کیورد استافینگ (Keyword Stuffing) چیست؟

کیورد استافینگ (Keyword Stuffing) چیست؟

<p>در این مقاله با کیورد استافینگ و روش های جایگزین آن آشنا می&zwnj;شوید تا سایت شما دچار جریمه توسط گوگل نشود. دانستن تکنیک های سئو کلاه سیاه بسیار مهم است. زیرا مرز بین سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید، بسیار باریک است و ممکن است به صورت ناخودآگاه دچار آن شده باشید. پس حتما برای آشنایی با کیورد استافینگ تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.</p>

پلن سایت
پلن سایت

کیورد استافینگ از روش های سئو کلاه سیاه است که می‌تواند سئو سایت شما را نابود کند. برای افزایش رتبه سایت خود، ممکن است در جستجوی روش های سریع تری باشید، اما این روش ها برای مدتی جوابگو است و بعد از متوجه شدن توسط موتورهای جستجو، رتبه سایت از بین خواهد رفت. کیورد استافینگ (Keyword Stuffing) هم از روش هایی است که در گذشته برای افزایش رتبه در گوگل استفاده می‌شد. در ادامه درباره ی این روش، توضیحاتی داده می‌شود تا به طور کامل با آن، آشنا شوید.

کیورد استافینگ (Keyword Stuffing) چیست؟

مفهوم کیورد استافینگ به معنای پر کردن محتوا با کلمه کلیدی می‌باشد. ممکن است در ابتدا برای شما سوال پیش بیاید که چرا استفاده از کلمات کلیدی باید مضر باشد؟ در کیورد استافینگ زمانی انجام می شود که چگالی کلمه کلیدی بیش از حد باشد. یعنی تعداد دفعاتی که کلمه کلیدی در متن استفاده می‌شود، بسیار زیاد باشد. در صورتی که بخواهید نتیجه خوبی بگیرید، باید از کلمات کلیدی به اندازه استفاده کنید.

در سال های قبل، بسیاری از افراد برای افزایش رتبه سایت خود از کیورد استافینگ به این روش استفاده می‌کردند. آن ها کلمات کلیدی مربوطه را در صفحات سایت قرار داده و رنگ آن ها را با رنگ پس زمینه صفحه یکسان می‌کردند. در این حالت، کاربران متوجه تعداد زیاد کلمات کلیدی نمی‌شوند، زیرا همرنگ پس زمینه صفحه است. اما این کلمات برای موتورهای جستجوی گوگل قابل تشخیص هستند و بعد از متوجه شدن اینکه از این تکنیک استفاده کردید، سایت شما را جریمه خواهند کرد.

 

چرا نباید از کیورد استافینگ استفاده کرد؟

این روش در گذشته می توانست به بهبود رتبه سایت کمک کند. اما گوگل هر ساله الگوریتم های خود را به روزرسانی می‌کند و به همین دلیل، برای موتورهای جستجو پیدا کردن چنین روش هایی کار ساده ای است. از دلایلی که آسیب زننده بودن روش های کیورد استافینگ را نشان می‌دهد، عبارتند از:

Keyword stuffing توسط گوگل قابل تشخیص است

گوگل به قدری الگوریتم های خود را هوشمند می‌کند که کاملا متوجه می‌شوند که چه سایتی از تکرار کلمات کلیدی بیش از حد استفاده کرده است. گوگل بعد از اینکه متوجه شود سایت شما از کیورد استافینگ استفاده کرده است، سایت شما را جریمه خواهد کرد. این جریمه ممکن است تبعات زیادی برای سایت شما داشته باشد. پس بهتر است از انجام این روش بیهوده، خودداری کنید.

کیورد استافینگ برای کاربران جذاب نیست

تولید محتوا باید به صورت مفید برای کاربر انجام شود تا نیاز او برطرف شود. استفاده زیاد از کلمات کلیدی، محتوا را برای کاربر غیر قابل درک می‌کند و یک متن بی کیفیت را به او نشان می‌دهد. قطعا چنین متنی باعث ارتباط با مخاطب نمی‌شود و او از سایت خارج خواهد شد. بنابراین سعی کنید در حد معقول از کلمات کلیدی استفاده کنید تا یک محتوای مفید برای کاربر و گوگل داشته باشید. دقت داشته باشید که حتی گوگل، الگوریتم های خود را براساس رضایت کاربر به روز کرده است. پس اگر کاربر پسند بودن سایت خود را اولویت اصلی قرار ندهید، رتبه بالایی نخواهید داشت. 

