الگوریتم پنگوئن گوگل چیست و روش کار آن چگونه است؟

الگوریتم پنگوئن

<p>الگوریتم پنگوئن به منظور حذف یا جریمه کردن سایت&zwnj;هایی به کار آمد که با استفاده از لینک سازی&zwnj;های اسپم و غیر طبیعی، قصد فریب گوگل را داشتند تا جایگاه بالایی نزد موتورهای جستجو کسب کنند.</p>

پلن سایت
پلن سایت

گوگل همواره الگوریتم‌هایی را طراحی می‌کند که هر کدام وظیقه خاصی دارند و با توجه به فاکتورهایی که دارند، موارد خاصی را در سایت‌ها بررسی می‌کنند. یکی از الگوریتم‌های گوگل که وظیفه کنترل کیفیت بک لینک‌های سایت را بر عهده دارد، الگوریتم پنگوئن است. اهمیت این الگوریتم باعث شد که به فکر نوشتن محتوایی جدا برای آشنایی با سازوکار آن بیفتیم. در این مقاله به بررسی کامل الگوریتم پنگوئن و ویژگی‌های آن می‌پردازیم.

روش کار الگوریتم پنگوئن چیست؟

الگوریتم پنگوئن به منظور حذف یا جریمه کردن سایت‌هایی به کار آمد که با استفاده از لینک سازی‌های اسپم و غیر طبیعی، قصد فریب گوگل را داشتند تا جایگاه بالایی نزد موتورهای جستجو کسب کنند. روش کار الگوریتم پنگوئن به این صورت است که در فواصل زمانی گوناگون به وب سایت‌ها سر می‌زند و آن‌ها را بررسی می‌کند. در صورتی که اثری از لینک سازی غیر طبیعی در سایت مورد نظر مشاهده کند، ممکن است آن را جریمه کند. 

روش کار الگوریتم پنگوئن

لینک سازی اسپم چیست؟

این نوع لینک سازی سئوی کلاه سیاه محسوب می‌شود. لینک سازی اسپم به لینک سازی‌هایی گفته می‌شود که بدون داشتن کیفیت و ارتباط با موضوع مورد نظر و تنها به قصد گرفتن رتبه صورت می‌گیرد. 

الگوریتم پنگوئن چگونه جریمه می‌کند؟

گفتیم که در صورتی که سایتی قصد فریب گوگل و لینک سازی غیر طبیعی و استفاده از سئوی کلاه سیاه را داشته باشد، الگوریتم پنگوئن آن را جریمه می‌کند. اما این جریمه چگونه است؟ الگوریتم پنگوئن گوگل صفحه مورد نظر را جریمه می‌کند نه کل سایت مربوطه را. شاید فکر کنید چه خوب، پس به کل سایت کاری ندارد، اما از آنجایی که رتبه صفحات مختلف یک وب سایت بر روی رتبه کل سایت اثرگذار است، جریمه صفحه‌ای از سایت می‌تواند اثرات منفی روی رتبه کل سایت بگذارد. 

الگوریتم پنگوئن چه تاثیری روی سئوی سایت دارد؟

تا قبل از طراحی الگوریتم پنگوئن، لینک سازی نقش مهمی در رتبه سایت‌ها داشتند و کیفیت محتواها از اهمیت امروز برخوردار نبودند. به همین دلیل روز به روز شاهد افزایش محتواهای بی کیفیت و فاقد مطالب بودیم. ناگفته نماند که الگوریتم پاندا هم برای رتبه دادن به محتواهای قوی روی کار آمد، اما پس از شروع کار پاندا نیز همچنان بسیاری از سئوکاران اولویت خود را روی لینک سازی و تعداد لینک‌های زیاد می‌گذاشتند. با روی کار آمدن الگوریتم پنگوئن و جریمه لینک سازی‌های اسپم، تمرکز گوگل روی کیفیت محتوا بیشتر شد و باعث شد سئوکاران وقت بیشتری روی نوشتن محتوا و مطالب مفید برای کاربران بگذارند و نوشته‌های کاربرپسند را در اولویت قرار دهند.

در صورت نیاز به مشاوره در خصوص سئو سایت بر اساس فاکتورهای الگوریتم پنگوئن، می‌توانید با کارشناسان ما در شرکت طراحی سایت پلن سایت تماس بگیرید. برای طراحی سایت در کرج با بهترین قیمت و کیفیت نیز میتوانید روی ما حساب ویژه ای باز کنید. 

تاثیر الگوریتم پنگوئن روی سئو سایت

الگوریتم پنگوئن گوگل روی چه مواردی حساس است؟

  1. خرید بک لینک
  2. مبادله لینک
  3. استفاده از ابزارهای لینک سازی
  4. گرفتن لینک از دایرکتوری‌هایی که رتبه خوبی ندارند.
  5. لینک سازی با یک انکر تکست تکراری 
  6. استفاده از کلمات کلیدی زیاد در محتوا

جریمه الگوریتم پنگوئن گوگل را چگونه رفع کنیم؟

به بک لینک‌هایی که داده‌اید دسترسی پیدا کنید و آن‌ها را حذف کنید. اگر به تعدادی از این بک لینک‌ها دسترسی ندارید و امکان حذف آن‌ها را ندارید، به بخش Disavow Link گوگل معرفی کنید و آن‌ها را Disavow کنید، تا دیگر اثری بر روی سایت شما نداشته باشند. 

 

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...