8 روش کاربردی برای افزایش ترافیک سایت

افزایش ترافیک سایت

<p>به تعداد کاربرانی که از سایت مورد نظر بازدید میکنند ترافیک سایت میگویند. با افزایش ترافیک (بازدید) سایت، تعداد افرادی که برای وبسایت تبدیل به مشتری میشوند نیز افزایش پیدا میکند.</p>

پلن سایت
پلن سایت

مدیران سایتها، وبمسترها و کارشناسان سئو همواره در تلاش هستند که برای سایت خود ترافیک بگیرند و راههایی پیدا میکنند تا آن را افزایش دهند. اما ترافیک سایت چیست و چرا اهمیت دارد؟ روشهای کاربردی برای افزایش ترافیک سایت چیست؟ با ما همراه باشید تا فوت و فن آن را به شما آموزش دهیم.

ترافیک سایت چیست؟

به تعداد کاربرانی که از سایت مورد نظر بازدید میکنند ترافیک سایت میگویند. با افزایش ترافیک (بازدید) سایت، تعداد افرادی که برای وبسایت تبدیل به مشتری میشوند نیز افزایش پیدا میکند. افزایش ترافیک سایت بر روی سئو سایت تاثیرگذار است.

برای افزایش ترافیک سایت راههای زیادی وجود دارد که در ادامه به بررسی کاربردی ترین این روشها میپردازیم.

ترافیک سایت چیست؟

افزایش ترافیک سایت

1) به محتواهایتان اهمیت دهید

محتوا برای هر کسب و کاری پادشاه است. محتواهای مفید، ارزشمند، منحصر به فرد و با کیفیت تولید کنید. نیاز کاربران را بررسی کنید و سعی کنید سوالاتی که ممکن است در ذهنشان باشد حدس بزنید. سپس به این سوالات ساده و روشن پاسخ دهید. برای این کار میتوانید از ابزار تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید و عباراتی که توسط کاربران در حوزه کسب و کار شما سرچ میشود، در بیاورید. در ادامه مقاله ای مرتبط با عبارت پیدا شده بنویسید. 

در تولید محتوا به این نکات توجه کنید:

  • طول محتوای شما کوتاه نباشد. سعی کنید محتوای طولانی و مفیدی منتشر کنید تا همه سوالات احتمالی کاربران در آن پاسخ داده شود. 
  • محتوای خود را در فواصل زمانی گوناگون بررسی کنید و اشکالات آن را برطرف نمایید. به بیان دیگر آن را ویرایش و به روز رسانی نمایید.
  • اصول سئو را در تولید محتوای خود فراموش نکنید. تگهای مناسب، استفاده از عنوانها و متاهای جذاب، تعداد کلمات کلیدی مناسب و ... .
  • محتوای همیشه سبز بنویسید تا همیشه با آن ترافیک بگیرید. محتوای همیشه سبز شامل محتواهایی میشود که همیشه برای کاربران جذابیت دارد. اگر بخواهیم مثال بزنیم میتوانیم به نوشتن راهنمایی های جامع، آموزش، بررسی و مصاحبه با افراد مختلف اشاره کنیم. 

2) از ایمیل مارکتینگ استفاده کنید

این روش نیز روشی موثر برای افزایش ترافیک وبسایت است. برای این کار باید لیستی از کاربران تهیه کنید، محتوا و عناوین جذابی بنویسید، لینک شبکه های اجتماعی خود را در آن قرار دهید، یک call to action برای آن بگذارید و سپس آن را ارسال کنید. به این نکته توجه داشته باشید که ایمیلهای زیادی ارسال نکنید.

3) محتواهای خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید

امروزه استفاده از شبکه های مجازی مانند اینستاگرام، توییتر، یوتیوب و تلگرام بسیار زیاد شده است. بنابراین تبلیغ محتوا در  آنها میتواند بسیار موثر باشد. میتوانید بخشی از متن خود را به همراه لینک صفحه در این شبکه ها قرار دهید و از مخاطب بخواهید برای مطالعه بیشتر از آنها بخواهید روی لینک کلیک کنند. 

4) اهمیت بک لینکها را دست کم نگیرید

وبسایتهای معتبری را بیابید که به سایت شما لینک دهند. در صورتی که از سایتهای قوی لینک دریافت کنید نزد گوگل از اعتبار بیشتری برخوردار میشوید. این خود باعث بهبود جایگاه سایت و در نتیجه افزایش بازدید و افزایش ترافیک سایت خواهد شد.

4) مشکلات صفحات خود را برطرف نمایید

برای این کار میتوانید از ابزارهای کاربردی مانند گوگل سرچ کنسول، اسکریمینگ فراگ و گوگل آنالیتیکس استفاده کنید. با استفاده از این ابزارها میتوانید دلایل ضعیف بودن سایت و پایین بودن رتبه سایت خود را متوجه شوید و به راحتی آنها را برطرف کنید.

5) از کلمات کلیدی طولانی تر استفاده کنید

کلمات کلیدی Long Tail عباراتی هستند که از سه کلمه یا بیشتر تشکیل شده اند. این کلمات معمولا رقابت کمتری دارند و میتوانند در افزایش نرخ بازدید و افزایش ترافیک سایت به شما کمک کنند.

6) رقبایتان را آنالیز کنید

هرچه اطلاعات بیشتری درباره نحوه کار رقبایتان در حوزه کسب و کار خود داشته باشید، به شرط پیاده کردن استراتژیهای آنها، بیشتر میتوانید به سئو سایتتان کمک کنید. بنابراین باید روشهایی که رقبایتان برای افزایش ترافیک و موفقیت خود به کار برده اند، پیدا کنید.

7) به بهینه سازی تصاویر بپردازید

برای بهینه سازی تصاویر تنها به گذاشتن آلت تصویر اکتفا نکنید. برای سئو تصاویر باید تصویری که انتخاب میکنید ابعاد استاندارد داشته باشد، حجم آن کم باشد و در نقشه سایت نیز قرار بگیرد. 

8) در سایت خود محتوای ویدیویی قرار دهید

کاربران به محتواهای ویدیویی علاقه دارند و زمانی که صرف مشاهده فیلم قرار گرفته در سایت میکنند به کاهش نرخ بانس ریت و افزایش رتبه سایت شما کمک فراوانی میکند. با افزایش رتبه طبیعتا ترافیک سایت هم زیاد میشود.

راههای افزایش ترافیک سایت

چرا نرخ ترافیک سایت اهمیت زیادی دارد؟

زمانی که فردی وبسایتی را طراحی میکند، تنها هدف او دیده شدن، افزایش بازدید و افزایش مشتری و درآمد است. با بالا رفتن آمار بازدید کنندگان و افزایش ترافیک سایت، به تعداد کاربرانی که از طریق بازدید از سایت، مشتری آنها میشوند، افزوده خواهد شد. در نتیجه افزایش ترافیک سایت مساوی است با افزایش تعداد مشتری و درآمد. 

جمع بندی

با روشهای افزایش ترافیک سایت و اهمیت آن آشنا شدید. حال میدانید که برای بهبود جایگاه وبسایت خود باید چه اقداماتی انجام دهید. اگر با سئو آشنایی ندارید و وقت کافی هم برای بهینه سازی سایت خود ندارید. این کار را به شرکتهای طراحی سایت و سئو معتبر بسپارید. شرکت طراحی سایت پلن سایت به صورت حرفه ای به طراحی سایت در کرج و سئو سایت میپردازد و سایتی قوی، معتبر، با جایگاهی عالی به شما تحویل میدهد. برای اطلاع از قیمتها و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان پلن سایت در ارتباط باشید. 

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...