید با کارشناسان شرکت طراحی سایت پلن سایت تماس بگیرید تا مشاوره دریافت کنید.

برای طراحی سایت در کرج نیز میتوانید به پلن سایت اعتماد کنید.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...