نحوه انتخاب رنگ مناسب برای وبسایت

انتخاب رنگ مناسب برای وبسایت

<p>نحوه انتخاب رنگ مناسب برای طراحی سایت نیاز به خلاقیت و داشتن اطلاعات لازم برای هماهنگی رنگها دارد. این که وبسایت شما در چه حوزه ای فعالیت دارد میتواند در انتخاب رنگ مناسب تاثیرگذار باشد.&nbsp;</p>

پلن سایت
پلن سایت

انتخاب رنگ مناسب برای وبسایت میتواند برای شما دشوار باشد و به یکی از دغدغه های شما تبدیل شده باشد. نوشتن محتواهای جذاب و بهینه میتواند منجر به بالا رفتن جایگاه سایت شما و جذب مخاطبان شود اما چیزی که سبب برقرار ارتباط کاربران با وبسایت و برند شما میشود زیبایی سایت شما میباشد. یکی از مهمترین فاکتورهای زیبا سازی سایت نیز رنگ بندی مناسب و جذاب آن است. 

نحوه انتخاب رنگ مناسب برای وبسایت

نحوه انتخاب رنگ مناسب برای طراحی سایت نیاز به خلاقیت و داشتن اطلاعات لازم برای هماهنگی رنگها دارد. این که وبسایت شما در چه حوزه ای فعالیت دارد میتواند در انتخاب رنگ مناسب تاثیرگذار باشد. 

نحوه انتخاب رنگ مناسب برای وبسایت

اهمیت استفاده از رنگهای مناسب در وبسایت

رنگها دارای احساسات مختلفی هستند و هر کدام اطلاعاتی را در اختیار کاربران قرار میدهند. انتخاب رنگ مناسب میتواند هویت سایت و برند شما را بهبود ببخشد. برای مثال رنگ قرمز احساساتی مانند هیجان، شور و شوق را به مخاطبان منتقل میکند، یا رنگ سبز میتواند سبب برانگیختگی احساس تازگی، رشد و زندگی در شما شود. 

انتخاب ترکیب رنگی مناسب برای وبسایت

ابتدا باید حوزه فعالیت سایت خود را مشخص کنید و درک درستی از آنچه ارائه میدهید پیدا کنید. توجه به سن و جنسیت کاربرانتان هم میتواند در انتخاب رنگ مناسب تاثیر بگذارد. برای مثال سایتهایی که خدماتی برای کودکان ارائه میدهند بهتر است از رنگهای گرم و روشن مانند قرمز، صورتی، زرد و بنفش استفاده کنند.

نکاتی برای انتخاب رنگهای مناسب

استفاده از رنگهای مختلف فقط در پس زمینه کار خلاصه نمیشود و متنها هم میتوانند دارای رنگهای متفاوتی باشند. هرچند که برای انتخاب رنگ متن باید دقت و حساسیت بیشتری به خرج دهید، چون اگر رنگ مناسبی را انتخاب نکنید چشم کاربران را خیلی زود خسته میکند. به یاد داشته باشید که حتما از رنگهای مکمل استفاده کنید.

دقت داشته باشید رنگهای صفحات مختلف سایت با هم هماهنگ باشند. استفاده از رنگهای متضاد در هر صفحه جذابیت سایت را به شدت کاهش میدهد. 

حتما برای کسب و کار خود رنگی انتخاب کنید و از آن در تمام صفحات استفاده کنید. استفاده از رنگ یکسان در لوگو و صفحات سایت میتواند برند شما را برای همیشه در ذهن مخاطب ثبت کند.

انتخاب رنگ برای طراحی سایت

روانشناسی رنگها در طراحی سایت

رنگهای گروه آبی

رنگ آبی نشان دهنده اعتماد، اطمینان، امنیت و آرامش است، بنابراین برای سایتهای بیزینسی و وبسایتهای اداری و بانکی بسیار مناسب هستند.

رنگهای گروه قرمز

رنگ قرمز سبب برانگیختگی احساساتی نظیر انرژی، هیجان و جنب و جوش میشود. از این رو برای سایتهایی که مواد غذایی ارائه میکنند میتوانند به کار روند.

رنگهای گروه صورتی

رنگ صورتی نشان دهنده جذابیت، زنانگی، زیبایی و احساسات عاشقانه است. بنابراین از این تن رنگی برای وبسایتهایی که در زمینه بانوان فعالیت میکنند استفاده میشود.

رنگهای گروه زرد

رنگ زرد نمایان کننده جوانی، سرحالی و درخشش است. از این رنگ معمولا در ترکیب با رنگهای دیگر استفاده میشود و استفاده از آن به تنهایی و به مقدار زیاد پیشنهاد نمیشود. این رنگ فشار زیادی به چشم وارد میکند و ممکن است کاربران را خسته کند.

رنگهای گروه سبز

رنگ سبز نشان دهنده طبیعت، زندگی و رشد میباشد و آرامش عجیبی برای چشمها به ارمغان می آورد. کمتر کسی پیدا میشود که به رنگ سبز علاقه نداشته باشد. از این رنگ میتوان در سایتهای گردشگری، آموزش، خدمات ماساژ و ... استفاده کرد. 

رنگهای گروه خاکستری

رنگهای طوسی و خاکستری القا کننده حس سادگی، بی طرفی، دقت و عقلانیت است. از این رنگ بیشتر در صنایع ساختمان سازی، ماشین آلات و تجهیزات صنعتی استفاده میشود.

رنگهای گروه بنفش

رنگ بنفش رنگی بسیار خاص و زیباست که به کاربران احساس جذابیت، ثروت و موفقیت میدهد. از این رنگ میتوان برای محصولات زیبایی استفاده کرد.

سخن آخر

با شناخت رنگها و این که هر کدام از رنگها نشان دهنده چه احساساتی هستند، در انتخاب رنگ مناسب برای وبسایت تصمیم راحتتری خواهید داشت. اگر همچنان در انتخاب رنگ مناسب دودل هستید باید زمان بیشتری را صرف شناخت رنگها و ارتباط رنگها با حوزه های کاری بپردازید. برای انتخاب رنگ باید به چند سوال پاسخ دهید:

خدمات شما مختص آقایان است یا خانمها؟ 

خدمات شما مناسب چه گروههای سنی میباشد؟

آیا به کاربران جوانتر نیاز دارید یا کاربران پولدار و سطح بالا؟

با نحوه انتخاب رنگ مناسب برای وبسایت آشنا شدید. پاسخ به این سوالها میتواند در انتخاب رنگ برای سایت به شما کمک زیادی کند. در صورتی که سوالی در رابطه با طراحی سایت و نحوه انتخاب رنگ مناسب برای سایت دارید میتوانید با کارشناسان شرکت طراحی سایت پلن سایت تماس بگیرید. متخصصان پلن سایت به صورت کاملا حرفه و با زبان برنامه نویسی سایتی زیبا و بی نظیر برای شما طراحی میکنند و خدمات پشتیبانی بسیار قوی به شما عزیزان ارئه میدهند.

برای استفاده از خدمات طراحی سایت در کرج با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...