Anchor Text چیست؟ بررسی انواع انکر تکست

Anchor Text چیست؟ بررسی انواع انکر تکست

<p>افرادی که به دنبال جواب (انکرتکست چیست؟) هستند، یعنی با مباحث طراحی سایت و بهینه سازی آن، آشنایی دارند. اگر می&zwnj;خواهید جواب سوالات خود درباره انکرتکست را&nbsp;دریافت کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.</p>

پلن سایت
پلن سایت

احتمالا با مفاهیم سئو آشنایی دارید که در جستجوی پاسخ این سوال هستید. انکر تکست جزو مفاهیمی است که کمتر به آن پرداخته شده است، ولی این موضوع دلیل بر بی اهمیت بودن آن نیست و باید برای بهینه سازی سایت با انکر تکست، آشنایی داشت. در این مطلب، انکر تکست و انواع آن بررسی شده است، پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

انکرتکست چیست؟

انکرتکست به متن یا کلمه ای گفته می‌شود که به سایت دیگر لینک شده باشد. به طور مثال اگر روی این کلمه موتور جستجو چیست؟ کلیک کنید، وارد صفحه دیگری می‌شوید. در این لینک دهی، انکرتکست و کلمه ای که لینک داده شده، موتور جستجو چیست؟ می‌باشد. حتی منویی که در بالای سایت مشاهده می‌کنید، به صفحات دیگر لینک داده شده اند و شامل انکر تکست می‌باشند. کلماتی مانند صفحه اصلی، درباره ما و تماس با ما همان انکرتکست می‌باشند که به صفحات مربوطه خود لینک شده اند.

 

آشنایی با ساختار لینک

برای این که بهتر بتوانید انکرتکست را درک کنید، ساختار کد HTML لینک، آورده شده است:

 html انکرتکست در کد


انکر تکست بسیار برای گوگل اهمیت دارد زیرا باید لینک دهی های مرتبط صورت گرفته باشد و کلمه ای که برای لینک دهی استفاده می‌شود، بی ربط نباشد. استفاده از لینک های نامرتبط و کلماتی که با لینک مرتبط نیستند، منجر به جریمه شدن سایت می‌شود. پس از کلمه ی مناسبی برای لینک دهی استفاده کنید.
 

انواع انکرتکست

انکر تکست ها، انواع مختلفی دارند که شامل موارد زیر می‌شود:

انکرتکست عمومی Generic Anchors

این انکرتکست ها بیشتر در گذشته استفاده می‎شد که با عناوینی مانند اینجا را کلیک کنید و ادامه مطلب و… شناخته می‌شد.
این انکرتکست ها از نوع عمومی هستند و استفاده آن ها توصیه نمی‌شود. این انکرتکست ها عبارتند از:

  • ادامه مطلب
  • اطلاعات بیشتر
  • اینجا
  • بیشتر بخوانید
  • درباره نویسنده
  • این وب سایت

 

انکرتکست مترادف LSI Anchors 

LSI مخفف عبارت Latent Semantic Indexing است. یعنی به جای استفاده از کلمه کلیدی هدف، از کلمات مترادف آن استفاده شود.

 

انکرتکست طولانی  Long Tail Anchors 

تفاوت این انکرتکست با انکرتکست های دیگر در طولانی بودن آن است. این انکر تکست طول کاراکتر زیادی دارد و به طور مثال گواهینامه SSL چیست؟ بررسی تاثیر SSL در سئو سایت می‌باشد.

 

انکرتکست انطباق نصفه  Partial Match 

کلمه کلیدی که می‌خواهد لینک داده شود به صورت نسبی حضور داشته باشد. 

 

انکرتکست بدون متن  Naked Anchors

در صورتی که از هیچ کلمه ای برای لینک دهی استفاده نشود، یعنی از این نوع انکرتکست استفاده شده است. به عنوان مثال، اگر از آدرس وبسایت به این صورت https://plansite.ir به خود وب سایت لینک داده شود یعنی از انکرتکست نوع Naked استفاده شده است.

 

انکرتکست انطباق دقیق exact match

فرض کنید برای هر صفحه از سایت خود، یک کلمه کلیدی تعیین کرده باشیم. اگر دقیقا از همان کلمه کلیدی برای لینک دادن به صفحه سایت استفاده شود، یعنی از انکرتکست انطباق دقیق استفاده شده است.

 

انکرتکست تصاویر  Image Anchors 

می توان از تصاویر به آدرسی که می‌خواهیم، لینک بدهیم. حال شاید برای شما این سوال پیش بیاید که انکرتکست تصویر چیست؟ در اینجا یک متن جایگزین تصویر وجود دارد که به عنوان انکرتکست در نظر گرفته می‌شود.

 

انکرتکست نام برند  Branded Anchors

در این نوع لینک دهی، از نام خود برند برای لینک دادن استفاده می‌شود. به طور مثال اگر از کلمه پلن سایت به https://plansite.ir، لینک داده شود، یعنی از انکرتکست نام برند، استفاده شده است.

 انواع انکرتکست ها را بررسی کردیم که می‌توانید هر کدام را در لینک سازی های خود به صورت مرتبط و مفید به کار ببرید. توجه داشته باشید که لینک سازی های شما باید به صورت طبیعی باشد و نباید موتور های جستجو به روند لینک سازی شما شک کنند و سایت را جریمه کنند.

 

چگونه انکرتکست را به صورت بهینه شده برای سایت استفاده کنیم؟

برای اینکه از انکرتکست ها به صورت بهینه استفاده کنید، به نکات زیر توجه کنید:

استفاده از انکر تکست های واضح

در صورتی که می‌خواهید سایت شما کاربر پسند باشد و لینک های آن کاربردی باشد، از انکرتکست های ساده و مشخص استفاده کنید. استفاده از کلمات مشخص، باعث می‌شود تا کاربر متوجه شود به چه صفحه ای لینک می‌شود.

استفاده متنوع از انکرتکست ها

هیچ وقت از یک انکر تکست مشخص، به صورت چند بار و تکراری استفاده نکنید زیرا این کار آسیب زیادی به سایت می‌زند. حتما از انکرتکست های مرتبط و مختلف برای لینک دادن استفاده کنید.

 لینک دهی به سایت های معتبر

توجه کنید که لینک خود را به سایت های معتبر متصل کنید، زیرا لینک دهی به سایت دیگر، به معنای معتبر دانستن آن سایت است. اگر به صفحات اسپم لینک بدهید در نهایت توسط گوگل جریمه خواهید شد.

لینک سازی داخلی با انکرتکست انطباق دقیق

برای ارتباط بین صفحات خود بهتر است از انکرتکست Exact Match، استفاده کنید. همچنین اگر قصد دارید از سایتی بک لینک بگیرید، بهتر است از انکرتکست انطباق دقیق استفاده کنید.

انکرتکست ها و انواع آن ها را معرفی کردیم تا حتما با نحوه استفاده آن ها در بهینه سازی سایت آشنا شوید. مباحث زیادی مانند انکرتکست ها وجود دارند که در بهینه سازی سایت به آن ها توجه زیادی نمی‌شود، ولی پلن سایت سعی دارد که همه مباحث را آموزش دهد. در صورتی که سوالی برای بهینه سازی سایت خود دارید، می‌توانید با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...