الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست و نحوه کار آن چگونه است؟

الگوریتم مرغ مگس خوار

<p>&nbsp;قبل از طراحی و روی کار آمدن الگوریتم مرغ مگس خوار ممکن بود عبارتی را سرچ کنید اما با سایتها و صفحات اسپم و نامرتبط مواجه شوید. در واقع الگوریتم مرغ مگس خوار با هدف درک مفهوم عبارت سرچ شده و به نمایش درآوردن سایت&zwnj;های مرتبط با عبارت و منظور کاربر شروع به کار کرد.</p>

پلن سایت
پلن سایت

جستجوی راحت و سریع و محتواهای با کیفیت مرتبط با عبارت سرچ شده، مهمترین چیزی است که کاربران از گوگل توقع دارند. اما تا چند سال پیش این اتفاق رخ نمیداد و مخاطبان گوگل با سایتهای غیر مرتبط که پر از لینکهای غیر طبیعی و اسپم بودند رو به رو میشدند. ورود به این سایتها نه تنها کاربران را به هدف مورد نظرشان نمیرساند، بلکه دیدن تبلیغات زیاد در صفحات سایتها برایشان آزاردهنده نیز بود. از این رو گوگل به فکر راهی افتاد تا با استفاده از الگوریتم جدید رضایت کاربران و کیفیت نتایج سرچ را افزایش دهد. برای این منظور الگوریتم مرغ مگس خوار که یکی از مهمترین الگوریتمهای گوگل است را طراحی کرد تا با هدف درک مفهوم عبارات جستجو شده توسط کاربران تحولی عظیم در نتایج جستجوی گوگل ایجاد کند.

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟

برای آن که شما را با ویژگی‌های الگوریتم مرغ مگس خوار آشنا کنیم ابتدا مثالی می آوریم. فرض کنید دنبال بهترین آموزشگاه زبان در شهر خود میگردید و عبارت مورد نظر خود را در گوگل سرچ میکنید. مشاهده میکنید که دقیقا چیزی که دنبالش هستید در نتایج گوگل ظاهر شده است. اما تا چند سال پیش این قضیه فرق داشت. قبل از طراحی و روی کار آمدن الگوریتم مرغ مگس خوار ممکن بود همین عبارت را سرچ کنید اما با سایتها و صفحات اسپم و نامرتبط مواجه شوید. در واقع الگوریتم مرغ مگس خوار با هدف درک مفهوم عبارت سرچ شده و به نمایش درآوردن سایت‌های مرتبط با عبارت و منظور کاربر شروع به کار کرد.

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟

چرا نام مرغ مگس خوار روی این الگوریتم گذاشته شد؟

آیا با پرنده مرغ مگس خوار آشنا هستید؟ مرغ مگس خوار پرنده ای بسیار دقیق و سریع است و این الگوریتم هم سرعت و دقت بالایی در شناسایی مترادف کلمات و درک مفهوم عبارات دارد. به همین دلیل گوگل به صورت هوشمندانه ای نام این الگوریتم را مرغ مگس خوار گذاشت.

نحوه کار مرغ مگس خوار گوگل چگونه است؟

نحوه کار مرغ مگس خوار گوگل به این صورت است که به معنی و مفهوم عبارت جستجو شده توسط مخاطب توجه می‌کند و منظور کاربر را درک می‌کند، سپس صفحاتی از سایت را که با هدف کاربر مطابقت دارد به نمایش درمی‌آورد. بنابراین کیفیت نتایج گوگل و در نتیجه رضایت کاربران افزایش پیدا می‌کند.

نحوه کار الگوریتم مرغ مگس خوار

نحوه کار مرغ مگس خوار در جستجوی صوتی

کاربران می‌توانند با بیان عبارت مورد نظر خود به هدف خود برسند. عملکرد الگوریتم مرغ مگس خوار در جستجوی صوتی نیز مانند جستجوی تایپی است و تلاش می‌کند مفهوم عبارت سرچ شده را دریابد.

الگوریتم مرغ مگس خوار چه تاثیری روی سئو سایت دارد؟

با روی کار آمدن الگوریتم مرغ مگس خوار تغییری در قواعد کلی رخ نداد و همچنان نکته بسیار مهم در رتبه گیری سایت‌ها محتوای با کیفیت و منحصر به فرد است. به همین دلیل صاحبان سایت‌ها باید به کیفیت محتواهای خود اهمیت دهند و مطالبی را منتشر کنند که به درد کاربران بخورد و اطلاعات مفیدی در اختیار آن‌ها بگذارد. 

جمع بندی

سئوی سایت بر اساس ویژگیهای الگوریتم مرغ مگس خوار کار سختی نیست. فقط کافی است که کلمات کلیدی و انکر تکست‌های پرتکرار سرچ شده توسط کاربران را پیدا کنید و بر طبق آن‌ها محتواهای یونیک و با ارزش بنویسید. سعی کنید برای پربار کردن محتوای خود از ویدئو و تصاویر مربوطه نیز در آن استفاده کنید تا مخاطبان بیشتری جذب کنید. در صورت نیاز به مشاوره برای طراحی سایت کرج و سئو سایت بر طبق فاکتورهای الگوریتم مرغ مگس خوار میتوانید با کارشناسان شرکت پلن سایت تماس بگیرید.

 

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...