الگوریتم برت BERT گوگل چیست؟

الگوریتم برت گوگل

<p>الگوریتم برت مانند بسیاری از الگوریتمهای گوگل مربوط به محتواست. این الگوریتم از فهم کلمات و ترکیب آنها با هم میتواند به کاربر در پیدا کردن سایت مورد نظر کمک کند. به طور مثال اگر از کلمه ای استفاده کنید که مترادف کلمه ای که همیشه سرچ میشود باشد، <strong>الگوریتم&nbsp;برت</strong> میتواند کلمات را با هم مطابقت دهد و منظور شما را درک کند</p>

پلن سایت
پلن سایت

یکی از مهمترین به روزرسانی ها در در 5 سال گذشته توسط گوگل، روی کار آمدن الگوریتم برت است. BERT یکی از الگوریتمهای گوگل است که کار آن به صورت نامحسوس است و ممکن است اصلا متوجه آن نشوید. الگوریتم برت روی 10 درصد از جستجوها کار میکند. 

با ما همراه باشید تا با الگوریتم برت و تاثیر آن بر روی سئو سایت بیشتر آشنا شوید.

الگوریتم برت گوگل چیست؟

الگوریتم برت مانند بسیاری از الگوریتمهای گوگل مربوط به محتواست. این الگوریتم از فهم کلمات و ترکیب آنها با هم میتواند به کاربر در پیدا کردن سایت مورد نظر کمک کند. به طور مثال اگر از کلمه ای استفاده کنید که مترادف کلمه ای که همیشه سرچ میشود باشد، هوش مصنوعی برت میتواند کلمات را با هم مطابقت دهد و منظور شما را درک کند. جالب است بدانید برت زبان محاوره را درک میکند. 

الگوریتم برت گوگل چیست؟

تفاوت رنک برین با برت چیست؟

کار اصلی الگوریتم رنک برین که در مقاله ای جدا به طور مفصل به شرح ویژگیهای آن پرداختیم، درک محتواست. در واقع رنک برین برای درک بهتر معانی کلمات روی کار آمد تا نتایج کارآمدتری برای کاربران ظاهر شود. الگوریتم برت نیز یک روش اضافی برای درک محتوا به شمار میرود. در واقع برت مکملی برای رنک برین محسوب میشود و نتایج دقیقتر و مرتبط تری برای کاربران به نمایش درمی آورد. تمرکز الگوریتم BERT روی کوئری های طولانی تر و به عبارتی عبارات Long Tail است، به همین دلیل شاید عده ای متوجه عملیات این الگوریتم و تاثیر آن روی رتبه سایت خود نشوند.

مثالی برای درک بهتر طرز کار الگوریتم برت

به طور مثال زمانی که سرچ میکنید "ارسال بار به کانادا" گوگل متوجه میشود شما به دنبال راههایی برای باربری به کشور کانادا هستید، اما زمانی که عبارت "ارسال بار از کانادا" را جستجو میکنید، گوگل پی میبرد به دنبال روشهایی برای ارسال بار از مقصد کشور کانادا هستید. به همین راحتی. به عبارتی گوگل به جای تمرکز روی تک تک کلمات و واژه ها، به مفهوم کلی عبارت توجه میکند و میان سرچ عبارت با "به" و "از" تمایز قائل میشود. 

BERT چه تاثیری روی سئو سایت دارد؟

گفتیم که برت نیز مانند الگوریتم رنک برین، روی کلمات سرچ شده و تطبیق آنها با محتواهای گوگل تمرکز دارد. بنابراین تولید محتوای مناسب از اصلی ترین راهها برای مورد پسند قرار گرفتن نزد الگوریتم BERT است. شما باید مثل همیشه به تولید محتوای با کیفیت و مطابق با نیاز کاربران بپردازید و مابقی ماجرا را به موتور جستجوی گوگل بسپارید.

در صورتی که نیاز به پشتیبان سایت برای سئو سایت مطابق با فاکتورهای الگوریتم برت دارید، میتوانید با کارشناسان شرکت پلن سایت تماس بگیرید. شرکت طراحی سایت پلن سایت در زمینه طراحی سایت و سئو سایت در خدمت شما عزیزان میباشد. برای طراحی سایت کرج نیز میتوانید روی کمک متخصصان پلن سایت حساب ویژه ای باز کنید.

تاثیر الگوریتم برت روی سئو سایت

نتیجه گیری

به زبان محاوره ای کاربران خود توجه داشته باشد. دقت کنید که چه کلماتی را بیشتر سرچ میکنند. برای این کار میتوانید از ابزار گوگل سرچ کنسول کمک بگیرید یا در حیطه کاری خود از مشتریانتان در این رابطه سوال بپرسید. یکی دیگر از راههایی که میتواند در پیدا کردن عبارات جستجو شده توسط کاربران به شما کمک کند، آنالیز سایت رقبا و پیدا کردن کلمات کلیدی آنهاست. پس از پیدا کردن عبارت مورد نظر، به تولید محتوا به زبان کاربران بپردازید و مطالبی ارزشمند منتشر کنید. بقیه کارها را به گوگل بسپارید.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...