بک لینک چیست؟ | بهترین روشهای ساخت بک لینک

بک لینک چیست؟

<p>متن یا عکسی که با کلیک بر روی آن به صفحه دیگری منتقل میشوید، لینک نامیده میشود. در صورتی این لینک توسط&nbsp;سایت دیگری به یکی از صفحات شما داده شده باشد، نام آن بک لینک میباشد.</p>

پلن سایت
پلن سایت

یکی از اقدامات بسیار مهم در سئو سایت، گرفتن بک لینک از سایتهای معتبر است. با کمک بک لینک میتوانید اعتبار سایت خود را افزایش داده و رتبه آن را بهبود ببخشید. در این مقاله به بررسی این که بک لینک چیست میپردازیم و شما را با انواع بک لینک، روشهای بک لینکسازی و اهمیت آن در سئو سایت آشنا میکنیم. با ما همراه باشید.

بک لینک چیست؟

متن یا عکسی که با کلیک بر روی آن به صفحه دیگری منتقل میشوید، لینک نامیده میشود. در صورتی این لینک را سایت دیگری به یکی از صفحات شما دهد، نام آن بک لینک میباشد. در حقیقت لینکی که از سایتهای دیگری به غیر از سایت خودتان گرفته باشید یک بک لینک به شمار میرود.

ساخت بک لینک چه تاثیری روی سئو سایت دارد؟

زمانی که سایتی به صفحه شما لینک میدهد در واقع به گوگل میگوید این صفحه از محتوای مفید و با کیفیتی برخوردار است، بنابراین گوگل این بک لینکها را یک امتیاز مثبت تلقی میکند. هرچه بک لینکهای با کیفیت یک سایت بیشتر باشد، از امتیاز، ارزش و جایگاه بالاتری نزد گوگل برخوردار است. با این تفاسیر ساخت بک لینک نقش مهمی در بهینه سازی سایت و بهبود رتبه دارد.

اهمیت بک لینک

آشنایی با انواع لینک

لینک فالو یا دوفالو (Dofollow)

ساده ترین نوع لینکها، لینکهای فالو هستند که هنگامی که رباتها در طول خزش خود از سایت به این لینک ها برخورد میکنند، آنها را دنبال میکنند، به صفحه مقصد رفته و آن را نیز خزش میکنند. لینکهای فالو به معنی این هستند که صفحه مبدا، صفحه مقصد لینک را قبول دارد و اعتبار خود را به آن انقال میدهد.

لینک نوفالو (nofollow)

در این لینکها سایت مبدا اعتبار خود را سایت مقصد انتقال نمیدهد و به رباتهای گوگل میفهماند که سایت مقصد را نمی شناسد و آن را قبول یا رد نمیکند، از این رو این لینکها هیچ تاثیری روی سئو سایت نمیگذارند. 

لینک اسپانسر شده (Sponsored)

لینک اسپانسری یا تبلیغاتی لینکهایی هستند که در ازای قرار دادن آنها در سایت پول دریافت میشود. این لینکها برای سایتهای مقصد جنبه تبلیغاتی دارد.

لینک UGC

لینکهای UGC یا User Generated Content به لینکهایی گفته میشود که توسط افرادی غیر از مدیران و نویسندگان سایت ایجاد میشود. این لینک ها میتوانند توسط کاربران در انجمنها، نظرها و ... منتشر شوند.

روشهای بک لینک سازی

خرید رپورتاژ آگهی

در روش خرید رپورتاژ آگهی شما این امکان را دارید تا با پرداخت هزینه در سایتهای معتبر مقاله منتشر کنید و به تعدادی که در قوانین رپورتاژ آن سایت نوشته شده است بک لینک در آن ایجاد کنید. با استفاده از یک یا چند رپورتاژ قوی میتوانید تاثیر فوق العاده مثبتی روی سایت خود بگذارید.

ایجاد بک لینک در فرومها و انجمنها

یکی دیگر از روشهای کاربردی برای ساخت بک لینک معتبر، ایجاد لینک در سایتهای فروم و انجمنها میباشد. برای این کار ابتدا باید فرومهای مرتبط با کسب و کار خود را شناسایی کنید و سپس به انتشار محتوا یا ساخت پروفایل در آن بپردازید. یکی از مزایای ایجاد بک لینک در فرومها، امکان ساخت لینکهای درون محتوا و لینکهای پروفایلی میباشد. 

لینک دهی به سایت در شبکه های اجتماعی

در حال حاضر شبکه های اجتماعی زیادی مانند اینستاگرام، یوتیوب، لینکدین، توییتر و ... وجود دارند که کاربران و دنبال کننده های فراوانی دارند. گذاشتن لینک در این شبکه ها میتواند به سایت کمک کند ترافیک خیلی بالایی بگیرد و جایگاه آن بهبود یابد.

ایجاد پست مهمان

برخی از سایتها که از اعتبار خوبی برخوردار هستند که مدیران سایتها این امکان را میدهند تا مقالاتی را منتشر کنند. البته هنگام ساخت بک لینک در این سایتها باید توجه داشته باشید مدیر سایت لینکهای شما را نوفالو نکند.

روشهای ساخت بک لینک

هنگام بک لینک سازی به چه نکاتی باید توجه کنید؟

قبل از ساخت بک لینک و رفتن سراغ سئو خارجی وبسایت، ابتدا به سئو داخلی سایت توجه کنید. دقت داشته باشید تولید محتوای سئو شده، استفاده از تصاویر کم حجم بهینه شده،استفاده از هاست با کیفیت و کدهای سئو شده را رعایت کرده باشید. همچنین ساخت لینکهای داخلی با کیفیت را در اولویت کار خود قرار دهید.

از انکرتکستهای مختلف برای بک لینک سازی استفاده کنید. میتوانید از نام برند، کلمه کلیدی هم خانواده یا هم معنی کلمه اصلی استفاده کنید. استفاده از انکرتکست کلیک کنید و مطالب مفید هم میتواند راهکار خوبی باشد.

یک راه برای ایجاد بک لینک با کیفیت استفاده از خود لینک صفحه در محتوا میباشد. برای این کار میتوانید آدرس صفحه را در مطلب قرار داده و سپس آن را به همان صفحه لینک کنید. 

لینکسازی ها را به تعداد زیاد انجام ندهید. یادتان باشد که کیفیت لینکها از اهمیت بیشتری نسبت به تعداد آنها برخوردار است. پس به جای لینکسازی های زیاد از بک لینکهای کم، با کیفیت و قوی استفاده کنید.

به سایتهایی که در آنها بک لینکسازی میکنید، توجه کنید. هیچگاه در سایتهایی که میزان اسپم بالایی دارند، بک لینک گذاری نکنید. 

همزمان از لینکهای فالو و نوفالو استفاده کنید تا برای گوگل طبیعی جلوه کند.

لینک سازی ها را برای صفحات مختلف وبسایت خود انجام دهید. 

سخن پایانی

در این مقاله دانستید که بک لینک چیست و با انواع بک لینک و اهمیت آنها در سئو سایت آشنا شدید. در صورتی که نیاز به یک متخصص حرفه ای در حوزه سئو و طراحی سایت کرج دارید، میتوانید با کارشناسان شرکت طراحی سایت پلن سایت در ارتباط باشید. پلن سایت یک شرکت تخصصی است که سالهاست در زمینه طراحی انواع سایت، اعم از سایت فروشگاهی، سایت شرکتی، سایت پزشکی و ... فعالیت دارد. 

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...