تکنیکهای افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت

<p>یک ثانیه تاخیر در بارگذاری صفحه، منجر به افزایش نرخ بانس ریت و کاهش 7% فروش، 11% بازدید و 16% رضایت مشتری میشود. با این اوصاف اهمیت بالا بردن سرعت وبسایت مشخص میشود.</p>

پلن سایت
پلن سایت

افزایش سرعت سایت یکی از موارد بسیار مهم در سئو و بهینه سازی سایت میباشد که تاثیر خیلی زیادی روی بهبود تجربه کاربری، کاهش نرخ بانس ریت و در نتیجه افزایش اعتبار نزد موتورهای جستجو دارد. به همین دلیل استفاده از روشهایی برای افزایش سرعت وبسایت برای صاحبان وبسایتها به یک ضرورت تبدیل شده است. در این مقاله ما به روشهایی برای بالا بردن سرعت سایت اشاره و آنها را برای شما بررسی میکنیم.

اهمیت افزایش سرعت سایت

یک ثانیه تاخیر در بارگذاری صفحه، منجر به افزایش نرخ بانس ریت و کاهش 7% فروش، 11% بازدید و 16% رضایت مشتری میشود. با این اوصاف اهمیت بالا بردن سرعت وبسایت مشخص میشود. با افزایش رضایت کاربران، سایت شما نزد موتورهای جستجو نیز اعتبار زیادی میابد و رتبه آن بهبود خواهد یافت.

اهمیت افزایش سرعت سایت

چگونه به خوبی از سرعت سایت خود با خبر شویم و آن را بررسی کنیم؟

زمانی که سایت خود را در مرورگر باز میکنید، مرورگر صفحاتی از سایت را که مشاهده کرده اید در حافظه خود ذخیره میکند تا در بازدید بعدی، با سرعت بالاتری آن را برای شما نمایش دهد. بنابراین نمیتوانید تنها از این راه پی به میزان سرعت وبسایت خود ببرید و نیاز به ابزارهایی برای بررسی سرعت سایت خواهید داشت.

ابزارهای بررسی سرعت وسایت

PageSpeed Insights

یکی از بهترین سایتها برای تست سرعت سایت میباشد که توسط خود گوگل طراحی شده است. این سایت سرعت وبسایت شما را میسنجد و روشهایی را برای بالا بردن سرعت آن پیشنهاد میدهد. یکی از معایب این سایت، محدودیت آن برای کاربران ایرانی است و برای استفاده از آن باید قند شکن استفاده کنید. 

GTmetrix

یکی از محبوبترین سایتها برای ما ایرانی ها جهت بررسی سرعت وبسایت است. این ابزار یک ابزار بسیار کاربردی است که عوامل کاهش سرعت سایت را برای شما به نمایش میگذارد و شما با برطرف کردن آنها شاهد بالا رفتن سرعت آپلود شدن صفحات آن خواهید بود.

تکنیکهای افزایش سرعت سایت

انتخاب هاست مناسب

گاهی انتخاب هاست نامناسب و ارزان قیمت میتواند مشکلاتی برای وبسایت به بار بیاورد. گاهی هاستهای نامناسب منجر به بارگیری آهسته صفحات میشود و کاربران را از مشاهده سایت منصرف میکند. به یاد داشته باشید بازدیدکنندگان زیاد صبور نیستند و پس از چند ثانیه معطلی برای لود صفحه به سرعت از سایت خارج میشوند. این میتواند برای سئوی سایت به شدت بار منفی داشته باشد.

بهینه سازی تصاویر

یکی از عوامل بسیار مهم در سرعت بارگذای صفحات حجم تصاویر است. تصویری که در محتوای سایت انتخاب میکنید باید بهینه سازی شده باشد و حجم مناسبی داشته باشد. یکی از اقدامات موثر برای کاهش حجم عکسها، فشرده کردن آنها قبل از استفاده در سایت توسط سایتهای مرتبط میباشد.

استفاده از CDN

اگر وبسایت شما کاربرانی از کشورهای مختلف دارد، به سراغ استفاده از CDN بروید. با فعالسازی CDN اطلاعات سایت شما در سرورهایی در سراسر جهان ذخیره میشود و هنگامی که کاربری روی سایت کلیک میکند، اطلاعات از نزدیک ترین سرور برای او به نمایش گذاشته میشود. این روند منجر به افزایش سرعت سایت میشود.

فشردن کردن کدها

یکی دیگر از اقدامات موثر در بالا بردن سرعت سایت فشرده کردن فایلهای کدنویسی در Gzip هنگام طراحی سایت میباشد. این کار حجم کدها را تا 70 درصد کاهش میدهد. همچنین سعی کنید سطرهای خالی بین کدها را از بین ببرید و تا جایی که امکان دارد کدها را کوتاه و فشرده کنید.

پرهیز از ایجاد ریدایرکتهای زیاد

ریدایرکتها باعث انتقال یک صفحه به صفحه جدید میشوند. با افزایش تعداد این ریدایرکتها سرعت سایت نیز به مرور کاهش میابد، بنابراین باید از ایجاد ریدایرکتهای زیاد اجتناب کنید.

استفاده از حافظه کش

زمانی که از سایتی بازدید میکنید، مرورگر اطلاعات سایت را در حافظه خود ذخیره میکند و برای دفعه بعدی که قصد باز کردن آن سایت را دارید، با سرعت بیشتری آن را برای شما بارگذاری میکند. 

تکنیکهای افزایش سرعت سایت

سرعت استاندارد سایت چقدر است؟

استاندارد سرعت لود شدن سایت 3 ثانیه میباشد و اگر سایت شما تا 3 ثانیه پس از کلیک بارگذاری شود از سرعت خوبی برخوردار میباشد. سرعت سایت تا 7 ثانیه نیز قابل قبول است اما به همان میزان ممکن است ترافیک و بازدیدکننده کمتری داشته باشد. در صورتی که زمان بارگذاری صفحه بیشتر از 10 ثانیه طول بکشد، سایت شما با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد و رضایت کاربران را کسب نخواهد کرد.

سخن پایانی

روشهای افزایش سرعت سایت را بررسی کردیم. امیداوریم که با رعایت این راهکارها سایت شما به سرعت بسیار مناسبی برسد. در صورتی که ابهامی در خصوص سرعت سایت داشتید میتوانید سوالات خود را با کارشناسان پلن سایت در میان بگذارید. شرکت طراحی سایت پلن سایت با دانش برنامه نویسی و تخصص و تجربه چندین ساله در طراحی و سئو سایت، بهترین و با کیفیت ترین خدمات را همراه با پشتیبانی قوی به شما عزیزان ارائه میکند. 

برای استفاده از خدمات طراحی سایت در کرج با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...