الگوریتم رقص گوگل یا گوگل دنس چیست؟

الگوریتم رقص گوگل

<p>الگوریتم رقص گوگل یکی از الگوریتمهای گوگل است که&nbsp;به طور ناگهانی و موقت رتبه سایت شما را بالا میبرد تا رفتار کاربران روی سایت شما را بررسی کند. منظور از رفتار کاربر به طور کلی میزان بازدید از سایت، نرخ کلیک، میزان ماندگاری در سایت و اسکرول و مطالعه محتواهای سایت است.</p>

پلن سایت
پلن سایت

کاربران گوگل 24 ساعت شبانه روز گوشی به دست هر آنچه که از ذهنشان میگذرد سرچ میکنند. بنابراین این منطقی است که گوگل همواره دنبال راهی باشد که نتایج جستجو مورد تایید و پسند کاربران باشد. از این رو هر چند وقت یکبار الگوریتم جدیدی برای هوشمندتر کردن موتورهای جستجو طراحی میکند تا به وسیله وظایف و فاکتورهایی که دارد، در نتایج جستجو تحولی ایجاد کند و موجب رضایت هرچه بیشتر کاربران گوگل شود. الگوریتمی که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم الگوریتم رقص گوگل یا الگوریتم گوگل دنس است. 

الگوریتم رقص گوگل چیست؟

الگوریتم رقص گوگل یکی از الگوریتمهای گوگل است که به طور ناگهانی و موقت رتبه سایت شما را بالا میبرد تا رفتار کاربران روی سایت شما را بررسی کند. منظور از رفتار کاربر به طور کلی میزان بازدید از سایت، نرخ کلیک، میزان ماندگاری در سایت و اسکرول و مطالعه محتواهای سایت است. شاید برایتان پیش آمده است که از رتبه گرفتن سایت خود خوشحال شده اید و شاید کمی هم تعجب کرده باشید، بعد از چند روز شاهد افت رتبه و پایین رفتن وبسایت به صفحات پایینتر بوده اید، شاید هم کلا از نتایج جستجو حذف شده باشید. این روند، کار گوگل دنس است. 

الگوریتم رقص گوگل چیست؟

چرا الگوریتم گوگل دنس به وجود آمد؟

از مهمترین فاکتورهای رتبه بندی سایتها برای گوگل، میزان رضایت کاربران است. برای آن که گوگل روی میزان رضایت کاربران از سایت شما کار کند و متوجه سطح کیفیت آن شود، تنها یک راه دارد. آن هم این است که سایت جدید شما را با سایتهای با کیفیت دیگر در شرایط یکسان قرار دهد. در این صورت فاکتورهایی که میزان رضایت کاربران را مشخص میکند، توسط گوگل بررسی میشود.

چرا برخی سایتها از Google Dance خارج نمیشوند؟

دلیل آن این است که سایتهای رقیب شما نیز از شرایط یکسانی برخوردار هستند. در این صورت باید سایت خود را وارد به چالش بکشید. محتواهای پر رقابت تر تولید کنید. محتواهای خود را به روز رسانی و ویرایش کنید. بک لینکهای قویتر بسازید و در کل روی کیفیت صفحه و محتوای خود کار کنید.

رقص گوگل روی چه سایتهایی تمرکز میکند؟

آیا الگوریتم رقص گوگل همه سایتها را به این گونه امتحان میکند؟ طبیعتا جواب خیر است. سایتی که گوگل دنس روی آن کار میکند، باید یک سری شاخصه هایی داشته باشد. محتوایی که تولید کرده اید باید از سرعت سایت خوب، نمایش صحیح در موبایل، لینکسازی های داخلی و خارجی معتبر، استفاده از کلمات کلیدی مناسب و به اندازه، استانداردهای نگارشی و تعداد کلمات مناسب باشد و اطلاعات مفید و منحصر به فردی داشته باشد. در این صورت مورد خوشایند گوگل واقع میشود و احتمالا کار گوگل دنس روی سایت شما آغاز میشود. از سایتهایی که احتمال بیشتری دارد تا تحت تاثیر الگوریتم گوگل دنس قرار بگیرند میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سایتهایی که به تازگی تاسیس شده اند و در حال پیشرفت هستند.
  • سایتهایی که محتوایی با کلمه کلیدی منحصر به فرد و کم رقابت منتشر کرده اند.
  • سایتهایی که بک لینک سازی آنها انفجاری است.

الگوریتم گوگل دنس چه تاثیری روی سئو سایت دارد؟

با تعریفی که از گوگل دنس کردیم، اهمیت آن مشخص شد. گفتیم در صورتی که محتوای شما از استانداردهای مناسب و مورد توجه گوگل برخوردار باشد، گوگل دنس برای مدت کوتاهی آن را به صفحات اول گوگل منتقل میکند. در این هنگام رفتار کاربر روی سایت شما را بررسی میکند. اگر میزان رضایت کاربران از سایت شما بالا باشد، احتمالا رتبه خود را حفظ خواهید کرد. بنابراین سئو و بهینه سازی سایت میتواند محتوای شما را مورد پسند موتورهای جستجوی گوگل و کاربران کند.

اگر قصد طراحی سایت کرج و سئو سایت بر اساس فاکتورهای الگوریتم رقص گوگل را دارید، پیشنهاد میکنیم با شرکت طراحی سایت پلن سایت تماس بگیرید تا به طور کامل راهنمایی شوید.

تاثیر الگوریتم رقص گوگل روی سئو سایت

رقص گوگل تا چه مدت به کار خود ادامه میدهد؟

رقص گوگل الگوریتمی است که هنوز که هنوزه اطلاعات دقیقی از آن در دسترس نیست. هیچکس نمیداند این الگوریتم تا چند وقت روی سایت مورد نظر کار میکند. ممکن است از چند روز تا چند ماه زمان ببرد. 

سخن پایانی درباره الگوریتم گوگل دنس

با الگوریتم رقص گوگل ممکن است شاهد بالا و پایین رفتن رتبه های سایت خود باشید. در صورتی این اتفاق برای سایت شما افتاد بدانید که هدف گوگل تنها به چالش کشیدن سایت شماست و پس از مدتی میبینید که جایگاه سایت شما تثبیت شده است. به همین دلیل به هیچ عنوان سمت سئو کلاه سیاه نروید و اجازه دهید تا با بهینه سازی سایت با روشهای استاندارد و مورد تایید گوگل، رتبه خوبی برای سایت خود کسب کنید.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...