تشخیص زبان برنامه نویسی و تکنولوژی های مورد استفاده

تشخیص زبان برنامه نویسی و تکنولوژی های مورد استفاده

<p>برای تشخیص دادن تکنولوژی های برنامه نویسی مورد استفاده در وب سایت و نوع زبان برنامه نویسی تا انتهای این مقاله از مجموعه پلن سایت با ما همراه باشید تا بتوانید برای تمامی سوالات خود پاسخ مناسبی پیدا کنید.</p>

پلن سایت
پلن سایت

نحوه شناسایی تکنولوژی‌های به کار رفته در یک وبسایت

سایت‌های متنوعی که در اینترنت مشاهده می شود، با استفاده از ابزارها و تکنولوژی‌های مختلفی ساخته شده‌اند که این تکنولوژی‌های توسعه وب به مجموعه‌ای از زبان‌های برنامه نویسی و سایر ابزار مرتبط اشاره دارند.

توسعه وب فرآیندی می باشد که دارای بخش‌های مختلفی بوده و توسعه هر بخش به دانش و ابزار مخصوص خود نیاز دارد. برای ساخت یک وب سایت باید طراحی المان‌های گرافیکی و محل قرار گرفتن عناصر سایت، توسط یک طراح انجام شود و سپس یک توسعه دهنده فرانت اند باید این طراحی را با استفاده از زبان‌های برنامه نویسی به صورتی پیاده سازی کند که در مرورگرهای مختلف به درستی نمایش داده شود.

دلیل آگاهی از تکنولوژی‌های به کار رفته در ساخت یک وب سایت

ممکن است دلایل زیادی برای شناخت زبان برنامه نویسی یک وب سایت وجود داشته باشد اما معمولا سه دلیل زیراز سایر دلایل بسیار مهمتر هستند:

  • در مورد تکنولوژی‌ها و زبان‌های برنامه نویسی وب ممکن است برای برخی افراد کنجکاوی ایجاد شود.
  • ممکن است افرادی به عنوان متخصص امنیت مشغول به فعالیت باشند و بخواهند بر روی تکنولوژی‌های سایت خود نظارت داشته باشند.
  • ممکن است قصد تحقیق درباره سایت‌ها و تکنولوژی‌های به کار رفته در آن‌ها وجود داشته باشد.

معرفی وب سایت‌ها و افزونه‌های تشخیص زبان برنامه نویسی سایت

در این قسمت به قوی‌ترین و معروف‌ترین وب سایت‌هایی که می‌توان تکنولوژی‌های به کار رفته در ساخت یک وب سایت را تشخیص داد، اشاره شده است:

وب سایت Built With

با استفاده از این وب سایت افراد می توانند به جواب بسیاری از سوالات خود برسند، برای مباحث سئو و بازاریابی اینترنتی نیز این سیستم پیشنهاد می شود. این وب سایت ابزارهای متنوعی برای بحث فروش و مارکتینگ اینترنتی ارائه داده و می توان از امکانات تشخیص تکنولوژی این وب سایت استفاده کرد.

https://builtwith.com

وب سایت Hunter

این وب سایت به صورت تخصصی درباره جستجو کردن در حوزه آدرس های دامین اینترنتی و کسب اطلاعات از آنها فعالیت کرده و افراد می توانند در قسمتی از این وب سایت که با عنوان تشخیص تکنولوژی ها یا Tech Lookup معرفی شده است، آدرس وب سایت را وارد کنند و اطلاعات خوبی در زمینه وب سایت مورد نظرشان به دست بیاورند. این وب سایت برای پیدا کردن آدرس های ایمیل و تشخیص اصل و جعلی بودن ایمیل نیز کاربرد دارد.

https://hunter.io/techlookup

وب سایت Wappalyzer

یکی از بهترین وب سایت های تشخیص تکنولوژی حوزه وب Wappalyzer می باشد که دارای یک Add-On برای مرورگرها بوده و به راحتی می توان بدون نیاز به وارد شدن به وب سایت به صورت مستقیم در هر وب سایتی بلافاصله تکنولوژی مورد استفاده در آن سایت را تشخیص داد. این وب سایت CMS ای که از آن استفاده شده را نشان داده، ابزار تجارت الکترونیک یا فروشگاه سازی که در وب سایت استفاده شده است را نمایش می دهد، نسخه های مورد استفاده از این ابزارها در وب سایت و فریمورک های برنامه نویسی استفاده شده در وب سایت را به نمایش می گذارد.

https://www.wappalyzer.com

وب سایت W3Techs

این وب سایت برخلاف ظاهر قدیمی که دارد می تواند اطلاعاتی در خصوص وب سایت ها در اختیار شما قرار دهد که کمتر وب سایتی این قابلیت را دارد و همچنین علاوه بر این اطلاعات می تواند به شما نام سرویس دهنده میزبانی وب سایت، اطلاعات SSL وب سایت، سیستم عامل مورد استفاده، نام دیتاسنتر، نوع فشرده سازی و ابزارهای Cookie مورد استفاده، ساختار Structured Data گوگل مورد استفاده و نوع تصاویر را به شما ارائه دهد.

https://w3techs.com/sites

وب سایت Hexometer

یکی از دقیق ترین وب سایت های تشخیص تکنولوژی های وب سایت Hexometer می باشد که این وب سایت سرویس های متنوعی ارائه داده و در زمینه تحلیل رقبا و تجزیه و تحلیل صفحات وب برای تجارت الکترونیک بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. Stack Checker مهمترین قسمت این وب سایت می باشد که اطلاعات بسیار خوبی را در خصوص وب سایت های مورد نظر شما در خصوص تکنولوژی های بکار رفته ارائه می دهد.

https://hexometer.com/stack-checker

وب سایت NetCraft

یکی از قدیمی ترین و با کیفیت ترین وب سایت های حوزه تشخیص تکنولوژی های موجود در یک وب سایت NetCraft می باشد که این وب سایت سرویس های بسیار متنوعی برای مباحث مختلف وب ارائه می دهد اما قسمت What that site running آن یکی از مهمترین کاربردها را در این بحث دارد که کافیست آدرس وب سایت مورد نظر خود را در این قسمت وارد کنید تا تمام اطلاعات آن نمایش داده شود.

https://sitereport.netcraft.com

تقریبا خروجی اکثر این وب سایت ها مشابه یکدیگر بوده و برخی از آنها بهتر نیز عمل می کنند. به عنوان یک هکر یا نفوذگر باید از چند ابزار برای گزارشگیری استفاده کرد و با مقایسه آنها دقت خروجی را افزایش داد.

توجه کنید که خروجی این وب سایت ها قطعی نبوده و ممکن است با استفاده از مکانیزم های مبهم سازی یا Obfuscation خروجی اشتباهی را به درخواست کننده ها ارائه دهد.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...