الگوریتم سند باکس گوگل چیست؟ چطور sand box خارج شویم؟

الگوریتم سند باکس گوگل

<p><strong>سند باکس گوگل</strong> که به آن جعبه شنی هم میگویند یک دوره زمانی معین است که در آن سایتهای تازه تاسیس از برخی فیلترهای موتور جستجوی گوگل عبور میکند. در واقع زمانی که دامنه ای ثبت میشود، یک دوره زمانی در سند باکس گوگل به سر میبرد تا گوگل به خوبی آن را بررسی کند تا از کیفیت سایت شما و از محتوای اصلی سایت آگاه شود.</p>

پلن سایت
پلن سایت

در هرثانیه همواره وبسایتهای بیشتری به تعداد وبسایتهای موجود در گوگل اضافه میشود و به دنبال آن به تعداد رقیبان شما با سرعت زیادی افزوده میشود. بنابراین گوگل باید راهی داشته باشد تا بتواند سایتهای جدید را از سایتهای قدیمیتر جدا کند و محتوای آنها را بررسی کند. الگوریتم سند باکس به همین منظور روی کار آمد. در این مطلب این الگوریتم را به طور کامل بررسی میکنیم.

الگوریتم سند باکس گوگل چیست؟

سند باکس گوگل که به آن جعبه شنی هم میگویند یک دوره زمانی معین است که در آن سایتهای تازه تاسیس از برخی فیلترهای موتور جستجوی گوگل عبور میکند. در واقع زمانی که دامنه ای ثبت میشود، یک دوره زمانی در سند باکس گوگل به سر میبرد تا گوگل به خوبی آن را بررسی کند تا از کیفیت سایت شما و از محتوای اصلی سایت آگاه شود. گوگل در این بازه زمانی اعتبار سایت شما را تشخیص میدهد و سایتهای اسپم را از سایتهای غیر اسپم جدا میکند. 

چرا این الگوریتم به نام جعبه شنی معروف شد؟

سند باکس به جعبه های شنی گفته میشود که کودکان با آنها بازی میکنند. علت نامگذاری آن این است که الگوریتم سند باکس برای دامنه های تازه تاسیس و نویا روی کار آمد تا در آن بازه زمانی ویژگیهای سایت جدید را بررسی کند و در واقع مانند جعبه شنی که کودکان با آن بازی میکنند، سایت را مورد آزمایش قرار دهد. 

از کجا بفهمیم آیا در سند باکس گوگل قرار گرفته ایم یا خیر؟

برای این کار میتوانید از گوگل سرچ کنسول کمک بگیرید. به سرچ کنسول بروید و میزان ترافیک ورودی سایتتان را بررسی کنید. اگر ورودی سایت با عبارتی غیر از کلمه کلیدی اصلی شما باشد، احتمال دارد که در سند باکس قرار گرفته باشید. در حقیقت هر چقدر از زمان تاسیس و روی کار آمدن سایت شما بگذرد رفته رفته با شیب کم روند صعودی خود را طی میکند. 

در زمان قرار داشتن سایت در سند باکس گوگل چه اقداماتی میتوان انجام داد؟

زمانی که وبسایت شما در سند باکس قرار داشته باشد، میتوانید با انجام دادن اقداماتی به سایتتان اعتبار بیشتری ببخشید تا گوگل سریعتر آن را به عنوان یک سایت ارزشمند و با کیفیت بشناسد. برخی از این اقدامات عبارت اند از:

  • از سایتهای قوی و با کیفیت بک لینکهای قوی بگیرید.
  • از لینک سازی های داخلی غافل نشوید.
  • بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده نکنید.
  • از کلید واژه های طولانی تر یا به عبارتی Long Tail استفاده کنید.
  • همواره از سئو کلاه سفید استفاده کنید و سمت سئو کلاه سیاه نروید.
  • محتواهای مفید و با ارزش و کاربر پسند تولید کنید و هر چند وقت یکبار آنها را آپدیت و ویرایش کنید.

الگوریتم سند باکس چه تاثیری روی سئو سایت دارد؟

یکی از مهمترین الگوریتمهای گوگل که تاثیر زیادی در روند سئو سایت دارد همین الگوریتم سند باکس گوگل است. با طراحی این الگوریتم، گوگل به راحتی به سایتهای نوپا اعتماد نمیکند و برای رتبه بندی این وبسایتها به زمان نیاز دارد. بنابراین باید نکات مهم سئو سایت را مانند نوشته های کاربر پسند و منحصر به فرد، لینک سازی های داخلی و خارجی معتبر و استفاده درست و منطقی از کلید واژه را رعایت کنید تا مورد خوشایند سند باکس قرار بگیرد.

سند باکس چگونه کار میکند؟

سند باکس گوگل سایت نوپا را در یک بازه زمانی در خود نگه میدارد تا مطمئن شود از روشهای کلاه سیاه برای گرفتن رتبه استفاده نمیکند. دستورالعمل این الگوریتم به این صورت است که تا زمانی که یک سایت از همه قوانین آن (الگوریتم سند باکس) پیروی نکند، نمره قبولی نمیگیرد. 

چه وبسایتهایی مورد تایید سند باکس قرار نمیگیرند؟

  1. وبسایتهایی که محتواهای بی کیفیت تولید کنند.
  2. وبسایتهایی که به منظور تبلیغات ایجاد شوند.
  3. سایتهایی که تنها با کلمه کلیدی توجه میکنند و محتوای مفیدی برای آن در نظر نمیگیرند.

چطور از sand box خارج شویم؟

برای آن که از جعبه شنی گوگل خارج شوید باید صبور باشید. محتواهای با کیفیت و در بازه های زمانی مشخص تولید کنید و آنها را بهینه سازی و ویرایش کنید، نقشه سایت و ربات گوگل را معرفی کنید، لینکهای داخلی و خارجی مناسب ایجاد کنید و از روشهای اسپم به شدت دوری کنید. با این اقدامات پس ار مدتی شاهد رتبه گرفتن سایت خود خواهید شد.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی کامل الگوریتم سند باکس گوگل و ویژگیهای آن پرداختیم. همانطور که توضیح داده شد گوگل در این بازه زمانی رفتار کاربر را مورد بررسی قرار میدهد و سعی دارد محتوا و موضوع اصلی سایت شما و میزان اعتبار و ارزش آن را بفهمد. با اقداماتی که گفته شد میتوانید کاری کنید تا رفته رفته گوگل سایت شما را به عنوان سایت مفید و کاربر پسند شناسایی کند و به آن رتبه دهد. به یاد داشته باشید برای پیشرفت سایت خود باید صبور باشید. 

در صورتی که درباره سئو سایت بر اساس فاکتورهای الگوریتم سند باکس گوگل سوالی دارید با کارشناسان شرکت پلن سایت تماس بگیرید. شرکت طراحی سایت پلن سایت با چندین سال سابقه در زمینه طراحی سایت در کرج و سئو سایت در کرج با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت در راستای رضایت مشتریان عزیز تلاش میکند. 

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...