الگوریتم تازگی محتوای گوگل | الگوریتم Freshness

الگوریتم تازگی محتوا

<p>طبق گزارشات گوگل، این الگوریتم روی 35 درصد از نتایج اثر میگذارد. الگوریتم تازگی محتوا یا Freshness تلاش میکند محتواهای به روزتر و تازه تر را در اختیار مخاطبان قرار دهد. میدانیم که برخی محتواها نیاز به به روز رسانی دارند تا اطلاعات درست را به مخاطبان ارائه دهند.</p>

پلن سایت
پلن سایت

الگوریتم تازگی محتوا یکی از الگوریتمهای گوگل است که با طراحی و روی کار آمدن آن تحول زیادی در نتایج جستجوی گوگل ایجاد شد. با الگوریتم تازگی محتوا نتایج گوگل و صفحاتی که هنگام جستجوی کاربر بالا می آمدند بهینه شدند و نتایج مرتبط تری با سرچ کاربران بالا آمد. اگر میخواهیم با الگوریتم تازگی محتوا آشنا شوید تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

معرفی الگوریتم تازگی محتوا

طبق گزارشات گوگل، این الگوریتم روی 35 درصد از نتایج اثر میگذارد. الگوریتم تازگی محتوا یا Freshness تلاش میکند محتواهای به روزتر و تازه تر را در اختیار مخاطبان قرار دهد. میدانیم که برخی محتواها نیاز به به روز رسانی دارند تا اطلاعات درست را به مخاطبان ارائه دهند. برای مثال اگر پیش بینی هوای شهر تهران را سرچ کنید تنها سایتهایی که اطلاعات به روز دارند، بالا می آیند یا اگر سرچ کنید رئیس جمهور امریکا کیست، مسلما سایتی محتوایی که آخرین ویرایش آن برای دو سال پیش است، به درد کاربران نمیخورد. به همین دلیل مهمترین فاکتور الگوریتم تازگی محتوا، ویرایش محتوا و نوشتن مطالب مفید و ارزشمند برای کاربران است.

الگوریتم تازگی محتوا چیست؟

تازگی محتوا شامل چه مواردی میشود؟

  1. تاریخ ایندکس صفحه
  2. میزان تغییرات صورت گرفته در محتوا
  3. تعداد صفحات و محتواهای جدید در سایت
  4. تازگی بک لینک ها
  5. تاریخ انتشار محتوا

الگوریتم تازگی محتوا چه تاثیری روی سئو سایت دارد؟

با استفاده از شناخت نقاط ضعف و قدرت الگوریتم تازگی محتوا به راحتی میتوانید محتواهای خود را بهینه سازی کنید. برای سئو سایت مطابق با اولویتهای تازگی محتوا گوگل، میتوانید اقدامات زیر را انجام دهید:

اولین سایتی باشید محتوای داغ را منتشر میکند

باید تلاش کنید در انتخاب موضوع و کلمه کلیدی، سریع عمل کنید و قبل از آن که رقیبان شما آن موضوع را کشف کنند به نوشتن و منتشر کردن مطالب داغ و با کیفیت حول آن موضوع بپردازید.

محتوای سایت را ویرایش کنید

برای به روز رسانی محتواهای خود، سعی کنید مطالب مفیدتری به آنها اضافه کنید. با با ارزش کردن آن، محتوای شما جایگاه بهتری نزد الگوریتم تازگی محتوا پیدا میکند و احتمال دارد رتبه سایت شما را بهبود ببخشد. به محتواهایتان عکسهای با کیفیتتر و فیلمهای مرتبط اضافه کنید. این کار علاوه بر این که باعث میشود تازگی محتوا از محتوای شما استقبال کند، موجب میشود کاربران درگیر فیلم و عکسهای سایتتان شوند و نرخ بانس ریت صفحه بسیار کاهش پیدا کند.

نوشته های تازه منتشر کنید

شروع به نوشتن مطالب جدید در بازه های زمانی منظم کنید. در صورت انتشار مطالب جدید، محتواهای مفیدتری برای کاربران تولید میکنید و این قدمی است برای حفظ تازگی محتوای صفحات خود.

تاریخ انتشار محتوای خود را به روز کنید

توجه داشته باشید با ویرایش تاریخ انتشار محتوا، باید مطالب آن را هم به روز کنید. در صورتی که تنها تاریخ انتشار را بدون به روز رسانی محتوا ویرایش کنید، گوگل متوجه این موضوع خواهد شد.

تاثیر الگوریتم تازگی محتوا روی سئو سایت

الگوریتم تازگی محتوا تا چه اندازه موفق بود؟

این الگوریتم توانست بسیار موفق عمل کند. برای اثبات این حرف عبارت نتیجه بازی فینال جام جهانی 2022 را سرچ کنید. مشاهده میکنید که صفحاتی که محتوای جدیدتر و به روزتری دارند در نتایج اولیه ظاهر میشوند و نتیجه مسابقه فینال جام جهانی بعنی نتیجه بازی فرانسه و آرژانتین را قرار داده اند.

تا چه زمانی به آپدیت محتواهای قدیمی تر بپردازیم؟

سوال مهمی است. تا چه زمانی محتواهای قدیمی خود را آپدیت کنید و مطالبی به آن اضافه کنید؟ اگر هر چند وقت یکبار به محتواهای قدیمی تر سر بزنید و چند خطی به آنها اضافه کنید، بدون این که به عمق مطالب اضافه شود، تنها طول مقاله شما افزایش پیدا میکند. این کار نیز نزد الگوریتم تازگی محتوا تکراری محسوب میشود و ارزشی برای محتوای سایت شما قائل نمیشود. پس بهتر است پس ار چند بار به روز رسانی، به سراغ نوشتن محتوای جدیدتر با مطالب، عنوانها و کلمه کلیدی متفاوتتر بروید تا وقت خود را هدر ندهید.

گوگل برای چه موضوعاتی به محتواهای تازه توجه میکند؟

  • اتفاقهای اخیر (مانند مسابقه فوتبال)
  • موضوعات داغ (مانند اخبار)
  • اطلاعاتی که همیشه در حال تغییر هستند (مانند قیمت محصول)

سخن پایانی 

الگوریتم تازگی محتوا برای سئو کاران اهمیت زیادی دارد، چرا که با اقداماتی جهت خوشایند این الگوریتم، تحول زیادی بر رتبه بندی سایت ها ایجاد میشود. امیدوار هستیم که با خواندن این مقاله اطلاعات مفیدی درباره الگوریتم Freshness به دست آورده باشید. برای سئو سایت مطابق با فاکتورهای الگوریتمهای گوگل و طراحی سایت در کرج میتوانید با شرکت طراحی سایت پلن سایت تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...