 

چرا بعضی سایت ها با وجود استفاده از کیورد استافینگ رتبه خوبی دارند؟

اغلب سایت هایی که رتبه خوبی دارند به صورت بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده نکردند. اما اگر سایتی را دیدید که این تکنیک را استفاده کرده بود، جنبه های دیگر سایت او را نیز بررسی کنید. زیرا گوگل شاخص های زیادی برای رتبه دادن به سایت دارد و نمی‌توان با مشاهده یک تکنیک، رتبه بالا را به او ربط دهیم.

برای استفاده از تکنیک های سئو، باید بررسی های دقیقی انجام دهید. اگر در جستجوهای خود، روش هایی را مشاهده کردید که به سئو کلاه سیاه ارتباط پیدا می‌کنند، سعی کنید از آنها استفاده نکنید.

چگونه از کلمات کلیدی درست استفاده کنیم تا دچار کیورد استافینگ نشویم؟

طبق مطالب گفته شده، زیاده روی در استفاده کلمات کلیدی باعث جریمه شدن توسط گوگل می‌شود. اما چگونه به طور استاندارد از کلمات کلیدی استفاده کنیم؟ در ادامه، چندین موارد برای استفاده درست از کلمات کلیدی شرح می‌دهیم تا دچار مشکل جریمه از سمت گوگل نشوید. این موارد عبارتند از:

 • نوشتن محتوای بیشتر از 300 کلمه

برای اینکه بتوانید از کلمات کلیدی خود در محتوا استفاده کنید، باید محتوای شما بیشتر از 300 کلمه باشد تا هم اطلاعات مفیدی را دربربگیرد هم از نظر موتورهای جستجو بتواند رتبه بگیرد.

 

 • تکرار کلمات کلیدی با چگالی مناسب

از کلمه کلیدی به طور استاندارد در متن استفاده کنید. یعنی به صورت بسیار طبیعی این کلمات را در متن به کار ببرید. سعی کنید چگالی کلمات کلیدی را کمتر از 2 درصد در نظر بگیرید.

 

 • در نظر گرفتن کلمه کلیدی مناسب برای هر صفحه

وقتی برای هر صفحه یک کلمه کلیدی مناسب در نظر می‌گیرید، ساختار مرتبی برای صفحات خود خواهید داشت. به این صورت هر صفحه با توجه به عنوان و موضوعی که دارد به موتورهای جستجوگر معرفی می‌شود.

 

 • استفاده از کلمات هم خانواده

زمانی که از کلمه کلیدی اصلی در محتوای خود استفاده کردید برای اینکه بتوانید محتوای خود را برای درک موتورهای جستجو، ساده تر کنید، از کلمات هم معنی کلمه کلیدی خود استفاده کنید. الگوریتم های گوگل با بررسی کلمات مترادف و هم معنی، بهتر می‌توانند ماهیت محتوای شما را درک کنند و امکان گرفتن رتبه مناسب بیشتر خواهد شد.

 

 • استفاده از معادل انگلیسی کلمه کلیدی

بسیاری از کلمات کلیدی که در حوزه کاری سایت شما وجود دارد، دارای معادل انگلیسی هستند، یا هم به صورت فارسی و هم به صورت انگلیسی سرچ می‌شوند. بنابراین بهتر است از هر دو صورت یک کلمه استفاده کنید تا کاربر به هر گونه ای که سرچ کرد، سایت شما بالا بیاید.

 

 • استفاده از کلمات کلیدی در بخش های مختلف صفحه

می‌توان به جای استفاده کلمه کلیدی تنها در متن صفحه، از آن در عناصر دیگر سایت هم استفاده نمود. این بخش ها معمولا توسط کاربران کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند اما گوگل به آنها توجه زیادی می‌کند. این بخش ها عبارت است از:

 • ویژگی alt تصاویر
 • آدرس صفحه
 • توضیحات متا
 • تگ های عنوان
 • آدرس صفحه
 • اولین پاراگراف متن

 

جمع بندی

کیورد استافینگ از روش های گول زننده ای است که ممکن است شما را برای استفاده از آن ترغیب کند. اما توجه داشته باشید که این روش ممکن است برای کوتاه مدت بازده خوبی داشته باشد و بعد از متوجه شدن توسط موتورهای جستجو، سایت شما جریمه می‌شود. این جریمه می‌تواند منجر به قرار گرفتن سایت شما در لیست سیاه شود. بنابراین بهتر است از راهکارهای جایگزین آن که در مقاله مطرح شد، استفاده کنید. اگر سوالی در مورد این روش دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین برای دریافت مشاوره در زمینه طراحی سایت و سئو می‌توانید با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...