نرم افزار اسکریمینگ فراگ چیست و چه کاربردی دارد؟

نرم افزار اسکریمینگ فراگ چیست و چه کاربردی دارد؟

<p>نرم افزار اسکریمینگ فراگ برنامه ای است که روی ویندوز، مک و&nbsp;لینوکس به راحتی نصب میشود و کار با آن خیلی ساده است. طرز کار Screaming Frog به این صورت است که در وبسایتی که در آن وارد میکنید میخزد و تمام مشکلات سایت شما را لیست میکند.</p>

پلن سایت
پلن سایت

نرم افزار اسکریمینگ فراگ یا قورباغه جیغ جیغو چیست و چه کاربردی دارد؟ میدانید که این نرم افزار ابزاری است برای دریافت اطلاعات از وبسایت تا به وسیله آن بتوانید مشکلات سایت خود را برطرف کنید. اما طرز کار این برنامه چگونه است؟ چه اطلاعاتی به ما میدهد و چطور باید از آن استفاده کرد؟ با این مقاله از پلن سایت به طور کامل و روان با نرم افزار Screaming Frog آشنا خواهید شد.

بررسی و آنالیز سایت با این نرم افزار برای سئو سایت بسیار موثر است و می‌توانید بسیاری از خطاهای تکنیکال و لینک سازی اشتباه را با کمک اسکریمینگ فراگ برطرف نمایید.

اسکریمینگ فراگ چیست؟

این نرم افزار برنامه ای است که روی ویندوز، مک و لینوکس به راحتی نصب میشود و کار با آن خیلی ساده است. طرز کار این برنامه به این صورت است که در وبسایتی که در آن وارد میکنید میخزد و تمام مشکلات سایت شما را لیست میکند. با اسکریمینگ فراگ علاوه بر پیدا کردن ایرادهای سایت به راحتی، در وقت خود نیز صرفه جویی میکنید. زیرا این کار به صورت دستی وقت زیادی را از شما میگیرد و گاهی غیر ممکن به نظر میرسد. 

اسکریمینگ فراگ چیست؟

دانلود و نصب برنامه قورباغه جیغ جیغو

این نرم افزار دو نسخه اصلی دارد. نسخه رایگان و نسخه پولی. اگر سایتهای شما سایتهای خیلی قدرتمند و قدیمی نیستند، نسخه رایگان آن میتواند برای شما کاربردی و کافی باشد. نسخه رایگان این برنامه محدودیتهایی دارد. اول این که بیش از 500 URL را نمیتوان با آن تحلیل کرد و دوم این که همه اطلاعات را در اختیارتان قرار نمیدهد. با پرداخت مقداری هزینه میتوانید نسخه پولی و کامل اسکریمینگ فراگ را تهیه و نصب کنید تا از همه امکانات آن بهره مند شوید.

امکانات نرم افزار اسکریمینگ فراگ

بررسی وضعیت لینکهای صفحات

در قسمت Response Codes میتوانید همه کدهای HTTP سایتتان را مشاهده کنید. این کدها شامل کدهای 200، 301، 302، 404، 500 و 503 میشود. در این لیست میتوانید مشکلات لینکهایی که ایجاد کرده اید مشاهده کنید. به طور مثال لینکهای 404 که لینک شکسته به حساب می آیند را به لینکهای سالم مرتبط ریدایرکت کنید.

بررسی URLها

اسکریمینگ فراگ میتواند همه پیوندهای یکتای همه صفحات سایت را به سرعت بررسی کند. به طور مثال URLهایی که طولی بیش از طول مقدار مجاز دارند را برای شما لیست میکند.

بررسی عنوان صفحات

عنوانهای شما نباید بیش از 512 پیکسل باشند. این نرم افزار طول عنواهای صفحات سایت مورد نظر را بر اساس پیکسل میسنجد. همچنین عنوانهای تکراری را برای شما لیست میکند. 

بررسی تگهای متاها

متن متا تاثیر زیادی در جذب کاربران دارد. بنابراین باید جذاب باشد. Screaming Fron این قابلیت را دارد تا متاهای شما را هم بررسی کند و آنهایی که طولی بیش از حد مجاز دارند برای شما لیست میکند. شما به راحتی میتواند تمام متاهای ایجاد شده را در این لیست مشاهده کنید. 

بررسی تصاویر سایت

تصاویر سایت نباید حجم زیادی داشته باشند، زیرا باعث کاهش سرعت سایت میشوند. به علاوه باید دارای آلت تصویر باشند. در این نرم افزار میتوانید لیست تصاویری که حجم بالایی دارند یا آلت تصویر ندارند، مشاهده کنید.

نقشه سایت

با اسکریمینگ فراگ میتوانید برای سایت خود sitemap تهیه کنید. برای این کار از قسمت Sitemaps سپس Create XML Sitemap اقدام میکنید.

بررسی سرعت سایت

این ابزار اطلاعاتی از سرعت سایت و در واقع تجربه کاربری در اختیارتان قرار میدهد. در صورت مشاهده ارور، حتما روی سرعت سایت خود کار کنید.

بررسی محتواهای تکراری

محتواهای کپی نزد گوگل امتیاز و جایگاه خوبی ندارند. ابزار اسکریمینگ فراگ محتواهای شما را با محتواهای سایتهای دیگر مقایسه میکند و اگر به محتوای تکراری برخورد کند آن را لیست میکند. 

Screaming Frog چه مزایایی دارد؟

  • خزش و پیدا کردن همه مشکلات سایت به طور دقیق
  • قابلیت آنالیز سایت در سریعترین زمان

مزایای نرم افزار اسکریمینگ فراگ

چرا اسم این نرم افزار را قورباغه جیغ جیغو گذاشته اند؟

هنوز مشخص نیست که چرا نام این نرم افزار را قورباغه جیغ جیغو گذاشته اند، اما شاید به این دلیل باشد که این برنامه مانند قورباغه در صفحات مختلف سایت میجهد و ایرادها و مشکلات سایت را هشدار میدهد.

کلام آخر

با ابزار اسکریمینگ فراگ به طور کامل آشنا شدید. این ابزار یک ابزار کاربردی است که در زمانی سریع یک دید کلی و دقیق از صفحات سایت در اختیارتان قرار میدهد. با استفاده از نرم افزار Screaming Frog میتوانید در زمان کوتاهی ایرادات سایت خود را در بیاورید و به سرعت آنها را اصلاح کنید. 

اگر قصد طراحی سایت در کرج را دارید، شرکت طراحی سایت پلن سایت میتواند در این راه به شما کمک کند. پلن سایت شرکتی معتبر است که با چندین سال سابقه در زمینه طراحی انواع وبسایت و سئو سایت در خدمت مشتریان عزیز خود میباشد.

برای اطلاعات بیشتر با تیم حرفه ای پلن سایت تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...