آشنایی با 6 پلاگین پرکاربرد جی کوئری در 2024

آشنایی با 6 پلاگین پرکاربرد جی کوئری در 2024

<p>در میان تمامی کتابخانه های ساخته شده برمبنای جاوا اسکریپت، جی کوئری از محبوبترین و پرکاربردترین کتابخانه به زبان جاوا اسکریپت می باشد. با توجه به سادگی و راحتی کار با Jquery، ساخت پلاگین با جی کوئری بسته به پروژه تعریف شده زمانبر و سخت می شود. در ادامه به بررسی&nbsp;6 پلاگین پرکاربرد جی کوئری در سال 2024 اشاره می کنیم.</p>

پلن سایت
پلن سایت

اگر با جاوا اسکریپت کد نویسی می کنید، jQuery اولین کتابخانه ای است که باید آن را نصب کنید. کتابخانه سبک جاوا اسکریپت دارای ویژگی های اصلی مانند مدیریت Ajax، انیمیشن، مدیریت رویداد و... می باشد که اسناد HTML را بهینه و ساده تر می نماید. کار با جاوا اسکریپت از طریق این کتابخانه بسیار راحت تر می شود.

توسعه دهندگان، پلاگین های ساخته شده بر روی چارچوب jQuery را به صورت رایگان منتشر می کنند و می توانند ویژگی ها و جلوه های کلیدی مختلفی را از جمله  تکمیل خودکار، آپلود فایل یا بزرگنمایی تصویر به وب سایت شما اضافه کنند.

صرفه جویی در زمان با پلاگین های جی کوئری

مدیران وب سایت ها و توسعه دهندگان وب، جی کوئری را فرصتی برای گسترش عملکرد پیش‌فرض وب‌سایت با افکت‌ها و اسکریپت‌های افزوده می‌دانند که منجر به بهبود تجربه کاربر شده و به طور کامل برای نیازهای اصلی آن تنظیم می‌شود. این افزونه‌ها و افکت‌ها باعث بهینه‌سازی عملکرد می شود و شما می توانید آنها را در موقعیت های مختلفی اعمال کنید.

معرفی پلاگین های کاربردی jquery

در ادامه به 6 پلاگین پرکاربرد جی کوئری اشاره شده است:

jQuery Avgrund 

github) jQuery Avgrund) یک پلاگین جی کوئری کوچک و کم حجم برای ساخت یک Dialog Box شیک می باشد که این پلاگین با CSS نیز توسعه داده می شود و کار با آن بسیار راحت می باشد. برای کار با این پلاگین تنها باید فایل js مربوطه را به سند خود اضافه کرده و طبق داکیومنت آن پیش رفت. 

پلاگین jQuery Avgrund 

jQuery File Upload

github) jQuery File Upload) یک ویجت جهت آپلود فایل با قابلیت هایی همچون انتخاب همزمان چند فایل، drag & drop، نوار progress و نمایش پیش فرض تصویر انتخاب شده می باشد که با انواع دامنه ها سازگار بوده و از فایل های خرد شده پشتیبانی می کند. همچنین اطلاعات کافی و لازم را در مورد فایل و نتیجه آپلود فایل را به شما ارائه می دهد و امکان تغییر سایز تصویر در سمت کاربر نیز داده می شود این پلاگین با کلیه زبان های محبوب سمت سرور از جمله PHP ،Python ،Ruby on Rails ،Java ،Node.js ،Go  و... به خوبی کار کرده و به راحتی به پروژه اضافه می شود.

پلاگین jQuery File Upload

jQuery Knob

github) jQuery Knob) یک پلاگین جی کوئری جهت دریافت عناصر ورودی عددی توسط کاربران می باشد که حتی با گوشی های هوشمند لمسی هم سازگار بوده و می توانید عناصر عددی را با کلیک، لمس، موس و حتی دکمه های کیبورد نیز مدیریت کنید.

پلاگین jQuery Knob

Textillate.js

github) Textillate.js) یک پلاگین jquery حرفه ای از ترکیب دو کتابخانه قدرتمند animate.css  و  lettering.js به جهت ساخت متون به صورت انیمیشن می باشد که افکت های به کار رفته برای متن ها بسیار جذاب است و سیستم مدیریت آسانی دارد.

پلاگین Textillate.js

Fancybox

این پلاگین لایت باکس می تواند انواع مختلف رسانه ها را در یک پنجره تاریک نمایش دهد. علاوه بر تصاویر و ویدیوها، محتوای سفارشی مانند Google Maps را نیز پذیرا بوده و می تواند اندازه ها را متناسب با آنها تغییر دهد. همچنین با CSS و جاوا اسکریپت به راحتی می توانید این پلاگین را توسعه دهید. استفاده از این پلاگین جی کوئری در پروژه های منبع باز یا تجاری با مجوز رایگان می باشد.

پلاگین Fancybox

jQuery Countdown

این پلاگین جی کوئری جهت نمایش تعداد روزها، ساعات، دقایق و ثانیه های باقی مانده از یک زمان مشخص استفاده می شود و هر ثانیه را با افکتی جالب تغییر می دهد. استفاده از آن بسیار راحت بوده و کافیست فایل های js و css را به سند اضافه کرده و کدهای ذکر شده در داکیومنت آن را بنویسید. 

 jQuery Countdown پلاگین

نکته مهم درباره جی کوئری

ممکن است امروزه به دلیل گسترده شدن و محبوبیت بیشتر Angular و React و Vue، دیگر جی کوئری محبوبیت سابق را نداشته باشد، اما همچنان اکثر وب سایت های ایرانی و شرکت های برنامه نویسی از این کتابخانه کم حجم استفاده می کنند. پس از یادگیری JQuery غافل نشوید و به خوبی تمام نکات این کتابخانه را یاد بگیرید.

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...