ابزار آنالیز سایت | معرفی 8 ابزار کاربردی آنالیز سایت

ابزار آنالیز سایت

<p>آنالیز سایت فرایندی است که برای درک بهتر سایت و انجام کاربردی تر بهینه سازی سایت انجام میشود. با آنالیز سایت درک میکنیم که چه روشهایی برای سئو داخلی یا سئو خارجی سایت بهتر است پیاده کنیم.</p>

پلن سایت
پلن سایت

برای کارآمد بودن سایت باید به سئو و بهینه سازی آن پرداخت. اما این بهینه سازی باید در کنار آنالیز کاربردی و دقیق سایت انجام شود تا نتایج لازم را داشته باشد. این آنالیز سایت چگونه امکان پذیر است؟ به طور مثال از کجا متوجه شویم سایت ما چند بازدید کننده دارد؟ مخاطبان سایت ما بیشتر چه کلماتی را سرچ میکنند؟ چه صفحاتی از سایت ایندکس نشده اند یا چه لینکهایی با مشکل مواجه شده اند؟ برای این کار ابزارهایی وجود دارد که کار مدیران وبسایت ها را بسیار راحت میکند. در این مقاله به معرفی ابزار آنالیز سایت میپردازیم. 

آنالیز سایت چیست؟

آنالیز سایت فرایندی است که برای درک بهتر سایت و انجام کاربردی تر بهینه سازی سایت انجام میشود. با آنالیز سایت درک میکنیم که چه روشهایی برای سئو داخلی یا سئو خارجی سایت بهتر است پیاده کنیم. با پیاده کردن این روشها طبق اطلاعاتی که از آنالیز وبسایت به دست آورده ایم میتوانیم به جایگاه گرفتن سایت و در نتیجه افزایش ترافیک سایت کمک کنیم.

آنالیز سایت چه اهمیتی دارد؟

درکی که از بررسی سایت به دست می آورید به شما این امکان را میدهد تا به بهینه سازی هرچه بهتر سایت بپردازید و تجربه کاربری خیلی بهتری به مخاطبان خود هدیه دهید. به بیان دیگر سبب کسب رتبه بالاتر، افزایش رتبه سایت و رسیدن به اهداف طراحی سایت میشود.

معرفی ابزار آنالیز سایت

Google Search Console

سرچ کنسول یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین ابزارهای آنالیز سایت است که اطلاعات سایت را بر اساس داده های گوگل در اختیار ما قرار میدهد. این ابزار اطلاعات مفیدی از ورودی سایت از قبیل تعداد بازدید، تعداد کلیک، جایگاه سایت، کلمات کلیدی سرچ شده توسط کاربران سایت و مشکلات ایندکس به ما گزارش میدهد.

ابزار بررسی سایت

Google Analytics

این ابزار کاملتر از گوگل سرچ کنسول است و تمام اطلاعات ورودی سایت را در اختیار شما قرار میدهد. ابزار گوگل آنالیتیکس، اطلاعات کاملی از ترافیک سایت، رفتار کاربران، نرخ تبدیل، نحوه ورود کاربر، زمان حضور کاربر در سایت، نوع دستگاه کاربر و کشور و کاربر به وبمسترها میدهد. در این صورت طبق اطلاعاتی که به دست می آورند میتوانند سایت را کاربر پسند کنند.

ابزار گوگل آنالیتیکس

Ahrefs

این ابزار از کاربردیترین ابزارهای آنالیز بک لینکها میباشد و به تجزیه و تحلیل رتبه بندی کلمات کلیدی کمک میکند. به عبارتی علاوه بر این که با Ahrefs میتوانید به تحقیق کلمات کلیدی بپردازید، میتوانید از بک لینکهای سایت و مشکلات آنها نیز اطلاع پیدا کنید. 

ابزار Ahrefs

Alexa

الکسا متعلق به شرکت آمازون و یکی از قدیمیترین ابزارهای تحلیل سایت میباشد. الکسا یک سایت قدرتمند است که به میزان بازدید و محبوبیت سایت رتبه میدهد. به همین دلیل رتبه الکسا بسیار معروف است. ابزار الکسا آنقدر پیشرفت کرده است که در حال حاضر میتواند سایتها را در دسته بندی های مختلف نیز رتبه بندی کند. به طور مثال رتبه یک سایت ایرانی را در بین دیگر سایتهای ایرانی تعیین کند.

ابزار آنالیز سایت

SEMRush

سمراش یک ابزار جامع آنالیز سایت است که اطلاعاتی از قبیل ترافیک پولی و طبیعی سایت، رنکینگ کلمات کلیدی، رقبای سایت و لینکهای فالو و نوفالو در اختیار ما قرار میدهد. این ابزار همچنین یک ابزار بسیار قدرتمند برای آنالیز سایتهای رقیب است و شما میتوانید سایت رقیب مورد نظرتان را در آن قرار دهید و اطلاعات مفیدی از لینکهای داخلی و خارجی و کلمات آن کسب کنید. 

SEMRush

MOZ

ماز نیز یکی از مشهورترین سایتهای آنالیز وبسایت است که به شما در بهبود رتبه سایت کمک میکند. این ابزار اطلاعات مفیدی درباره کلمه کلیدی مورد نظر، بک لینکهای داده شده، مسائل فنی و مشکلات سئو تکنیکال، مشکلات مربوط به محتوای سایت مثل تکراری بودن و جایگاه وبسایت شما در کلمات کلیدی مختلف به ما میدهد و راههای برطرف کردن آنها را هم به ما نشان میدهد. این ابزار برای آنالیز سایتهای رقیبان هم به کار میرود.

ابزار قدرتمند آنالیز سایت

WooRank

وورنک یکی از ابزارهای پرسرعت آنالیز سایت میباشد که گزارشی از وضعیت سئو داخلی و سئو خارجی به شما ارائه میدهد. البته نسخه رایگان آن اطلاعات محدودی در اختیار ما میگذارد. این ابزار به شما کمک میکند جنبه های مربوط به عملکرد سئو سایت خود را شناسایی کنید.

ابزار وورنک

KW Finder

این ابزار نیز از قدرتمندترین ابزارهای بررسی سایت میباشد که مورد توجه بسیاری از شرکتهای بزرگ جهان است. شرکتهایی مانند آدیداس و الکسا از این ابزار بهره میگیرند. KW Finder از ابزارهای مقرون به صرفه است که به شما این امکان را میدهد کلمات کلیدی طولانی تر با سختی و رقابت پایین را پیدا کنید و از آنها در جهت بهینه سازی سایت کمک بگیرید.

بهترین ابزار آنالیز سایت

سخن پایانی

8 ابزار قدرتمند آنالیز سایت را با هم بررسی کردیم. ابزاری که به آنها پرداختیم از محبوبترین و کاربردی ترین ابزارها هستند. استفاده از این ابزار برای سئو و بهینه سازی سایت و بهبود تجربه کاربری ضروری میباشد. با بررسی سایت به وسیله این ابزار میتوانید اطلاعات مفیدی از امتیاز سایت، لینکهای داخلی و خارجی، میزان ترافیک سایت، نرخ تبدیل، جذابیت محتوا، کدهای اعمال شده، امنیت سایت و کراول و ایندکس صفحات به دست آورید.

در صورتی که نیاز به پشتیبانی سایت یا طراحی سایت در کرج دارید، میتوانید به شرکت طراحی سایت پلن سایت اعتماد کنید. پلن سایت متشکل از تیمی حرفه ای است که با سالها تجربه در زمینه طراحی انواع وبسایت به روش برنامه نویسی در خدمت مشتریان محترم خود میباشد.  

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...